Evoluční algoritmy II

Kaos
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 2
Registrován: 10. 6. 2008 18:22
Typ studia: Informatika Mgr.

Evoluční algoritmy II

Příspěvek od Kaos »

Nevíte někdo, kdy / kde se budou konat zkoušky z EVAII?

Případně jaká témata se probrala na přednáškách...

Díky
pasky
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 89
Registrován: 4. 1. 2005 22:57
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: Evoluční algoritmy II

Příspěvek od pasky »

Mam v hlave nejaka data "14.6. a 21.6.", ale jisty si tim nejsem. Neruda slibil pred zkouskou slajdy, ale zatim jsem je take nenasel - rikal, ze kdyz se dlouho nebudou objevovat, mame ho urgovat, mozna by bylo pomalu na case. ;-)

Priznam se, ze ani mne uz vlastne neni uplne jasne, co se vsechno probralo - nejvic mi utkvely ruzne geneticke operatory na neuronovych sitich, to s temi kbeliky a Africanky. Jinymi slovy - spoleham na slajdy...
Next lecture on time travel will be held on previous Monday.
Uživatelský avatar
Myshaak
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 161
Registrován: 18. 1. 2006 22:29
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Tanvald / Troja A820

Re: Evoluční algoritmy II

Příspěvek od Myshaak »

pasky píše:Mam v hlave nejaka data "14.6. a 21.6.", ale jisty si tim nejsem. Neruda slibil pred zkouskou slajdy, ale zatim jsem je take nenasel - rikal, ze kdyz se dlouho nebudou objevovat, mame ho urgovat, mozna by bylo pomalu na case. ;-)

Priznam se, ze ani mne uz vlastne neni uplne jasne, co se vsechno probralo - nejvic mi utkvely ruzne geneticke operatory na neuronovych sitich, to s temi kbeliky a Africanky. Jinymi slovy - spoleham na slajdy...
jj, tyto terminy ustne na posl. prednasce slibil. Take slibil, ze nam do voleb zasle slajdy. (Je teda fakt, ze uz nerikal do kterych voleb :P ) Pripominaciho maila jsem napsal, zatim bez odezvy.

Taky se tesim, ze se ze slajdu dozvim, co jsme na te prednasce vlastne delali. :~D Krome te neuroevoluce jeste byla ta pravidla (Pitt vs. Michigan) a memeticke algoritmy. No, nechme se prekvapit.
"Go for the eyes Boo, go for the eyes! Yeahh!!"
pasky
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 89
Registrován: 4. 1. 2005 22:57
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: Evoluční algoritmy II

Příspěvek od pasky »

Hm, zacina to vypadat celkem spatne... tusite, od kolika a kde ta zkouska v pondeli bude? A nejake napady, odkud se to ucit? ;-)
Next lecture on time travel will be held on previous Monday.
Uživatelský avatar
Myshaak
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 161
Registrován: 18. 1. 2006 22:29
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Tanvald / Troja A820

Re: Evoluční algoritmy II

Příspěvek od Myshaak »

pasky píše:Hm, zacina to vypadat celkem spatne... tusite, od kolika a kde ta zkouska v pondeli bude? A nejake napady, odkud se to ucit? ;-)
Z vlastnich zapisku? :D No na SISu se prave objevily terminy (bohuzel ne pondeli, ale az ctvrtek), tak by snad mohl i poslat ty slajdy...
"Go for the eyes Boo, go for the eyes! Yeahh!!"
pasky
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 89
Registrován: 4. 1. 2005 22:57
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: Evoluční algoritmy II

Příspěvek od pasky »

Tak nakonec prave vypsal terminy 17.6. a 24.6., cimz mi udelal docela caru pres rozpocet. :-( No, bude to jeste zajimavejsi zkouskove, nez jsem myslel. ;-)
Next lecture on time travel will be held on previous Monday.
sine
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 15
Registrován: 15. 2. 2010 15:32
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Evoluční algoritmy II

Příspěvek od sine »

Trochu mimo, ale neviete ci sa tam mozem objavit s tym, ze si chcem spravit este EA1? Skusku som totiz minuly semester nestihol a Neruda mi zatial neodpisal.
Návštěvník

