Smernica dekana c. 6/2010

Vše o státnicích úspěšně završujících roky studia na naší alma mater.
buntom

Smernica dekana c. 6/2010

Příspěvek od buntom »

Patrite tiez k studentom, ktori napriek tomu, ze maju efektivne splnene vsetky studijne povinnosti, nemozu uzavriet studium? Z dovodu nemoznosti podat ziadost o uznanie predmetov z bakalarskeho studia v inom mesiac ako oktobri (rijnu) - podla pravidiel uvedenych v Smernici dekana c. 6/2010? Nepaci sa vam, ze v takomto pripade neexistuje ziadna moznost udelenia vynimky a vy tak musite umelo predlzovat magisterske studium? Ja som sa do takejto situacie dostal, a musim priznat, ze zrejme nie je ziaduca ani pre samotneho studenta, ani pre univerzitu. Ak ste teda v situacii podobnej, resp. nesuhlasite s tym, aby na fakulte k takemuto umelemu predlzovaniu studia dochadzalo, vyjadrite sa k tomu prosim v tejto diskusii.
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Smernica dekana c. 6/2010

Příspěvek od Almer »

Co presne se ti stalo a ktere predmety ti nebyly uznany resp. ktere zkousky? a co presne ti bylo receno?
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
buntom

Re: Smernica dekana c. 6/2010

Příspěvek od buntom »

Pisal som dost obsazny e-mail na SKAS popisujuci celu situaciu, v nom by si sa urcite dozvedel viac... Ak to ani po jeho precitani nebude pochopitelne, velmi rad vysvetlim vzniknutu situaciu osobne. Podla mna to treba nejako riesit.
Uživatelský avatar
Lukas Mach
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 261
Registrován: 28. 3. 2006 17:08
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha a Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Smernica dekana c. 6/2010

Příspěvek od Lukas Mach »

Konstruktivni rada by mohla byt zapsat si ten predmet (jestli je v letnim semestru) tak jako tak a zajit za prednasejicim. Mozna ti tu zkousku a zapocet proste napise - alespon nekteri to delaji i v pripade, kdy se nekdo opakovane prihlasuje na to same studium, coz je asi mene ospravedlnitelne nez kdyz chces v Mgr. uznat zkousku z Bc.
For every epsilon, there is delta.
Where is my delta?
buntom

Re: Smernica dekana c. 6/2010

Příspěvek od buntom »

Dakujem za radu, no to ma uz samozrejme napadlo. Problem je v tom, ze tych predmetov je 5, a niektore su aj zo zimneho semestra. Dodatocny zapis predmetov do ZS zevraj uz momentalne nie je mozny... Btw, aj tak mi pride postavene na hlavu, aby clovek vobec musel uvazovat nad takymto riesenim, ked mu na studijnom hovoria nieco ako: "Ja vidim, ze tu [v SISe] tie predmety mate odstudovane, no aby sa to mohlo uznat musi byt podana papierova ziadost s presnym zoznamom..." Podotykam, ze od minuleho roku dokonca uz len v oktobri... :?
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Smernica dekana c. 6/2010

Příspěvek od Almer »

Uprimne, tvuj mail na SKASu jsem cetl a nevim z neho vice, nez z tveho prvniho postu.

Napis mi blizsi informace - tvuj obor, ktery si studoval na bc a na mgr, a o jake predmety se jedna? Z tveho mailu na SKAS jsem jenom vycetl ze te ta situace stve, nic vic. V takovem pripade ti moc nepomuzu, kdyz nevim o co se jedna.
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
buntom

Re: Smernica dekana c. 6/2010

Příspěvek od buntom »

Poslem teda dalsi e-mail a pokusim sa popisat situaciu konkretnejsie...
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Smernica dekana c. 6/2010

Příspěvek od Almer »

Pocitam ze jsem uz nejak odpovedel do mailove konference SKAS.
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
buntom

Re: Smernica dekana c. 6/2010

Příspěvek od buntom »

