Neuronové sítě

Uživatelský avatar
Void
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 54
Registrován: 17. 1. 2006 16:21
Typ studia: Informatika Mgr.

Neuronové sítě

Příspěvek od Void »

Zdravim, neví někdo, co má být v písemce 7.11. a jakej má ta písemka vztah ke zkoušce/zápočtu?

Komukoli dik za odpověď :P

btw: Sry, že to dávám sem do letních, ale do minulejch zimních se asi už nikdo nedívá)
Aurë Entuluva!!
Uživatelský avatar
snail
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 144
Registrován: 23. 5. 2005 22:31
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od snail »

Ta pisemka by mela byt pulka zkousky. Druha pisemka ma pak byt nekdy pred Vanocema.
Tzn. zkousku muzeme ziskat behem semestru a nemusime se drtit o zkouskovym.
Myslim, ze ale rikala i neco o tom, ze vypise i nejaky ten klasicky termin.
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hippies »

Bude klasicka zkouska, ale tyhle prubezny ti muzou vyrazne pomoct .. tak jsem to pochopil ja, .. samozrejme hranice vyrazne lze umistit i do prostoru 1 ze zkousky..
Uživatelský avatar
twoflower
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 445
Registrován: 22. 9. 2004 21:07
Typ studia: Informatika Ph.D.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od twoflower »

Ja to pochopil stejne jako snail, tzn. clovek pak na zkousku ani nebude muset chodit (kdyz se mu povedou pisemky).
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hippies »

sak rikame vsichni totez;)
krystof
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 186
Registrován: 18. 1. 2005 15:15
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Brno / 17. Listopad
Kontaktovat uživatele:

Re: AIL002 Neuronové sítě

Příspěvek od krystof »

A jsou uz nekde na netu vysledky te pisemky? Mne se bohuzel vcera po beanii do skoly dorazit nepodarilo...:)
Uživatelský avatar
snail
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 144
Registrován: 23. 5. 2005 22:31
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: AIL002 Neuronové sítě

Příspěvek od snail »

Co vim tak ne. Vcera vysledky neprinesla, jeste to pry nestihla vsechno opravit.
Takze vysledky by mely byt pristi stredu.
krystof
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 186
Registrován: 18. 1. 2005 15:15
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Brno / 17. Listopad
Kontaktovat uživatele:

Re: AIL002 Neuronové sítě

Příspěvek od krystof »

Hledam spolupracovnika
Jako zapoctak na neuronky jsem si vybral ztratovou kompresi obrazku a potrebuji druheho cloveka. Chtel by se nekdo pridat?
Jakasi neuronova komprese je traba tady: http://neuron.eng.wayne.edu/bpImageComp ... 9PLUS.html
Chtel bych to delat rovnou v Matlabu, ale nehcam se presvedcit skoro k cemukoliv.
Uživatelský avatar
twoflower
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 445
Registrován: 22. 9. 2004 21:07
Typ studia: Informatika Ph.D.
Kontaktovat uživatele:

Re: AIL002 Neuronové sítě

Příspěvek od twoflower »

Zneuziju tematu a taky se zeptam, jestli by se nechtel nekdo pripojit ke mne. Budu delat rozpoznavani jazyka (cz, eng, ...), ve kterem je napsany vstupni text (na zaklade nejakych statistickych charakteristik).

Kdybyste mel nekdo zajem, ozvete se bud tady na foru do PM nebo pres icq 129421642.
Uživatelský avatar
Void
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 54
Registrován: 17. 1. 2006 16:21
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: AIL002 Neuronové sítě

Příspěvek od Void »

Nebyl jsem na posledních x přednáškách, může mi pls někdo, říct jestli už byla druhá písemka?

Jestli ne, tak kdy a z čeho má být :?:

Dik
Aurë Entuluva!!
krystof
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 186
Registrován: 18. 1. 2005 15:15
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Brno / 17. Listopad
Kontaktovat uživatele:

Re: AIL002 Neuronové sítě

Příspěvek od krystof »

Void píše:Nebyl jsem na posledních x přednáškách, může mi pls někdo, říct jestli už byla druhá písemka?

Jestli ne, tak kdy a z čeho má být :?:

Dik
dobra otazka. ja bych k tomu zopakoval i tu svou - uz je opravena ta prvni pisemka a jsou nekde na netu vysledky?
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: AIL002 Neuronové sítě

Příspěvek od hippies »

vysledky nam dnes rozdala na prednasce co byla misto cviceni, .. v zasade to dopadlo dobre (jen 2x 3-4), ale mne osobne se zpusob opraveni teda vylozene nelibi, ale nu coz..

pisemka bude pristi stredu a jeji rozsah bude od toho co nebylo v te minule pisemce po to, co se probere tuhle stredu.. nebo aspon tak jsem to pochopil
Chjo, dovede te si představit svět, kde by byla každá harmonická diferenciální forma (jistého typu) nesingulární projektivní algebraické variety racionální kombinací kohomologických tříd algebraických cyklů..
Uživatelský avatar
twoflower
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 445
Registrován: 22. 9. 2004 21:07
Typ studia: Informatika Ph.D.
Kontaktovat uživatele:

Re: AIL002 Neuronové sítě

Příspěvek od twoflower »

Nevite nekdo, jestli se maji projekty predem posilat mailem?
babicka_baba
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 3
Registrován: 23. 1. 2010 12:39
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: AIL002 Neuronové sítě

Příspěvek od babicka_baba »

Zkouška 25. 1. 2010 - prof. Mrázová

Písemná část (60 min):
1) Dokažte konvergenci perceptronového alg.
2) Ojův algoritmus plus důkaz konvergence


Poté následovala po krátké pauze ústní část. Očekávalo se, že člověk doplní, co popletl v písemné částí (evidentně se počítá s tím, že během pauzy si pročtete příslušné slidy ;-) )
Po doplnění následovalo několik ústních otázek. Paní Mrázová měla opravdu velkou snahu dát všem dobré známky a vymáčknout ze všech nakonec správné odpovědi. Já jsem měl v písemce u obojího popis, co to je, u 1) jsem měl začátek důkazu ale pak jsem to zvrznul, u 2) jsem důkaz v podstatě vůbec neměl. Po troše přemlouvání jsem nakonec 1) u ústní nějak doklepal a k 2) jsem vymyslel nějaký obecný povídání, proč to jako intuitivně funguje. U dalších otázek jsem vždy věděl základy o čem se mluví ale taky jsem vždy věděl něco špatně (např. jsem tvrdil, že Hopfield konverguje i synchronně, SuperSAB že je bez momentu a tak). Nutno podotknout, že doplňující otázky nešly moc do hloubky - spíš šlo o krátké shrnutí, o čem to zhruba je.
I tak asi po páté otázce paní Mrázová povídá: "Tak já vám dám tu jedničku, ale s odřenýma ušima". To, že jsem dostal tolik doplňujících otázek bylo evidentně motiváno snahou najít něco, co bych uměl opravdu dobře - kolegové jich dle přeslechu dostávali méně (obvykle 1-2).
Kolega u vedlejšího stolu byl dle přeslechu dosti dutý (např. nevěděl co je PCA analýza a celkově měl problémy i se základními pojmy) i tak ale po jistém přemlouvání na téma: "No a když tedy víte tohle a tohle, kam tedy bude ten vektor ukazovat" odcházel se známkou (nevím s jakou, ale koho to zajímá, že ;-) ).

Celkově lehká zkouška s příjemnou atmosférou, až mě skoro mrzelo, že jsem se na to učil víc jak den.
Odpovědět

Zpět na „AIL002 Neuronové sítě“