Cormack hašování

Uživatelský avatar
JJ
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 99
Registrován: 28. 1. 2005 14:03
Typ studia: Informatika Mgr.

Cormack hašování

Příspěvek od JJ »

Pri prochazeni lonskych testiku jsem dosel k 8 prikladu varianty A a nevim co s tim. 2 se mi podarilo vlozit (celou skupinu 12, 7, 2 jsem dal na pozici 5 s i 0), ale nevim co delat s tou 19. Pri te sekundarni funkci je problem, ze pres modulu 2 ty prvky nerozlisim, takze jedinej podvod co me napadl je vyhradit si 3 mistecka :D ,ale chapu ze to asi nebude ono.
Uživatelský avatar
Hugo
Donátor
Donátor
Příspěvky: 233
Registrován: 2. 6. 2005 13:31
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: treti kontejner zleva
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo »

na i=8 ti to vyjde
Uživatelský avatar
zapo
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 64
Registrován: 13. 12. 2004 19:46
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: VŠK 17. Listopadu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zapo »

no neviem ako ostatny ale podla mna to pri i=8 nevyjde
Ak som to dobre pochopil, tak je tam (i xor K) mod r, kde r je 2, a kluce su 9 a 19.
@#$%!
Keleen
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 90
Registrován: 19. 1. 2005 22:20

Příspěvek od Keleen »

Podle me je problem ze 9 i 19 maji oboji v binarnim zapisu na konci 1.
9: 1001
19:10011
Ted to muzu xorovat s libovolnym cislem, trebas s milionem, ale ve vysledku pokud mas u 9 v poslednim bitu 1 a u 19 taky a xorujes s lichym cislem, budou obe novy cisla sudy a tedy je mod 2 nerozlisi.Absolutne stejne pri Xoru se sudym cislem, akoratze pak budou obe nova cisla licha a mod 2 zase neuspeje.

A co ted?:)
Uživatelský avatar
Hugo
Donátor
Donátor
Příspěvky: 233
Registrován: 2. 6. 2005 13:31
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: treti kontejner zleva
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo »

sakra, mate pravdu - nejak jsem se dneska ve 3 rano ukouk :)
Uživatelský avatar
nohis
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 128
Registrován: 7. 11. 2004 13:39
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha - Prosek / Krakovany
Kontaktovat uživatele:

Re: Cormack hašování

Příspěvek od nohis »

JJ píše:Pri prochazeni lonskych testiku jsem dosel k 8 prikladu varianty A a nevim co s tim. 2 se mi podarilo vlozit (celou skupinu 12, 7, 2 jsem dal na pozici 5 s i 0)......
a neměla by se 2 dát spíš na pozici 2 a čísla 12 a 7 by se měli ponechat tam kde mají...? myslím si že není třeba přesouvat celou skupinu jinam...?
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Re: Cormack hašování

Příspěvek od Tuetschek »

nohis píše:
JJ píše:Pri prochazeni lonskych testiku jsem dosel k 8 prikladu varianty A a nevim co s tim. 2 se mi podarilo vlozit (celou skupinu 12, 7, 2 jsem dal na pozici 5 s i 0)......
a neměla by se 2 dát spíš na pozici 2 a čísla 12 a 7 by se měli ponechat tam kde mají...? myslím si že není třeba přesouvat celou skupinu jinam...?
Souhlas, to je taky moznost -- zalezi na implementaci (jako VSUDE :evil: ). Pokud neni takove i, aby ti pro r = 2 rozhodilo ty 2 prvky do 2 prihradek, musi se r zvetsit na 3 a s i jit znova od nuly -- tak jsme to aspon delali na cviceni s Lanskym. Potom ti to vyjde uz pro i = 0.