Pre vsetkych, ktorych by to mohlo zaujimat; davam na znamost, ze tato zalezitost uz bola vyriesena. Rektorat rozhodnutie dekana neuznat predmety zrusil a prikazal upravit spomenutu smernicu, ktora bola v rozpore hned s dvoma vyssimi predpismi (zakon o vysokych skolach CR a skusobny rad UK). Uznavanie predmetov totiz nema preco byt obmedzene na jeden kalendarny mesiac v roku. Chcel by som podakovat SKASu za velmi konstruktivny pristup pri rieseni tohto problemu (dufam, ze je z toho dostatocne citit ironiu...) :)
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Smernica dekana c. 6/2010

Příspěvek od Almer »

Uprimne receno, na mailu jsem ti radil co s tim.

Navic tohle nam dost zavari, jelikoz tohle byla odpoved na problemy,ktere nam vytykala akreditacni komise. Vyhrozovala i odebranim akreditace matematice, kvuli problemum, ktere tam se studijnim predpisem byly. Touto smernici se to zmenilo, ale ke spatnemu obrazu. Diky aktivite SKASu se podarilo vytvorit smernici 10/2010 ktera ucinnost 6/2010 posouvalo o jeden rok, coz je opravdu uspech, protoze o smernici 6/2010 jsme se dozvedeli az ve chvili, kdy platila(1.10.) a bylo potreba jednat (nova platila od 15.10.).

Tahle smernice bohuzel byla nutna, a jeji zruseni prinese ted radu problemu.
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
buntom

Re: Smernica dekana c. 6/2010

Příspěvek od buntom »

Teraz ti velmi nerozumiem. Smernica nemusi byt zrusena, ale len upravena, a to konkretne ta cast, ktora obmedzuje podavanie ziadosti o uznavanie skor vykonanych studijnych povinnosti na jeden kalendarny mesiac v roku, nakolko podla Zakona o vysokych skolach a Studijneho a skusobneho radu UK neexistuje ziadna obmedzujuca lehota pre tento pocin a student ma pravo poziadat o uznanie kedykolvek v priebehu svojho studia; rektorat sa jasne vyjadril, ze teda nie je mozne takuto lehotu zavadzat nizsim predpisom. Ja nemam ziadne pravne vzdelanie, ale ako moze uvedenie Smernice c. 6/2010 do suladu s dvoma spomenutymi vyssimi predpismi priniest problemy suvisiace s akreditaciou vazne nechapem. Akreditacna komisia by predsa skor mala mat problem so smernicou ktorej cast v sulade so Zakonom o vysokych skolach nebola, nie? Uznavam, ze moze ist o komplexnejsiu zalezitost a ja do toho proste nevidim, kazdopadne si myslim, ze som postupoval standardne, mojim umyslom rozhodne nebolo sposobovat niekomu radu problemov. Moj postup mi prisiel rozumnejsi ako rady typu "zapisat si dane predmety este raz a ist za prednasajucimi...". Koniec koncov, navrhoval som osobne stretnutie, ktore by mi mozno mohlo tuto zlozitu situaciu objasnit, no k ziadnemu nebola vola. Myslim, ze teraz uz nema zmysel sa o tom takto a tu bavit.
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Smernica dekana c. 6/2010

Příspěvek od Almer »

Vysvetleni situace nebylo treba, vedeli sme o co se jedna. Bohuzel jak jsem psal i do konfery v tomhle jsme nedokazali pomoct.

Co se tyce te lehoty - tam to je jinak. V zakone se nijak nespecifikuje, ze to MUSI byt pocas celeho roku. Tedy muze - a nizsi pravni predpis muze stanovit omezeni , ktere je v ramci zakona - coz to to je. O tom, ze je toto omezeni nesmyslne, proto ho zrusili na rektorate. Nikoliv ze bylo proti zakonu.

A to s tou AK - jde o to, ze vznikl problem na matematice pri prenesu kreditu. A proto bylo potreba pravidlo, ktere resi tento problem. A tak vznikla 6/2010.....
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Odpovědět

Zpět na „Magisterské SZZ“