Zkouška 14. ledna 2021

Základní kurs objektově orientovaného programování v C++. Třídy a objekty, zapouzdření, metody, plymorfismus. Abstraktní datové typy, přetěžování. Kontejnery, iterátory, algoritmy. Šablony, generické programování, kompilační polymorfismus. Výjimky. Bezpečné a přenositelné programování, vazby na OS.
patin
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 3
Registrován: 1. 2. 2020 14:03
Typ studia: Informatika Bc.

Zkouška 14. ledna 2021

Příspěvek od patin »

Zdar,

tohle byla první online zkouška z cpp ever. Trošku jsem se bál, že nás budou nějak striktně kontrolovat a že to bude až votravný, bylo to ale naopak. Nejdřív Bednárek 30min povídal o zadání a zodpověděl otázky, pak jsme měli 3.5h na řešení. Měli jsme bejt na zoomu, ale to hlavně proto, aby kdyby dospecifikovával zadání, tak abychom o tom věděli. Nemuseli jsme mít zaplý kamery, mikrofony a ani jsme nemuseli sdílet obrazovku. Bednárek i dovolil stack overflow, podle mě proto, že prostě věděl, že to neuhlídá. Jen zakázal komunikaci s jinýma lidma. Jinak Bednárek v podstatě řekl, jak to máme udělat - řekl nám řešení a my to prostě měli nakódit. Proto ani nedávalo smysl s někým komunikovat, protože jste už věděli, jak na to.

Zadání úlohy je v přiložený prezentaci. Měli jste procházet bludiště, kdy ty čísla jsou jakoby dveře do dalšího patra a vy jste měli dojít do toho nejvyššího patra. První rádek jsou rozměry bludiště, počet těch pater (oni to nazývaj questy) a pak startovní pozice, kde začínáte s panáčkem. Pokud byly 2 možný cesty, měli jste vypsat tu, která je svým způsobem lexikograficky první (viz poslední slajd). Měli jsme to udělat pomocí hledání do šířky, tzn. prostě použít frontu.

Pak jste do recodexu úlohu odevzdali a nějakej cvičící si vás dal do jiný místnosti a vaše řešení s váma probral. Já to musel prostě popsat a jemu se to líbilo a byl s tím v poho. Bednárek říkal, že zkoušející má právo vám říct, ať kód lehce poupravíte - oni si tim asi ověří, jestli tomu fakt rozumíte a jestli jste to fakt psali vy. Já tohle dělat nemusel. Měl jsem asi o půl hodiny dřív hotovo a šel jsem dom - tzn. vypl zoom a šel čumět na netflix.

Měl jsem z tý zkoušky radost, protože nás nijak nepodezírali a věřili nám. Zadání taky nebylo nějak hodně těžký. Co se týče přípravy na zkoušku - doporučuju si nakódit pár grafových věcí v cpp a nějaký zadání tady z fóra. Hodně štěstí!
Přílohy
nprg041test20210114.cz.pdf
(219.61 KiB) Staženo 390 x
Naposledy upravil(a) patin dne 18. 1. 2021 09:16, celkem upraveno 1 x.
Návštěvník

Re: Zkouška 14. ledna 2020

Příspěvek od Návštěvník »

datum asi chcel byt 14. ledna 2021 :D
patin
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 3
Registrován: 1. 2. 2020 14:03
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Zkouška 14. ledna 2021

Příspěvek od patin »

Hehe, jasně, díky :D opravil jsem to
Odpovědět

Zpět na „NPRG041 Programování v C++“