Zapoctovka 25.1.2013

Základní kurs objektově orientovaného programování v C++. Třídy a objekty, zapouzdření, metody, plymorfismus. Abstraktní datové typy, přetěžování. Kontejnery, iterátory, algoritmy. Šablony, generické programování, kompilační polymorfismus. Výjimky. Bezpečné a přenositelné programování, vazby na OS.
Domenus
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 6
Registrován: 20. 1. 2011 15:18
Typ studia: Informatika Bc.

Zapoctovka 25.1.2013

Příspěvek od Domenus »

nazdar :) tak som dnes uspesne zlozil zapoctovu pisomku na C++ a na 1. termin :) :) mali sme Bednarka, bol v pohode, ale (aspon pri mne) sa tvaril strasne kyslo ked som mu ukazoval zdrojak :D a mozno si to len domyslam, bol som v strese :))

zadanie neviem naspamat, ale princip je tento: na vstupe dostaneme subor, v ktorom je postupnost slov oddelenych medzerou. dalej dostaneme subor "slovnik.txt" v ktorom su zapisane slova rozdelitelne na slabiky, nakoniec dostaneme este cislo (to sme ale mohli zadratovat natvrdo) urcujuce maximalnu sirku riadku. vo vystupe potom podla tohto cisla treba zalamovat vstupny text podla slovnika, s tym ze ak je sirka mensia ako velkost nejakeho nedelitelneho slova, tak sa rovno prdne do vystupu.

priklad: sirka = 11, vstup.txt = ahoj bubatko vole narozeniny, slovnik.txt = bu-bat-ko vo-le na-ro-ze-ni-ny
moje riesenie: vstup som si nacital do std::vector<std::string> slova, slovnik som si naparsoval do std::map<std::string, std::vector<std::string>> wordData, cize som mal mapu, ktoru bolo mozne pekne prehladavat podla celych slov a ktora ku kazdemu delitelnemu slovu obsahovala vector slabik :) takze ocividne ukol na kontajnery + pracu so suborom.

prikladam aj moje riesenie, ale kedze som lazy f*ck, je iba v .txt :( myslim si ale, ze kazdy z Vas dokaze bezproblemov kod pustit v prostredi :))))
-> uspesnost netusim, pretoze som po 2h odchadzal s tym, ze tam cca 66% ludi este ostalo. najrychlejsi to mal za 50 minut, na co kolega vedla mna nervozne utrusil "ten je nejaky hyperaktivny". potom som asi 5 minut miesto kodenia potlacal smiech xD takze dnes to bolo aj s pribehom a ftipom xD
Přílohy
zapoctak.txt
(9.13 KiB) Staženo 410 x
mykem
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 81
Registrován: 13. 2. 2011 18:52
Typ studia: Informatika Ph.D.

Re: Zapoctovka 25.1.2013

Příspěvek od mykem »

Moje řešení, které bylo uznáno.
Odpovědět

Zpět na „NPRG041 Programování v C++“