Profilové predmety?

Aktuální informace ze studijního oddělení
news://news.karlov.mff.cuni.cz/stud
nixone

Profilové predmety?

Příspěvek od nixone »

Zdravím, prosím vás, nevie mi niekto poradiť, aké predmety mám do prihlášky vypísať? Vraj profilové, aké sú to profilové predmety? Diky moc, hlásim sa na programovanie MFF CUNI.
Pitr2311
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 53
Registrován: 3. 9. 2009 17:54
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Profilové predmety?

Příspěvek od Pitr2311 »

Sice si to nikde nespomenul, ale predpokladam, ze sa hlasis zo strednej na bakalarske studium. Profilovymi predmetmi pre Informatiku (nie len Programovanie, ale vsetky tri odbory spolocne) su urcite matematika a informatika, myslim, ze fyzika medzi ne uz nepatri, aj ked tymto si isty nie som. Ak ju tam ale uvedies (pripadne aj dalsie, ako slovencina (cestina), anglictina, ...), tak sa asi nic hrozne nestane, podobne, ak tam tie profilove nedas, tak by stale mala byt prihlaska platna, len Ti nebude mozne odpustit prijimacky za dobre vysledky (neviem, ake su teraz platne nariadenia, takze poslednu vetu ber mierne s rezervou :wink:)
Pitr2311
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Profilové predmety?

Příspěvek od Almer »

Podminky pro odpusteni prijimacek jsou tyto:

Prominutí odborné přijímací zkoušky na bakalářské studium – studijní programy Informatika a Matematika
Přijímací zkoušku na bakalářské studium může děkan prominout uchazečům, kteří splní alespoň jednu z následujících podmínek:
1. úspěšně ukončí středoškolské studium maturitní zkouškou v České nebo Slovenské republice ve školním roce 2010/2011 a jejich celkový průměr známek z matematiky na výročních vysvědčeních 1. až 3. ročníku a pololetním vysvědčení 4. ročníku nepřevyšuje 1,5 nebo
2. postoupí v České nebo Slovenské republice do ústředního kola matematické olympiády (kategorie A nebo P) nebo fyzikální olympiády (kategorie A) nebo
3. byli v České nebo Slovenské republice úspěšnými řešiteli krajského kola matematické olympiády (kategorie A, B, C nebo P) nebo fyzikální olympiády kategorie A, B, C, D) nebo
4. doloží jiné srovnatelné výsledky; doložené žádosti individuálně posoudí děkan fakulty.
Žádost o prominutí přijímací zkoušky musí uchazeč podat a veškeré úředně ověřené doklady dosvědčující uvedené skutečnosti doručit na studijní oddělení MFF nejpozději do 9. 5. 2011.
Prominutí přijímací zkoušky se nevztahuje na uchazeče o studium oboru Finanční matematika bakalářského studijního programu Matematika.
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
xxxxx19
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 4
Registrován: 28. 4. 2011 17:17
Typ studia: Nestuduji MFF UK

Re: Profilové predmety?

Příspěvek od xxxxx19 »

Pokuď tedy maturuji v tomto školním roce 2010/2011 tak mi přijímací zkouška nemůže být odpuštěna podle bodu 1. Rozumím tomu správně ?
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Profilové predmety?

Příspěvek od Almer »

Naopak, jenom ti, co maturuji letos si to muzou nechat odpustit. Ostatni ( co maturovali drive ) maji smulu.
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Odpovědět

Zpět na „Studijní oddělení“