Hozená rukavice - tisknutelná skripta s poznámkami

Přednáška navazuje na přednášky Algoritmy a datové struktury I a II a Programování I a II bakalářského studia. Bude věnována dvěma základním datovým strukturám, hašování a $(a,b)$-stromům (tato struktura se také nazývá $B$-stromy). Popisují se zde základní vlastnosti těchto struktur a jejich složitost. Na závěr přednášky se provede stručné zhodnocení třídicích algoritmů.
Zaantar
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 13
Registrován: 20. 1. 2009 12:07
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Hozená rukavice - tisknutelná skripta s poznámkami

Příspěvek od Zaantar »

Motivace: V počátečních fázích učení na datovky jsem si začal upravovat tato skripta http://forum.matfyz.info/viewtopic.php?f=206&t=8375 (zdroják je dostupný v gitu). Zaměřoval jsem se hlavně na další zlepšení čitelnosti a taky jsem přidával některé komentáře z http://forum.matfyz.info/viewtopic.php?f=206&t=8160 - to hlavně proto, že se mi špatně učí z počítače, nejraději si všechno vytisknu a pak si ještě podtrhávám, doplňuju další poznámky, atd... a vytisknout okomentovanou verzi i s těmi poznámkami se ukázalo jako úkol nad moje síly (navíc má text oproti upravené verzi z gitu hůře struktovaný).

Samozřejmě jsem nemohl stihnout upravit skripta celá, ale asi bych se o to pokoušel, kdybych dnes zkoušku nezvládl. Udělal jsem jen většinu kapitoly o (a,b)-stromech a texové soubory rozdělil do nějaké přehlednější hierarchie (zatím aspoň podle kapitol). Teď už mám pochopitelně jiné priority, než předělávat celá skripta. :-) Ale říkal jsem si, že by aspoň stálo za to zveřejnit dosavadní výsledek - třeba se najde někdo, kdo bude ochotný pokračovat.

Aktuální verze upravených skript je na adrese https://www.writelatex.com/read/tdrvtmvcrybg (klikněte na "PDF" nahoře na liště).

Tenhle web umožňuje kolaborativní editaci zdrojáků v prohlížeči, včetně náhledu výsledného dokumentu. Ovládáte-li LaTeX, je to už velice jednoduché. Kdo bude chtít, tomu pošlu odkaz na editaci.

Hodně štěstí všem, které zkouška ještě čeká!
Odpovědět

Zpět na „TIN066 Datové struktury I“