NPRG057 2015-06-08 .NET II - Zkouska - Pavel Jezek

biosek
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 4
Registrován: 9. 6. 2014 16:19
Typ studia: Informatika Bc.

NPRG057 2015-06-08 .NET II - Zkouska - Pavel Jezek

Příspěvek od biosek »

Psali jsme novy typ zkouskove pisemky, ktery uz neni ve forme ABC testu, ale jako na principech stylem nejakych uloh, ktere je potreba rozebrat slovne.
Dale nebyla pozadovana exaktni znalost .NETu, stacilo vedet CCA koncept ale aspon tak, ze s IntelliSense byste vas kod dokazali napsat bez chyb.
Na pisemku bylo 2,5hod casu? Mozna jen 2hod.

Znamkovani bylo jako je na webu, tj:
1 - 10 - 8,5b
2 - 8 - 6,5b
3 - 6 - 5b
4 - 4,5 - 0b

Zadani najdete v priloze.

Reseni cca (NERUCIM za spravnost):
1. Vznikne vyjimka kvuli tomu, ze v Updatu pri commitu je kontrola na predchozi hodnoty, ktere jsou v databazi zmeneny.
2. Uklada stav aplikace v hidden inputu HTML kodu na clientske casti.
3. Tohle jsem mel spatne, ale bylo potreba pouzit nejaky koncept, ktery dokaze vytvorit transakci nad ruznejma databazema (oracle, mssql) dohromady.
4. Dependency property je implementovana pres dictionary a pro kazdy typ DependencyProperty itemu (vsechny controls z toolboxu) obsahuje nejake defaultni nastaveni pouze jednou a setri to tedy pamet. V tom poli se pak ukladaj pro kazdy item jenom zmeny vuci defaultu. (cca)
5. Tohle jsem mel spatne, ale bylo potreba vytvorit novy template pro Button a priradit mu ho.
6. CCA a. slouzi pro lepsi moznost vytvoreni navrhu aplikace mezi clientem a programatorem; b. lze ho pouzit pro velmi dlouhe tasky, kvuli jeho vestavene serializaci; c. lze v nem vytvaret nove actions, ktere muzou byt i remote funkce
7. Tohle jsem mel spatne a nevzpominam si na reseni.
Přílohy
Pokrocily .NET II 2015-06-08.pdf
(428.89 KiB) Staženo 410 x
Odpovědět

Zpět na „NPRG038 Pokročilé programování pro .NET“