[Zk 23. 1.]

Jak jste dopadli an tomto termínu?

Můžete vybrat 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Uživatelský avatar
Necroman
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 459
Registrován: 20. 1. 2005 19:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Louny / kolej Jednota, Praha
Kontaktovat uživatele:

[Zk 23. 1.]

Příspěvek od Necroman »

Jak jste pochodily u této zkoušky, jaké máte dojmy?
Pokud mohu mluvit za sebe, byl jsem tam také a teda, nic moc... tento termín opět mnohým překvapil, složení otázek si máme ponechat pro sebe, ale pokud tak obecně nadhodím, byl tam tradiční Cormack a Fagin, dále B-strom a odhady počtu operací - to je snad všude. Dále 4 různé teoretické otázky dohromady za 12 bodů, což mě nemile zaskočilo... no, doufejme, že to vyjde :roll: .
Konečné skore:
21 x 4
15 x 3
12 x 2
2 x 1
Naposledy upravil(a) Necroman dne 28. 1. 2007 20:18, celkem upraveno 1 x.
WANTED:
Dead or Alive
^-^
( ^ )
Schroedinger's Cat
df
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 194
Registrován: 5. 6. 2006 11:55

Příspěvek od df »

Mno, ja jsem docela spokojen, ze bych si byl uplne jist, to ne, ale myslim, ze to mam a to je hlavni. Byl tam ultraosklivej Fagin, ale myslim, ze ho mam. Predstavte si nejhorsiho Fagina, kteryho dokazete vymyslet. Tak v pisemce byl jeste osklivejsi ... :)
Uživatelský avatar
gofry
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 49
Registrován: 13. 1. 2006 23:41

Příspěvek od gofry »

Fagin bol úplne jednoduchý. Stačilo jednoducho 2x rozšíriť adresár, to mi také ťažké neprišlo.

edit: Teraz mi došlo, že si mohol mať iného Fagina ;-).

ps: Neviem prečo by sme nemali otázky šíriť. Keby to boli otázky, ktoré sa aspoň načrtli na cvikách alebo na prednáške, tak by som bol ochotný na to pristáť. Ak tam ale dá otázky, ktoré sme na cvikách vôbec neriešili a nie sú spomenuté ani v skriptách, takže človek nemá ani šancu sa na nich nejak pripraviť, tak neviem prečo by som sa o ne nepodelil s ostatnými. Mne to príde, akoby nám na prednáškach z C vysvetlili, že existujú nejaké štruktúry (struct) a nejaké pointery, a potom na skúške by od nás chceli, aby sme vytvorili binárny vyhľadávací strom.
Naposledy upravil(a) gofry dne 28. 1. 2007 17:27, celkem upraveno 1 x.
df
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 194
Registrován: 5. 6. 2006 11:55

Příspěvek od df »

gofry píše:Fagin bol úplne jednoduchý. Stačilo jednoducho 2x rozšíriť adresár, to mi také ťažké neprišlo.

edit: Teraz mi došlo, že si mohol mať iného Fagina ;-).
Ne, ja myslim, ze vsichni meli stejna zadani. Ale no dobre, uznavam, ze ten Fagin nebyl jako tezkej, ale tak to asi proto, ze Fagin ani tezkej byt nemuze. Ja sem to myslel tak, ze na Fagina, to byl nejhorsi moznej Fagin ... ehm :) Nebo jinak, vsadim se, ze na tomdle prikladu zemrela spousta lidi.
gofry píše: ps: Neviem prečo by sme nemali otázky šíriť. Keby to boli otázky, ktoré sa aspoň načrtli na cvikách alebo na prednáške, tak by som bol ochotný na to pristáť. Ak tam ale dá otázky, ktoré sme na cvikách vôbec neriešili a nie sú spomenuté ani v skriptách, takže človek nemá ani šancu sa na nich nejak pripraviť, tak neviem prečo by som sa o ne nepodelil s ostatnými. Mne to príde, akoby na prednáškach z C by nám vysvetlili, že existujú nejaké štruktúry (struct) a nejaké pointery, a potom na skúške by od nás chceli, aby sme vytvorili binárny vyhľadávací strom.
Ja myslim, ze souhlasim.
Uživatelský avatar
langosh
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 96
Registrován: 28. 1. 2006 13:20
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od langosh »

Ja osobne z teto zkousky mam dobry pocit, potom co jsem konzultoval s ostatnimi reseni, tak mi vsechno vyslo dobre. Na teoreticke otazky jsem take znal odpoved, a nevim o zadne chybe, kterou bych tam mohl mit.
Takze ocekavam znamku tak 3-4, doufam ze 3.
Naposledy upravil(a) langosh dne 24. 1. 2007 12:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Necroman
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 459
Registrován: 20. 1. 2005 19:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Louny / kolej Jednota, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Necroman »