Moje tabulka vypada na konec:

Kód: Vybrat vše

|12|7|2|5|9|19| | |
a adresar

Kód: Vybrat vše

0:3|0|1
1:0|0|0
2:0|0|3
3:0|0|0
4:4|0|3
Plug 'n' Pray.
Uživatelský avatar
JJ
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 99
Registrován: 28. 1. 2005 14:03
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Cormack hašování

Příspěvek od JJ »

nohis píše:a neměla by se 2 dát spíš na pozici 2 a čísla 12 a 7 by se měli ponechat tam kde mají...? myslím si že není třeba přesouvat celou skupinu jinam...?
No ja jsem vychazel z toho, ze pri pridani se muze zmenit sekundarni funkce a pak se poradi prvku presklada takze jsem to vsechno dal na nove misto. Ale je to jen muj napad a ze sveho sesitu nevim jak sme to delali na cvikach takze jestli to u Tuetcheka delali tak ze staci pridat 2 tak mu budu verit :D
Uživatelský avatar
Hugo
Donátor
Donátor
Příspěvky: 233
Registrován: 2. 6. 2005 13:31
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: treti kontejner zleva
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo »

my jsme na cvikach hledali nove misto...
Uživatelský avatar
Hugo
Donátor
Donátor
Příspěvky: 233
Registrován: 2. 6. 2005 13:31
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: treti kontejner zleva
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo »

a rekl bych, ze je to kvuli konzistentnosti - stavajici prvky se maji smazat az potom, co se nove zapisi
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Re: Cormack hašování

Příspěvek od Tuetschek »

JJ píše:No ja jsem vychazel z toho, ze pri pridani se muze zmenit sekundarni funkce a pak se poradi prvku presklada takze jsem to vsechno dal na nove misto. Ale je to jen muj napad a ze sveho sesitu nevim jak sme to delali na cvikach takze jestli to u Tuetcheka delali tak ze staci pridat 2 tak mu budu verit :D
Jee lidi neverte mi ;) ... to ze jsme to delali na cvikach jsem myslel hlavne na to zvysovani r, kdyz nenajdu vhodne i. Ale podle toho co chapu z mych zapisku by i to druhe melo byt stejne jako na cvikach ... ale me zapisky jsou temer necitelne :). Ja myslim ze by melo byt uznano oboji, protoze jde proste o nalezeni libovolneho mista dostatecne delky ... ale kdo vi jak to budou hodnotit ... z nekterych vyroku naseho cviciho mi prislo ze jim pujde spis o vysledek nez o postup :(.
Plug 'n' Pray.
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuetschek »

Hugo píše:a rekl bych, ze je to kvuli konzistentnosti - stavajici prvky se maji smazat az potom, co se nove zapisi
Mi prijde ze s konzistenci jsou ve chvili prepisovani na stiru obe reseni ... kdyz ti spadne komp a mas to na jinem miste, neco tam mas 2x. kdyz to mas na stejnem miste, neco muze byt 2x a neco chybet.
Plug 'n' Pray.
Uživatelský avatar
Dawe
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 360
Registrován: 12. 10. 2004 12:32
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Doma a nebo na koleji

Re: Cormack hašování

Příspěvek od Dawe »

nohis píše: a neměla by se 2 dát spíš na pozici 2 a čísla 12 a 7 by se měli ponechat tam kde mají...? myslím si že není třeba přesouvat celou skupinu jinam...?
Na cviku z Žemličkou se hledalo určitě nový místo, chodil si tam taky, tak by si to moh vědět :-P
Ale jinak myslím, že jde hlavně o to, že je jednodušší, to celý znovu zahashovat, než někde testovat jestli to ten hash opravu splňuje.
Uživatelský avatar
nohis
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 128
Registrován: 7. 11. 2004 13:39
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha - Prosek / Krakovany
Kontaktovat uživatele:

Re: Cormack hašování

Příspěvek od nohis »

Dawe píše:
nohis píše: a neměla by se 2 dát spíš na pozici 2 a čísla 12 a 7 by se měli ponechat tam kde mají...? myslím si že není třeba přesouvat celou skupinu jinam...?
Na cviku z Žemličkou se hledalo určitě nový místo, chodil si tam taky, tak by si to moh vědět :-P
Ale jinak myslím, že jde hlavně o to, že je jednodušší, to celý znovu zahashovat, než někde testovat jestli to ten hash opravu splňuje.
omlouvám se, příště budu dávat větší pozor :oops: :oops: sem měl nějak záhadně zafixováno že se hledá nové místo jen když se to tam už nevejde - celá ta skupina (a v našem příkladě se to tam zrovna vešlo :twisted: )
Uživatelský avatar
Dawe
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 360
Registrován: 12. 10. 2004 12:32
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Doma a nebo na koleji

Příspěvek od Dawe »

Jo to jsou takový ty špeky na který si musí dávat člověk pozor...
Odpovědět

Zpět na „2006“