kombinované studium

Aktuální informace ze studijního oddělení
news://news.karlov.mff.cuni.cz/stud
boucekv

Re: kombinované studium

Příspěvek od boucekv »

Tento rok jsem se přihlásil na navazující kombinované studium statistiky. Kombinovanou formu mi zrušili a tak jsem se nechal přehlásit na denní, kam jsem se dostal. Proto by mě zajímali podrobnosti o tom jak to funguje na navazujícím studiu statistiky co se možnosti nahrazovat docházku semestrálními úkoly a podobně týče.

Předem díky za všechny informace.
novacek
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 19
Registrován: 5. 3. 2012 20:53
Typ studia: Matematika Bc.
Bydliště: Praha

Re: kombinované studium

Příspěvek od novacek »

Jsem v obdobné situaci. Jen mám jiné zaměření.
lojza

Re: kombinované studium

Příspěvek od lojza »

Má někdo přímé zkušenosti z oboru MAT-IT? Jak vůbec probíhá studium? Zkoušky a zápočty se neabsolvují o víkendu? Příspěvky v tomto vlákně naznačují něco jiného, bohužel. Díky.
dr.Voštěp
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 7
Registrován: 19. 3. 2014 17:11
Typ studia: Nestuduji MFF UK

Re: kombinované studium

Příspěvek od dr.Voštěp »

Koukám, že se tu několik let krouží kolem - a docela by mě zajímalo, jestli někdo z tazatelů už studuje. Přiznávám se, že sám mám chutě na navazujícího magistra (fyzika) se přihlásit, ale kdybych musel 2x týdně do Prahy, tak by mi šéf asi utrhl hlavu. Má tedy někdo osobní zkušenost, jestli jde "skoro všechno" domluvit na samostudium i ve fyzikálním navazujícím magistrovi?
dr.Voštěp
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 7
Registrován: 19. 3. 2014 17:11
Typ studia: Nestuduji MFF UK

Re: kombinované studium

Příspěvek od dr.Voštěp »

Možná bych se měl zeptat konkrétněji. Kdybych šel na obor biofyzika a chemická fyzika, jak je to s účastí na biofyzikálním semináři? Bohužel víc než jeden den v týdnu se z práce nevyreklamuji a to už by v prvním ročníku zabralo praktikum (u kterého je celkem logické předpokládat, že nejde absolvovat na dálku).
He!

Re: kombinované studium

Příspěvek od He! »

Ono to máš stejně jedno, protože i na fyzice kombinovanou formu likvidují. Ono se ani není čemu divit, když je kombinované studium neorganizovaný bordel, spousta lidí si to rozmyslí. A ti, co si to nerozmyslí, dříve či později narazí na to, že zaměstnavetel nemá pochopení pro "kombinované" studium. Jako nelíbí se mi to, ale na druhou stranu chápu, že pro pár lidí nemá cenu vymýšlet třeba univerzální kombinovaného navazujícího magistra, který by měl výuku soustředěnou do večerních hodin nebo do víkendu, a to ani kdyby najednou dobře organizované studium pár zájemců přitáhlo. Škoda, no, ze mě už promovaný fyzik nebude. Fyzika zase až o tolik nepřijde a mně nezbývá než doufat, že bez zpětné vazby nepochopím něco blbě.
novacek
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 19
Registrován: 5. 3. 2012 20:53
Typ studia: Matematika Bc.
Bydliště: Praha

Re: kombinované studium

Příspěvek od novacek »

Tento rok studuji mimořádně a příští plánuji prezenční, ale změním kvůli tomu práci, abych byl flexibilní.
Naposledy upravil(a) novacek dne 25. 5. 2014 15:25, celkem upraveno 1 x.
dr.Voštěp
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 7
Registrován: 19. 3. 2014 17:11
Typ studia: Nestuduji MFF UK

Re: kombinované studium

Příspěvek od dr.Voštěp »

Tak už jsem ten zápis z jednání Vědecké rady, kde se hovoří o tom, že se nebude akreditovat kombinované studium odborné fyziky, nalezl. Nemáte někdo informace o tom, jestli se kombinované navazující studium otevíralo letos posledním rokem, nebo jestli bude otevřeno ještě příští rok? (s mojí flexibilitou to není tak horké, ale třeba zlomím šéfa...)
Odpovědět

Zpět na „Studijní oddělení“