ZK 22.1.2007

První semestr základního kurz počítačových sítí se zaměřením na referenční model ISO/OSI.
Uživatelský avatar
Dawe
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 360
Registrován: 12. 10. 2004 12:32
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Doma a nebo na koleji

ZK 22.1.2007

Příspěvek od Dawe »

Vím, že je to asi ohraný a každej ví jak zkouška vypadá, ale i tak aspoň něco sem napíšu.

2/16 Charakterizujte pojem "intranet" - k čemu slouží a jaké technologie využívá
5/11 Jaký je rozdíl mezi analogovým a digitálním přenosem?
10/5 K čemu slouží konvence o době známých portech a jakou má podobu?
8/14 Charakterizujte varianty přístupových metod u sítí dle IEEE 802.11

No vím, že otázky jsou známý, ale třeba by někdo chtěl vypracovat statistiku jak to zadává, tak ať má data :-)

Jinak myslím, že bylo dost všech známek, včetně trojek. To že si něco můžete opravit na ústní už dneska asi neplatí (minimálně nás vůbec nezkoušel).
Připadá mi to, že ta zkouška je udělaná tak, že jedničku dostane ten co tam má všechno, ale pokud maličko chybí, už se strhává bod. Ale jen jeden, ten druhej asi až když toho tam je vážně málo. Nap. u těch dobře známejch portů sem nenapsal jen to, kde hledat definice těch portů a dostal sem bod dolů, jinak sem tuhle otázku měl celou OK.

Tak hodně štěstí těm co to ještě nemaj, protože jak jsem zjistil, tady fakt záleží dost na štěstí hlavně na otázky...
marp
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 3
Registrován: 1. 2. 2006 20:41

Příspěvek od marp »

No, zadani ma evidentne kazdej jiny. Ja mel VAN, bitstream, licencni/bezlicenci pasma a dopredne techniky predchazeni zahlceni.

A neni ani pravda to, ze by musel bejt vsechno uplne dobre, prakticky u kazdy otazky jsem mel nejakou nepresnost... U VAN jsem nemel jeho "osud", u bitstreamu mi chybelo, ze garantuje maly prenosovy zpozdeni(chybelo to slovo "maly") a u FWA jsem napsal ze je na frekvenci 3.4GHz misto 3.5Ghz.

Upozornil me na to, opravil a dal za 1 :)
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

ZK 23.1.

Příspěvek od Tuetschek »

Jsem tam byl dneska ... je to uplne stejny takze snad neni potreba noveho topicu. Myslim ze muzu jenom potvrdit Daweuv nazor - nejdriv je jednicka, ta nema zadny rozmezi, pak dlouho dvojka, a pak az teprv neco horsiho (za predpokladu ze napisete neco ke vsemu). No ale za drobne chybky, nepresnost formulace nebo tak neco se nastesti jeste body nestrhavaji :).

Pro statistiky :):
3.2 Pravidla horizontalni a vertikalni komunikace ve vrstevnatych architekturach
6.11 Licencni a bezlicencni pasma, spravce kmitoctu
7.15 Metoda okenka
12.1 Co je to vypocetni model, uvest priklady.
Plug 'n' Pray.
Uživatelský avatar
random
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 63
Registrován: 30. 5. 2005 11:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od random »

Toš též sem zašel pobejt
3.2 Jaká jsou pravidla pro horizontální a vertikální komunikaci ve vrstevnatých síťových modelech?
6.3 Jak se využívá kroucená dvoulinka v počítačových sítích a v telekomunikacích? Načrtněte.
8.17 Popište řízení přístupu u sítě Bluetooth
10.14 Jak funguje technika "client buffering" (pro podporu QoS)?

V druhé otázce jsem měl mírné chyby a také jsem zapomněl na rozdělení využití v poč sítích a telekomunikacích a nějak mimo jsem měl client buffering (vydedukoval jsem z názvu, od kapitoly 9 jsem to neviděl). Výsledek pěkná dvoječka.
Btw. za tři stačilo nakreslit, že internet je vlastně Token Ring :lol: (osoby, co nebyly na zkoušce, nechť rychle provedou frontální lobotomii a poslední větu zapomenou)
Odpovědět

Zpět na „SWI090 Počítačové sítě I“