jak je to se zkouskou u drahose?

Uživatelský avatar
Donarus
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 194
Registrován: 30. 9. 2007 12:40
Typ studia: Informatika Mgr.

jak je to se zkouskou u drahose?

Příspěvek od Donarus »

jak je to s drahosem a zkousenim ??

hele jak ma teda presne probihat ta zkouska u drahose?? mam se ridit tim co ma nastrankach hencl,, i tim seznamem pojmu definic a vet?? ja jen nerad bych se ucil to henclovo, kdyz pak by drahos mel zahrnuto v klicovejch pojmech treba neco jineho a v definicich take neco jineho ... jak to je teda ??
Uživatelský avatar
vektor
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 42
Registrován: 7. 1. 2007 16:59
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: jak je to se zkouskou u drahose?

Příspěvek od vektor »

Moja vyherna strategia u Drahosa (2 semestre): ucit sa z toho co pise na tabulu, nejak prezit pisomku a potom ustna skuska u neho (to napriklad znamena nie u Spurneho:) .
I ? Unicode
Uživatelský avatar
Hans
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 24
Registrován: 20. 12. 2007 20:07
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Jižák
Kontaktovat uživatele:

Re: jak je to se zkouskou u drahose?

Příspěvek od Hans »

Cau. Na henclovi stranky se nespolihej. ty klicovy pojmy asi sedi. tam zadnej jinej nevymysli, ale jinak vety zkousi vsechny, co prednasel. Ja sem dostal Stolzovu vetu nastesti jen zneni, ale myslim, ze by byl schopnej dat ji i jako tezkej dukaz. Jinak taky my chtel dat tezkej dukaz kummeruv priznak, ale protoze sem byl zkousenej kratce po tom, co ho prednasel, tak se zeptal, jestli ho umim, tak sem rekl, ze ne a dal mi jinou. Dikytomu, ze nema nikde vypsany lehky a tezky vety, tak se muze stat jako me, ze dostanes dve lehky, ale moc bych na to nespolihal. U mne to bylo zpusobeny tim, ze mi chtel dat dokazat neco z rad, protoze v pisemce sem radu totalne nedal (mel jsem Lagrangeovu a srovanvaci kriterium rad). Jinak doporucuju podivat se i na nejaky priklady, protoze pisemku sem zkopal uplne totalne a nebyt bodu z bonifikacky, tak bych ani nepostoupil. Nebylo to tezky, ale kdyz to clovek ani nevidel a musi to hledat v sesitu, tak je to problem, protze na to hledani jsou dve hodiny malo. Co se tyce hodnoceni, tak u pisemky sem mel spravne postup u limity, ale spatne sem to secetl, ale presto mi dal plnej pocet. Naopak u rady sem mel jen tak pulku, ale nedotazeny dukazy a nedal mi nic. U ustniho docela dost strhaval za to, ze jsem zapomnel na nejaky predpoklady. Nenapsal sem u lagrangeovy vety ze musi mit fce deivaci na intervalu. Sice sem mu to rekl, protoze sem si to uvedomil, jeste nez se zeptal, ale presto mi strhl. Jinak pozor na jednostranny derivace. Ptal se mne jak sem dosel k vysledku (chtel slyset neco ve stylu, ze jednostranna derivace je limitou f' v danem bode z dane strany). To sem sice vedel, ale jelikoz sem moc nepochopil jeho otazku, tak mi travlo, nez sem mu to vysvetlil. Jinak si myslim, ze drahos byl v pohode, a kdo si da pozor na vsechny predpoklady u vet, tak bude v pohode.
Edit:
Celkove si myslim, ze hodnotil mirne, na to jak moc sem to neumel (zapomenout predpoklady je chyba velka). Nastesti sem zvladl dukazy v pohode (za plnej pocet), a dostal sem za dva.
HonzaK
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 71
Registrován: 28. 9. 2007 17:36
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: jak je to se zkouskou u drahose?

Příspěvek od HonzaK »

Ja jsem u Drahose mel:

KP: Zavedeni limity funkce
D.V.V.: Soucet rady, Heineho veta, Postacujici podm. konvexnosti funkce na intervalu (tady jsem trochu vahal, co to ma byt za vetu - ma to byt ta veta A=>B=>C tj. f'' kladna => f' roste => f je konvexni)
L.V. plus dukaz: Veta o supremu (dk. jen pro jednoznacnost)
T.V. plus dukaz: Cauchyho veta o str. hodnote (tady jsem mel stesti - jako dukaz mu stacilo jen prevedeni na Rolleovu vetu, tu jsem uz dokazovat nemusel :D )

Nevim jestli to bylo tim predterminem, ale atmosfera byla opravdu pohodova, na prubeh zkousky ani na Drahosuv pristup si opravdu nemuzu stezovat...
Uživatelský avatar
the21st
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 38
Registrován: 23. 1. 2008 13:42
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: jak je to se zkouskou u drahose?

Příspěvek od the21st »

Ja som bol dnes, Drahos ma bodovanie rovnake ako hencl, ale samozrejme ine vety (svoje). Povedal nech si poviem cislo medzi 1 a 24, tak som si dal 21 a mal som:

KP: Definicia infima.
DVV: Rastuca funkcia, Bolzano-Cauchyova podmienka konvergencie, d'Alambertove kriterium konvergencie.
LV: Lagrangeova.
TV: Postacujuca podmienka inflexie.

Co sa tyka tej tazkej vety, vobec som nevedel o com je rec, tak som si tipol co to asi bude. Skusal ma nejaky Drahosov asistent, taky mlady s tmavymi vlasmi. Bol fakt v pohode, aj ked som tu tazku vetu nevedel, tak mi pomahal, nechcel odomna ziadne formalne matematicke vyjadrenia, dokonca mu stacilo na obrazku vysvetlit veci, bol velmi prijemny.

A nakoniec mam teda za 2, lebo som tu tazku nevedel, aj ked sa mi snazil skusajuci pomoct.
Uživatelský avatar
Donarus
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 194
Registrován: 30. 9. 2007 12:40
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: jak je to se zkouskou u drahose?

Příspěvek od Donarus »

nezkousel te nahodou lavicka ???
Uživatelský avatar
the21st
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 38
Registrován: 23. 1. 2008 13:42
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: jak je to se zkouskou u drahose?

Příspěvek od the21st »

Donarus píše:nezkousel te nahodou lavicka ???
Nie, ten ma cvici, tak viem ako vyzera.
Uživatelský avatar
Donarus
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 194
Registrován: 30. 9. 2007 12:40
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: jak je to se zkouskou u drahose?

Příspěvek od Donarus »

ok no tak sorry :D
Uživatelský avatar
tikiri
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 37
Registrován: 17. 1. 2008 10:06
Typ studia: Informatika Bc.

Re: jak je to se zkouskou u drahose?

Příspěvek od tikiri »

Neco malo k prubehu zkouseni u Drahose najdete v prispevku Ustni zkouska 23.1.2008 Drahos. :wink:
Here's a llama, there's a llama, and another little llama, fuzzy llama, funny llama, llama, llama, DUCK. :)
Odpovědět

Zpět na „2007“