Skupinové štěpení stránek

D
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 32
Registrován: 20. 12. 2006 17:42

Příspěvek od D »

A kedy by sa teoreticky pouzila ta dalsia hashovacia funkcia?
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuetschek »

D píše:A k comu je ta posledna hashovacia funkcia uvedena v tom priklade? h2(k)=( k div 3 ) mod 3
Ja myslim ze neni jen na zmateni nepritele ... je tam napsano "vlozte 17 a provedte expanzi" -- tj. pred expanzi musis reorganizovat do 3 skupin po 2 strankach, pak tu expanzi provest - k 1. skupine pridat 1 stranku. Kdyz tu stranku pridavas, musis vsechny prvky ve skupine prehashovat pomoci teto funkce ze 2 stranek do 3.
Plug 'n' Pray.
D
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 32
Registrován: 20. 12. 2006 17:42

Příspěvek od D »

Ja som skor pochopil ze ta prva funkcia sa pouziva po prvej reorganizacii ked vznikla druha skupina. Ta h2 sa bude pouzivat po druhej reorganizacii( ked uz budu 3 skupiny) ked dojde k rozdeleniu nejakej skupiny do troch stranok.
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuetschek »

D píše:Ja som skor pochopil ze ta prva funkcia sa pouziva po prvej reorganizacii ked vznikla druha skupina. Ta h2 sa bude pouzivat po druhej reorganizacii( ked uz budu 3 skupiny) ked dojde k rozdeleniu nejakej skupiny do troch stranok.
Ne pri reorganizaci se zadna hash-funkce nepouziva. To jenom vezmes ty stranky a prehazis je do jinych skupin, pripadne pridas nejakou prazdnou abys mel ve vsech skupinach stejne.

Hashovaci funkce h_x pouzivas jenom pri stepeni g stranek do g+1.

Ten priklad je tak trochu divny, protoze IMHO pocita s tim ze na zacatku byly 2 skupiny, takze doslo jenom ke stepeni obou skupin a k prvni reorganizaci dojde az pri tom vkladani sedmnactky ... jinak by totiz funkce h (hlavni hash-fce) nemohla davat hodnoty {0,1,2,3}. Ale prvku je v tech strankach vlozenych spousta ... to bych bral jako proste dany i kdyz to neodpovida postupu.
Plug 'n' Pray.
D
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 32
Registrován: 20. 12. 2006 17:42

Příspěvek od D »

Je to zvlastne pretoze ked je g=2 a uz vsetky skupiny su rozstiepene tak by sa mala hned urobit reorganizace tak prve co by sme mali v tom priklade urobit je reorganizace. A ta globalna hashovacia funkcia ktora to rozdeluje do 0..3 nam prezradza ze sa zacalo s dvomi skupinami po dvoch strankach.
D
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 32
Registrován: 20. 12. 2006 17:42

Příspěvek od D »

Takze moj nazor na vysledok je ze 13 by bola sla do stranky 3. A 17 sa ma vlozit do 5. Expanze sa rozdeli do 3 skupin.
D
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 32
Registrován: 20. 12. 2006 17:42

Příspěvek od D »

A este otazka ako funguju oblasti pretecenia u skupinoveho stiepenia. Pride mi ze by kazda skupina mala mat svoju oblast a pri rozdeleni do g+1 by sa mal brat ohlad aj na zaznamy v oblasti pretecenia.
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuetschek »

D píše:A este otazka ako funguju oblasti pretecenia u skupinoveho stiepenia. Pride mi ze by kazda skupina mala mat svoju oblast a pri rozdeleni do g+1 by sa mal brat ohlad aj na zaznamy v oblasti pretecenia.
Ja jsem to vzdycky bral tak ze oblast preteceni je jenom jedna?
Plug 'n' Pray.
Odpovědět

Zpět na „2006“