Zkouška 2008-02-11

Základní kurs objektově orientovaného programování v C++. Třídy a objekty, zapouzdření, metody, plymorfismus. Abstraktní datové typy, přetěžování. Kontejnery, iterátory, algoritmy. Šablony, generické programování, kompilační polymorfismus. Výjimky. Bezpečné a přenositelné programování, vazby na OS.
seby
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 42
Registrován: 31. 1. 2008 15:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Zkouška 2008-02-11

Příspěvek od seby »

Otázky na C++ byly opravdu ve stylu otázek z OOP (tedy to, co je na s0cketce), ale některé tam byly taky ze zrušeného C++ a některé byly podle mě nové. Nově může být u otázky taky 0 správných odpovědí. Například u následující otázky tomu tak bylo:

Kód: Vybrat vše

Jakým příkazem by se měla odalokovat proměnná x deklarovaná takto:
T x = new T;
A) Proměnná neodalokovává
B) free(x)
C) delete T
D) delete[] x
Já jsem chybně věřil v to, že operátor delete[] je chytrý a bude vědět, co má dělat.
Jinak tam byl SStk, PES x SAVEC, destruktor abstraktní třídy atd.
Ještě si vzpomínám, že tam byla otázka, kterou jsem předtím neviděl: Nepamatuji si přesně zadání, ale vypadala přibližně takto:

Kód: Vybrat vše

Jakou hodnotu vrátí funkce g:
int a;
int f(int * x, int y) {
  *x = a + y;
  a = *x * y;
  *x = a * 2;
  return 0;
}
int g() {
  a = 3;
  return f(&a, a);
}
A pak tam byla ještě otázka na dědičnost, kde byly definované dvě třídy, každá měla asi 5 funkcí (některé virtuální, jiné ne a navzájem se některé volaly) a pak tam byly proměnné, do kterých se přiřazovaly instance těch tříd (samozřejmě s použitím dědičnosti). Následoval seznam volání různých funkcí a našim úklem bylo napsat, co vrátí.
Odpovědět

Zpět na „NPRG041 Programování v C++“