Re: Evoluční algoritmy II

Příspěvek od Návštěvník »

podla mna nebude problem, Neruda je asi trochu vytazeny, az dnes vypisal terminy na Eva II
Uživatelský avatar
Myshaak
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 161
Registrován: 18. 1. 2006 22:29
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Tanvald / Troja A820

Zkouska 17.6.2010

Příspěvek od Myshaak »

Otazky:
  • Pitt vs. Michigan
  • Evoluce oblibene NS
  • Teorie kolem GA (ten zacatek slajdu, M. retezce a takove)
  • O cem jsem delal referat na cvikach
U tej dvojky jsme si meli vymyslet nejakou vlastni NS (teda asi spis na co bysme ji radi pouzili) a pak povypravet, jak bysme ji pomoci EA nejak ucili - jakou metodou a proc.

Velmi easy zkouska, ale to cekaani! :(
"Go for the eyes Boo, go for the eyes! Yeahh!!"
pasky
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 89
Registrován: 4. 1. 2005 22:57
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: Evoluční algoritmy II

Příspěvek od pasky »

Co se tyce te teorie, ja jsem celkem vydeseny tema vzoreckama - jak moc ho zajimaly? Ktere se ucit a ktere ne? ;-)
Next lecture on time travel will be held on previous Monday.
mp

Re: Evoluční algoritmy II

Příspěvek od mp »

Asi sa ale nik nepytal ze ci vypise este nejaky termin? Lebo mne ani jeden z nich nevyhovuje :-/
Uživatelský avatar
Myshaak
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 161
Registrován: 18. 1. 2006 22:29
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Tanvald / Troja A820

Re: Evoluční algoritmy II

Příspěvek od Myshaak »

pasky píše:Co se tyce te teorie, ja jsem celkem vydeseny tema vzoreckama - jak moc ho zajimaly? Ktere se ucit a ktere ne? ;-)
Zas tak moc to nehrotil, ja treba tam mel obsah 5. - 8. slajdu, zbytek moc ne (natoz abych tam mel ty hnusny vzorecky). A jen to prelit ocima. (Ani ostatich, co tam byli zrovna se mnou, se k te otazce nic neptal) Jak znam Romana Nerudu, tak mu ten zaklad bude stacit. :)
mp píše:Asi sa ale nik nepytal ze ci vypise este nejaky termin? Lebo mne ani jeden z nich nevyhovuje :-/
To neptal, ale cosi si tam zrovna domlouval a jestli jsem zaslech dobre, tak zas nekdy nekam odjede. Ale minimalne ten pristi tyden tu je. Muzes mu zkusit napsat email, ale jeho odpovedi na ne nepatri k bleskovym. ;)
"Go for the eyes Boo, go for the eyes! Yeahh!!"
mp

Re: Evoluční algoritmy II

Příspěvek od mp »

Hm a k tej vlastnej NN, co ste tam vlastne pisali, aby som mal nejaku predstavu.
sine
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 15
Registrován: 15. 2. 2010 15:32
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Evoluční algoritmy II

Příspěvek od sine »

Neviete prosim (kludne sa aj spytat), ci este bude nejaky termin mimo zajtrajsieho? Urcite by to zaujimalo viacerych, vdaka.
pasky
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 89
Registrován: 4. 1. 2005 22:57
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Zk 24.6.2010

Příspěvek od pasky »

Sorry, spytat som sa zapomnel. :-(

Jinak otazky stejne jako minule, jen v jinem poradi; co se tyce teorie, ptal se konkretne na modelovani konecnych GA.

Zkouska probiha tak, ze na papirech hleda jen odpoved na tema prezentace (nic jineho ho vubec nezajima, ja to mel na vic papiru pod sebou a ty ostatni ani fyzicky nevidel), a pokud se o tom s clovekem da smysluplne hovorit, pise jednicku. Cloveku je az lito, ze to alespon neproletne, kdyz uz jsem se s tim psal. ;-) Kdyz referat nebyl, koukal na ostatni otazky, zase ho zajimaji hlavne osobni nazory na to, co se komu libi vic a proc, nez ta teorie za tim - ale mozna jen proto, ze ta teorie byla dobre. ;-)
Next lecture on time travel will be held on previous Monday.
Odpovědět

Zpět na „AIL026 Evoluční algoritmy II“