Otravovali nás kravinama?

Uživatelský avatar
Eubie
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 295
Registrován: 8. 10. 2005 15:35
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Otravovali nás kravinama?

Příspěvek od Eubie »

Ahoj,
dneska se ke mě donesla zpráva, že na některý z posledních přednášek se prof. Štěpánek omluvil studentům za to, že je musel nudit těma blbinama celej semestr a že se nediví, že tam skoro nikdo nechodil. Je to pravda??
johnny
Donátor
Donátor
Příspěvky: 95
Registrován: 13. 12. 2005 00:31
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Trója

Příspěvek od johnny »

To asi někdo z té dvacítky, možná třicítky přítomných nepochopil další z jeho skvělých vtipů. Vůbec celou přednášku pan profesor neskutečně perlil, a kdo je příznivcem trpkého suchého humoru a nebyl tam, o dost přišel.
Tenhle vtípek (formulovaný výrazně jinak, než napsal Eubie) pronesl myslím v souvislosti s tím, proč máme tenhle předmět ve druháku a ne ve čtvrťáku, jak to bylo donedávna (kvůli databázím).
Jinač na poslední přednášce už se nebude probírat asi nic, bude to motivační přednáška, něco např. o agentních systémech a dalších oblastech, kde se to, co jsme se v tomhle předmětu učili, používá.
Uživatelský avatar
Eubie
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 295
Registrován: 8. 10. 2005 15:35
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eubie »

Díky, já sem si řikal, že je to divný.
Uživatelský avatar
Hugo
Donátor
Donátor
Příspěvky: 233
Registrován: 2. 6. 2005 13:31
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: treti kontejner zleva
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo »

hmm...moc netusim, proc nam ji dali kvuli databazim. Podle me by si ji meli uzit spise az na studiu teoreticke informatiky (nebo proste nekde tam, kde se urcite neobjevim:)
johny: A kam Stepanek na prednasce dosel (co se tyce slidu)? Rikal neco o zkouskach, terminech?
johnny
Donátor
Donátor
Příspěvky: 95
Registrován: 13. 12. 2005 00:31
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Trója

Příspěvek od johnny »

Hugo: Jo, to jsem nějak zapomněl napsat a měl bych:
Termíny budou budou dva v červnu a dva v září. Poslední termín v září bude prý úplně nejposlednější možný den. Ty dva termíny v červnu budou myslím první a poslední týden v červnu, ale tím si nejsem moc jist.
Předtermín! Zájemci o předtermín mají poslat email, a když se jich najde dost, předtermín bude!

Ve slajdech došel až na konec (poslední slajd PL5.pdf).
loki
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 10
Registrován: 4. 6. 2006 21:26

Příspěvek od loki »

Hugo píše:hmm...moc netusim, proc nam ji dali kvuli databazim. Podle me by si ji meli uzit spise az na studiu teoreticke informatiky (nebo proste nekde tam, kde se urcite neobjevim:)
johny: A kam Stepanek na prednasce dosel (co se tyce slidu)? Rikal neco o zkouskach, terminech?
protoze hromada optimalizacnich uloh a i odtazovani do nekterych databazi jede pres logiku, nehlede na to, ze samo sql je v podstate jazyk pro definici logickych formuli...
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hippies »

loki píše:
Hugo píše:hmm...moc netusim, proc nam ji dali kvuli databazim. Podle me by si ji meli uzit spise az na studiu teoreticke informatiky (nebo proste nekde tam, kde se urcite neobjevim:)
johny: A kam Stepanek na prednasce dosel (co se tyce slidu)? Rikal neco o zkouskach, terminech?
protoze hromada optimalizacnich uloh a i odtazovani do nekterych databazi jede pres logiku, nehlede na to, ze samo sql je v podstate jazyk pro definici logickych formuli...
No to je sice pravda, ale tenhle kontext nám nikdo stejně neukázal, nemluvě o tom, že mnohem logičtější by to bylo před neprocedurálkem, ale to nikomu nevadí.
Uživatelský avatar
dr.Bik
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 73
Registrován: 9. 6. 2005 14:13
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dr.Bik »

to Hippies: A nebo rovnou pred analyzou :) Ale na to bych tehda mel nejspis prilis slaby zaludek.

Ten predmet se mi docela libi, je to takovy hodne teoreticky a formalni, to uz je potom na kazdym, co si z toho odnese.
Ja si napriklad rikal, ze neproceduralni jazyky jsou k nicemu (a porad si za tim stojim), ale na druhou stranu mi to docela pomohlo v pochopeni rekurze a nakonec mi ta prednaska neco (sice nemnoho, ale presto) prinesla. Stejne tak s tou logikou.
Kdybych ji ale mit nemusel, asi bych si ji nevybral
Jednou z hlavních příčin zániku Římského imperia bylo, že bez nuly nemohli Římané ohlásit úspěšné ukončení svých céčkových programů.
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hippies »

dr.Bik píše:to Hippies: A nebo rovnou pred analyzou :) Ale na to bych tehda mel nejspis prilis slaby zaludek.

Ten predmet se mi docela libi, je to takovy hodne teoreticky a formalni, to uz je potom na kazdym, co si z toho odnese.
Ja si napriklad rikal, ze neproceduralni jazyky jsou k nicemu (a porad si za tim stojim), ale na druhou stranu mi to docela pomohlo v pochopeni rekurze a nakonec mi ta prednaska neco (sice nemnoho, ale presto) prinesla. Stejne tak s tou logikou.
Kdybych ji ale mit nemusel, asi bych si ji nevybral
Neprocedurální jazyky rozhodně nejsou na nic, řešej se s nima expertní systémy, funkcionální zas pro změnu jsou třeba v Mathematice a tak, ale to už je na tobě co považuješ za přínosný.

Jinak to se blížíme tomu modelu nejdřív (v 1.třídě) algebra, a pak se teprve učit 1+1,...

Mně ta přednáška nedala nic, protože sem tam nevydržel ani jednou až do konce (dvakrát skoro do půlky). Ale předmět to bez nejmenších pochyb zajímavej je, jen kdyby to přednášel někdo .. Štěpánek mi prostě nesed.
Odpovědět

Zpět na „2005“