Index-sekvencni soubor

DP

Index-sekvencni soubor

Příspěvek od DP »

Chtel bych se zeptat - kdyz mam index-sekvencni soubor, tak musim pocitat s tim, ze jeden zaznam v primarnim souboru mi bude zabirat nejen misto, ktere mam zadane jako velikost zaznamu (R), ale navic i pointer (typicky 4B)? Protoze musim mit oblast preteceni, dava to smysl, ale na druhou stranu na cviceni jsme s temi pointery v primarnim souboru (resp. s temi 4 Bajty navic) nepocitali a jaky vyznam ma ten pointer, pokud mi v danem miste zadny zaznam nepretekl? To je tam nulovy pointer?
gASK
Admin(ka) level I
Příspěvky: 635
Registrován: 9. 6. 2005 12:33
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Konečně Vinohrady:)
Kontaktovat uživatele:

Re: Index-sekvencni soubor

Příspěvek od gASK »

DP píše:Chtel bych se zeptat - kdyz mam index-sekvencni soubor, tak musim pocitat s tim, ze jeden zaznam v primarnim souboru mi bude zabirat nejen misto, ktere mam zadane jako velikost zaznamu (R), ale navic i pointer (typicky 4B)? Protoze musim mit oblast preteceni, dava to smysl, ale na druhou stranu na cviceni jsme s temi pointery v primarnim souboru (resp. s temi 4 Bajty navic) nepocitali a jaky vyznam ma ten pointer, pokud mi v danem miste zadny zaznam nepretekl? To je tam nulovy pointer?
Ano. Ano.

Teď delší odpověď - obecně s nimi počítat musíš - dokud oblast nepřeteče, jsou prázdné, ve chvíli, kdy ti něco přeteče tak se teprve využijí. Jejich velikost je typicky 4B, takže je třeba s nimi počítat při počítání blokovacího faktoru.

Pokud je v zadání implicitně dáno, že máme ISS, v němž se nemaže ani nevkládá, pak nemusíme mít oblast přetečení a tím jsou zbytečné i pointery - na většině cvičení se dělaly podobné úlohy - v nich totiž nemusíš počítat ani s "místem na víc", které se u ISS nechává právě na budoucí vložené záznamy (viz skripta), takže je to jen na procvičení vzorečků a tak. :wink:
When life gives you crap, make crap golems.
Odpovědět

Zpět na „2006“