Zkouška obecně

Ja něpanimáju, vy gavarite po anglicki?
marion
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 69
Registrován: 4. 10. 2008 11:05
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Zkouška obecně

Příspěvek od marion »

Ahoj,

jak dlouho asi trvá zkouška? Četla jsem že není zrovna nejkratší, trvá víc než 4 hodiny?
No a pak máte nějaké doporučení jak se připravovat? Projít gramatiku, slovní zásobu, atd. ?
Pitr2311
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 53
Registrován: 3. 9. 2009 17:54
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Zkouška obecně

Příspěvek od Pitr2311 »

Podla toho, co nam vravela Daine, skuska ma najprv pisomnu cast doobeda, kde je posluch, praca s textom, gramatika a esp, teda maticke vyrazy a potom poobede v ten isty den je ustna cast, kde je potrebny tej 30 strankovy odborny text..
co sa tyka dlzky jednotlivych fazi, tak predpokladam (ale nemam to nikym potvrdene ani vyvratene ;)), ze pisomna bude trvat maximalne 3 hodiny, ustna by sa mala stihat za polhodinku, akurat nevies dopredu presne urcit, v akom case budes zacinat, takze na to poobedie by som si uz asi nic dalsie neplanoval
Pitr2311
Uživatelský avatar
tomasslavicek
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 8
Registrován: 4. 6. 2009 19:03
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Zkouška obecně

Příspěvek od tomasslavicek »

Tohle nám posílala Amy mailem:
Forgive me if I did not make clear the procedures and requirements for the exam this June.
You must sign up in advance using SIS and the limit of students is 30 per session.
You may register under any teacher's name. The exam has TWO parts - - a written and an oral part.

The exam begins at 9 am - you must be on time. It is nice to dress to impress, as well, though a suit and tie is not needed. Look "smart." :)

The Written Part: (May not be given exactly in this order)
Listening Comprehension - 20 points - 20 min
Grammar - 50 points - 40 min
Reading Comprehension - 25 points - 40 min
ESP/Math - 10 points - 20 min
Writing an Essay - 15 points - 30 min

TOTAL points - 120 - TOTAL time - 150 min

Results:
Less than 84 points - neprospel (failed) - no oral exam
84 - 96 points - dobre (3)
97 - 107 - velmi dobre (2)
108 - 120 - vyborne (1)

The Oral Part: after earning 84 points or more:
Students should bring 30 pages of a specialized English text for the oral examination.
This can be a scientific article about what you are studying.
Be prepared to explain the purpose of the text and answer questions about the text.

INDEX BOOKS:
You will recieve credit based on the combination of the written and oral part of the exam.
Jonáš
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 15
Registrován: 19. 1. 2010 10:57
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Zkouška obecně

Příspěvek od Jonáš »

Z toho mailu to vypadá, že známka závisí pouze na písemné části a tou ústní musíme jen projít, abychom známku vůbec dostali. Je to tak?
Nebo se i z ústního dostávají nějaké body?
Pitr2311
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 53
Registrován: 3. 9. 2009 17:54
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Zkouška obecně

Příspěvek od Pitr2311 »

Nam pani Daine vravela, ze aj ustnou sa da este vylepsit znamka z pisomnej, takze asi niektori budu brat ohlad aj na vysledok ustnej... ale to asi dost zavisi aj od toho, kto ta bude skusat ustne... ;)
Pitr2311
PetrB

Re: Zkouška obecně

Příspěvek od PetrB »

Na zkousce jsem byl, tak se podelim o pocity.
Pisemna cast, bodove rozdeleni jak je psano, na vsechny casti relativne dost casu. Co se me tyce, tak jsem nejvic ztratil za gramatiku, tudis si myslim ze kdo chce nahnat body mel by se pripravit na ni.(pozadavky na gramatiku visi na nastence v troji naproti schodum) Cteni, psani, poslouchani se ze dne na den naucit moc neda. ESP je jen za 10 bodu, takze na nej jsem se jako ostatne vetsina lidi z meho terminu celkem vybodnul.

Ustni, a) nezapomente se uz v 9 zapsat na ustni na nastenku, nebo vas tam jako me domaznou nekam nakonec. Nastesti(pro me:) ) poradi se nijak nedodrzovalo, takze je to spis orientacni. K samotne zkousce, napr. ja jsem mel text o elementarnich datovych typch v Cpp a jedine co jsem z toho textu vysvetloval byl preklad "integer" a "character" Tzn vemte si tam neco o cem tematicky neco vite, idealne neco jednoduchyho a staci podle me jednou precist at vite o cem se tam zhruba pise. Ustni trvala tak 10-15 minut... jak moc ovlivni vysledek to nevim, ale dejte si pozor na gramaticke chyby v mluvenem projevu. Pan Mikulas mi je poctive dal vsechny na konci zkousky k oprave:D
Jonáš
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 15
Registrován: 19. 1. 2010 10:57
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Zkouška obecně

Příspěvek od Jonáš »

Tak už jsem taky na zkoušce byl. A je to tak, že ústní také ovlivňuje známku, někdy hodně.
PetrB píše: na vsechny casti relativne dost casu
S tímhle bych moc nesouhlasil. Na gramatiku jsme měli jen 30 minut, nevim, jestli to nebyla nějaká chyba. A i když jsem nakonec skoro vše stihnul, čas byl největší problém nejen pro mě, ale i další, co to psali se mnou. S trochou času navíc by nebyl problém nahnat v každé části ještě nějaké další body.

Jinak na zkoušce šetří lesy, což najednu stranu ještě více ubírá čas neustálým přepisováním něčeho, ale gramatická část se stále opakuje, takže doporučuji si projít ty písemky, co tu jsou někde na fóru.
marion píše:jak dlouho asi trvá zkouška?
Zkouška trvá zhruba těch 150 minut s krátkou přestávkou (10 min). Pak se čeká na opravu, to u nás bylo asi kolem 14.00. A pak hlavně záleží, kdy jste zapsáni na ústní. Můžete jít třeba až za 2,5 hodiny. Takže pokud pospícháte, přijďtě ráno brzy, abyste se zapsali jako první.
mm

Re: Zkouška obecně

Příspěvek od mm »

po skuske mi ostalo vytlacenych 25 stran gentle introduction to haskell, kedze to bol dostatocny pocet znakov tak ich je teda 25... a nechcem to zbytocne vyhodit, tak ak by mal niekto o to zaujem tak napiste, nech setrime tie lesy
Odpovědět

Zpět na „Anglický jazyk“