Plavání - dívky

Nejen mozek je třeba k životu...
haniha
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 2
Registrován: 12. 7. 2015 13:04
Typ studia: Fyzika Bc.

Plavání - dívky

Příspěvek od haniha »

Můj dotaz se týká pouze dívek (ať žije feminismus!) a je následující.
Tři týdny v měsíci si plavání dokážu představit, ale jak to zařizujete ten čtvrtý týden. (Pro otrlejší povahy explicitně: jak to máte s menstruací?)
Dají se hodiny nahrazovat v jiném termínu, nebo mám prostě smůlu a musím si je nějak omluvit, popřípadě jak. Letos nastupuji do prvního ročníku a uvažuji, že si dám dobrovolně plavání, ať se taky konečně něco naučím, tak mě zajímají zkušenosti těch, co už si tím prošly (pouze dámy), respektive procházejí.
Fiamelle
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 7
Registrován: 24. 7. 2013 17:38
Typ studia: Matematika Mgr.

Re: Plavání - dívky

Příspěvek od Fiamelle »

Já jsem si taky nejdřív říkala proboha, jak si jako myslí, že to mám asi tak udělat, ale většinou to tak hrozné není. Na semestr bývají v tělocviku povolené 3 absence, nemusíš nikomu nic říkat, prostě nepřijdeš a nikdo se na nic neptá. Výuka je od října do začátku ledna (popř. od února do května), takže pokud ti to netrvá přes týden nebo tak něco, zastihne tě to maximálně čtyřikrát. Reálně většinou míňkrát. A i kdyby, náhradní hodiny jsou, většinou o zkouškovém, pak občas bývá možnost ještě jednu absenci si nahradit na děkanském dnu. Na Matfyzu jsou obecně strašně ochotní vyučující, takže kdyby byl problém s jednou dvěma blbými absencemi přes limit, mělo by se s nimi dát domluvit. Je blbý, že se teda může stát, že budeš nemocná, budeš mít nějakou nečekanou událost, náhradní termín zkoušky/zápočtu, atd. a ty absence ti budou chybět na tohle...
Sama jsem nikdy neřešila, že bych měla s počtem absencí problém, tak aspoň takhle teoreticky.
haniha
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 2
Registrován: 12. 7. 2015 13:04
Typ studia: Fyzika Bc.

Re: Plavání - dívky

Příspěvek od haniha »

Díky, to vypadá dobře. Tohle mě od plavání dost odrazovalo, takže uvidím, kde nakonec skončím, ale určitě moc děkuji za informace.
Jana

Re: Plavání - dívky

Příspěvek od Jana »

Kdybys chtěla něco "sofistikovaného", tak jsem si u gynekoložky koupila speciální tampony na plavání. Jsou napuštěny jakýmsi olejem, takže nechytají vodu zvenčí (což mě osobně dost vadí u obyčejného).
veve

Re: Plavání - dívky

Příspěvek od veve »

Jak mám vyřešit menstruaci v době plaveckých prověrek (nepoužívám tampony)?
zabudolsomlogin

Re: Plavání - dívky

Příspěvek od zabudolsomlogin »

dohodni si iny termin...
Odpovědět

Zpět na „Tělesná výchova“