Sebrané materiály z předmětů k SZZ (I2 - SW systémy)

Vše o státnicích úspěšně završujících roky studia na naší alma mater.
Uživatelský avatar
mifeet
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 14
Registrován: 27. 1. 2010 14:37
Typ studia: Informatika Ph.D.

Sebrané materiály z předmětů k SZZ (I2 - SW systémy)

Příspěvek od mifeet »

V rámci přípravy na státnice jsem si nepřipravoval žádné výpisky, ale učil jsem se přímo ze slidů a materiálů pro jednotlivé předměty pokrývající zkoušené okruhy. Z vlastní zkušenosti si myslím, že to přípravu na státnice plně pokryje (i když prakticky všechny předměty jsem absolvoval, nevím, jak to bude stačit, když vám některý chybí). Chtěl bych se tady podělit o roztříděné materiály, které jsem ke státnicím (2013) dal dohromady. Pokrývají okruhy I2 (SW inženýrství), ze kterých jsem státnicoval:
  1. Složitost a vyčíslitelnost
  2. Datové struktury
  3. Formální základy softwarového inženýrství
  4. Analýza, návrh a management softwarových systémů
  5. Vývoj softwarových systémů
Odkaz ke stažení: http://bit.ly/1f6CPxY (118 MB, zip archiv)

Jsou to většinou oficiální slidy a skripta k předmětům, příležitostně nějaké výpisky, moje poznámky nebo další materiály. Celkově by to snad měla být nadmnožina látky zkoušené u okruhů (bez záruky) - dejte pozor na to, že požadavky se v čase mění. Učil jsem se z PDF na svém mobilu, kde jsem si označoval (žluté/modré zvýraznění, červené čáry), co je relevantní ke státnicím - možná to ostatním pomůže, možná ne. Pokud máte zapsané jiné okruhy, může se vám hodit nakouknout i do adresářů pro ostatní okruhy, protože se někdy v předmětech překrývají.

Celkem jsem měl učení rozplánované na těch pět týdnů, co zbyly po odevzdání diplomky - po jednom týdnu na okruhy 1-3, jeden týden na 4+5 a jeden týden na opakování. Vyšlo to tak akorát volnějším tempem (při práci na plný úvazek). Ale je fakt, že hodně pomohlo naplánovat si Základy složitosti a vyčíslitelnosti a Datové struktury do posledního roku, takže jsem to měl ještě všechno živé v paměti a jenom opakoval.

Hodně štěstí budoucím generacím :)
Odpovědět

Zpět na „Magisterské SZZ“