Zápočtový test 15.01.2007 - Topfer

Eddie
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 11
Registrován: 14. 1. 2007 16:44
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Zápočtový test 15.01.2007 - Topfer

Příspěvek od Eddie »

Mel jsem naprogramovat program, ktery vypise vsechny diagonalni latinske ctverce (nebo tak nejak) radu N. Latinsky diagonalni ctverec je matice N * N, naplnena cisly 1-N tak, ze v kazdem radku a v kazdem sloupci a na obou diagonalach je kazda cislice pouze jednou. Dalo se to v pohode backtrackingem, coz melo tu vyhodu, ze jedine rozumne testovaci data byly 1-5, pro vyssi to uz bezelo prilis dlouho.

Jinak Topfer se vubec nedival na zdrojak, pouze zkontroloval vysledky pro nejake testovaci vstupy a to mu stacilo. Takze me superrychle optimalizace a bezchybne komentare vubec neocenil :) Co jsem tak zahledl tak u vetsiny lidi to taky nijak extremne nekontroloval.
Morfos
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 1
Registrován: 31. 1. 2006 23:29

zapocest

Příspěvek od Morfos »

Na hovno,
uloha, kterou jsem mel, byla tak lehka, az jsem to posral. Prepisoval jsem si totiz referencni pole, ale za 2 hodiny, co jsem to mel hotove, jsem tu chybu nenasel. Jeste nez jsem se stacil dostavit na test jsem se stihl nechat srazit autem na prechodu u koleji, ale prezil jsem. Pak nas navic na zkousku prisla rozptylovat jedna pekna slecna s notebookem. Takze podminky dneska kapanek ztizene. No, co jsem mel vlastne delat?

Mame soubor z neho prectu prvni slovo(referencni) a mam vyhledat vsechna slova v souboru odpovidajici nejake libovolne permutaci pismen tohoto slova (zachovan pocet pismen, ale nikoliv pozice) v nejakem rozumnem case.

Uz jsem to "odladil" - sloz.: (pocet odpovidajicich slov)*(delka ref.(/odp.) slova)^2+pocet mezer a enteru+pocet znaku z nemachujicich slov. Akorat entery(konce radek) mi to nejak nezere, nevim proc, tabulatorama sem se nezabyval, dopadlo by to stejne jak s enterama(tagze to ve zdrojaku ani neni, delalo mit to tam bordel). Delku slova jsem pro zacatek urcil pevne, abych tam nemusel budovat nejake silene struktury na max=64(da se zvednout). Moje reseni v priloze se mi zda priblizne(prvni slovo jsem neuvazoval, ale muzete si ho klidne vypsat pred zbytkem) spravne, kdyz ne, tak me opravte. Kdyby byla na pisemku este hodinka, tak to mam. Este mi na zaver Topfer rekl, ze mi hledat chybu nebude :cry: . Jednou mi teda zobrazil watche, abych byl spravedlivy, ptz mi pretekalo pole - ja sem myslel, ze dolkem a ono ne, ba prave naopak horkem, coz me nenapadlo, ze se mi zacyklilo nacitani kvuli nake podmince s tim pitomym eofem a eolnem. No co uz vcil :x
Přílohy
Permu.txt
(1.48 KiB) Staženo 269 x
dmt
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 29
Registrován: 7. 5. 2006 21:52
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmt »

moja uloha:
v 2 textovych suboroch su zotriedene dlhe cele cisla(max. 20 cifier) bez znamienka. program ich ma zlucit do jedneho suboru tak aby v nom boli tiez zoradene.
Uživatelský avatar
mathew
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 7
Registrován: 13. 1. 2007 17:36

moje zadanie

Příspěvek od mathew »

Ja som mal sachovnicu a nejake zakazane polia a mal som vypisat najkratsiu cestu z pozicie A do pozicie B vezou. Posedel som si ale hlavne ze to mam 8)
lukino

SEJVOVAT!!!

Příspěvek od lukino »

Zdravim!

Na zapoctovom teste som schytal ulohu na _prehladavanie do sirky_ (odporucam stranku doc. Topfera - program Kun_vln):

Nacitala sa sachovnica M x N z textaku a nasledne aj suradnice zakazanych policok a ulohou bolo najst a vypisat (ak existovala) najkratsiu cestu sachovej VEZE zo zadaneho startu, do ciela.
Klasika najklasickejsia, pohoda lesna... 8)

Vsetko by bolo v poriadku, keby mi to nezamrzlo tak, ze nepomohlo ani franticke patminutove busenie po starom - osvecenom kombe ctrl+break. Dokonca aj to by este bolo v poriadku, keby som si program PRIEBEZNE UKLADAL!

Svojou neduoslednostou som sa pripravil o asi polovicu dovtedy napisaneho a odladeneho kodu, pohodu pri pisani a nervy.

Nespravte rovnaku chybu a ukladajte pri kazdom vyraznejsom pokroku.

Thats all folks...
Uživatelský avatar
WildOrchid
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 96
Registrován: 3. 10. 2005 21:28
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha-Větrník/ Prostějov/ olomoucko...
Kontaktovat uživatele:

Re: SEJVOVAT!!!

Příspěvek od WildOrchid »

lukino píše:. Dokonca aj to by este bolo v poriadku, keby som si program PRIEBEZNE UKLADAL!
:lol: Koukam stena chyba na kterou jsem vyletela kdysi i ja..
ukladani.. njn, clovek si rekne ze to je lehky a zvladne to behem chvilky. dela to pul hodinky.. spousty textu, pak se to zacykli a smula :)
Magnat
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 3
Registrován: 22. 1. 2007 11:16

Příspěvek od Magnat »

Mi povidej.
Fin
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 5
Registrován: 23. 1. 2007 17:56

Příspěvek od Fin »

Hoja, ja sem mel za ukol vygenerovat vsechny variace s opakovanim pro zadane hodnoty n a k. Pan Topfer jen vyzkousel par vstupnich hodnot a nechal me vysvetlit algoritmus, tot vse.
-Fin
Odpovědět

Zpět na „2006“