Teda nevim, ale jakmile se clovek nauci princip u hasovacich algoritmu, tak mu uz muze prijit jakkoliv tezky Fagin, Larson/Kalja, Cormack, Litwin a vzdy ho da v pohode. Me prisli jako nejlehci dve otazky, hned po vlozeni do B-stromu :wink: .
WANTED:
Dead or Alive
^-^
( ^ )
Schroedinger's Cat
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od hippies »

Necroman píše:Teda nevim, ale jakmile se clovek nauci princip u hasovacich algoritmu, tak mu uz muze prijit jakkoliv tezky Fagin, Larson/Kalja, Cormack, Litwin a vzdy ho da v pohode. Me prisli jako nejlehci dve otazky, hned po vlozeni do B-stromu :wink: .
Ono je to hodne o nepozornosti, .. a cim vic ti toho utika tim horsi to je neco neprehlednout, ja u fagina zapomel doplnit nuli na zacatku, (vyslo mi to 3cif. ale jinak to bylo 6-ti) .. zas u kalji kdyz ti to vyhazi 3x po sobe 3-klice, zacinas mit problem se slusnym zapisem na papir (nedej boze chces-li to trasovat)
Uživatelský avatar
twoflower
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 445
Registrován: 22. 9. 2004 21:07
Typ studia: Informatika Ph.D.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od twoflower »

Tak prvni vysledky opet nic moc :-/
Uživatelský avatar
Necroman
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 459
Registrován: 20. 1. 2005 19:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Louny / kolej Jednota, Praha
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Necroman »

už je opravena polovina, teda skore celkem nic moc :?
1 x 2
2 x 7
3 x 10
4 x 9
WANTED:
Dead or Alive
^-^
( ^ )
Schroedinger's Cat
Uživatelský avatar
twoflower
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 445
Registrován: 22. 9. 2004 21:07
Typ studia: Informatika Ph.D.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od twoflower »

Pribyla dalsi varka, konecne pozitivni s dvojkou vedle meho jmena :)
df
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 194
Registrován: 5. 6. 2006 11:55

Příspěvek od df »

takze prave koukam, je to za dvojcicku, mno slava!! :)
je to za mnou! hura hura ... ehm ...
ale statistika teto zkousky je stejne furt oskliva, co tam je ted, je

2 krat jedna, to se mi zda malo
9 krat dva, to jde
11 krat tri, to jde
16 krat ctyri, to mi prijde trosku moc

spravne by melo byt 16 krat jedna a 2 krat ctyri imho
Uživatelský avatar
Necroman
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 459
Registrován: 20. 1. 2005 19:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Louny / kolej Jednota, Praha
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Necroman »

Mám dvojku, jupí :mrgreen:
Naposledy upravil(a) Necroman dne 28. 1. 2007 20:19, celkem upraveno 1 x.
WANTED:
Dead or Alive
^-^
( ^ )
Schroedinger's Cat
Uživatelský avatar
Jirka
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 21
Registrován: 30. 1. 2006 22:55
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Z kama su? Tož z Moravy, može byt?
Kontaktovat uživatele:

Nevim jak

Příspěvek od Jirka »

Ufff, tak tahle trojka je asi nejcenejsi... este ze to nemusim za rok opakovat, absolvovat znovu cvika u Zemlicky, to by me asi kleplo
Uživatelský avatar
langosh
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 96
Registrován: 28. 1. 2006 13:20
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od langosh »

:shock: Ja mam za jedna, :shock: tak tohle sem opravdu necekal, sem se z toho jeste nevzpamatoval a asi nevpamatuju.

Hlavne proto, ze na minulem terminu sem mel jasne za 4 a na tenhle sem se ucil tak dve hodiny den pred zkouskou, a to mi prislo ze sem toho od minule vic zapomel nez se naucil.

To skore nic moc, a to mi ta pisemka prisla nejlehci co zatim byla.

Je to zkouska hlavne o pozornosti, clovek si musi dat bacha aby nekde neco neprehlid, coz pri zkouskovem stresu neni snadne. Pokud nekdo trpi zkouskovym stresem jako ja, tak doporucuju pred zkouskou panaka neceho silnejsiho :wink: , ale zase to neprehnat :D .
df
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 194
Registrován: 5. 6. 2006 11:55

Příspěvek od df »

langosh píše::shock: Ja mam za jedna, :shock: tak tohle sem opravdu necekal, sem se z toho jeste nevzpamatoval a asi nevpamatuju.

Hlavne proto, ze na minulem terminu sem mel jasne za 4 a na tenhle sem se ucil tak dve hodiny den pred zkouskou, a to mi prislo ze sem toho od minule vic zapomel nez se naucil.
souhlas, na ten prvni pokus sem se drel jak blazen, umel sem vsecko ... na tendle sem se kouknul tri hodky pred zkouskou a dvojka ...
Odpovědět

Zpět na „2006“