DU4

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dawe
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 360
Registrován: 12. 10. 2004 12:32
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Doma a nebo na koleji

Příspěvek od Dawe »

Tuetschek píše:Ale oba shodne mame v test/test03a.mls nahlasenou proceduru test1 jako duplicitni symbol -- nevis cim to? Jsem slepy nebo to duplicitni byt nema?
Na to je jednoduchá odpověď, v ulitě udělali chybku a vkládaj do parametru erroru idf fce/proc místo idf parametru. Je tam totiž 2krát x.
Uživatelský avatar
lavor
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 121
Registrován: 1. 2. 2005 20:39
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: kolej 17.11., A1105
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lavor »

du4g.y : warning C4100: 'ctx' : unreferenced formal parameter
podla mna to vypisuje kazdemu, kto si do tej poslednej sekcie nepisal ziaden kod (a nepoouzil ctx), (napr. ja, kedze som tam nic nepotreboval dopisat), myslim ze tam asi nikto nic nedopisoval, teda ten warning hadze kazdemu
Milujeme tých, čo nás odmietajú, odmietame tých, čo nás milujú.
Uživatelský avatar
lavor
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 121
Registrován: 1. 2. 2005 20:39
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: kolej 17.11., A1105
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lavor »

btw: v novom projekte su uz vtipne opravene aj vystupy na testovacie vstupy :)
Milujeme tých, čo nás odmietajú, odmietame tých, čo nás milujú.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Tacoud píše:Mně ten tvůj prográmek prošel bez errorů. Zkošel jsem ho přeložit i pod TP 7.0 a také to prošlo.
v TP by mě to nepřekvapovalo, ale ono ti to proslo bez erroru i v tvem ukolu?

muzu se zeptat, co s tim specialniho delas? :) mne to tu chybu haze proste s tim, ze pouziju ctx->tab->add_label_entry a uz tam ten samy label (byt globalne) jednou je
Uživatelský avatar
Dawe
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 360
Registrován: 12. 10. 2004 12:32
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Doma a nebo na koleji

Příspěvek od Dawe »

Nevím, jestli je to nějakej muj kiks nebo ulity a nevím jestli to tu už náhodou nebylo, ale:
kydž pustím kod

Kód: Vybrat vše

program test;

var a: array[abc] of integer;

begin
end.
Jinak taky test13.mls, tak mi to do xml vygeneruje zajímavej nesmysl:

Kód: Vybrat vše

<types>
		<RANGE type="T0" lower_bound="0" upper_bound="0"/>
		<INTEGER type="T1"/>
		<ARRAY type="T2" index_type="T0" element_type="T1"/>
		<BOOLEAN type="T3"/>
		<REAL type="T4"/>
		<STRING type="T5"/>
	</types>
Ty rozsahy 0..0 dělám sám, to je OK, ale nechápu, jak se mohl Range dostat do T0. Přitom, když to pustím s parametrem B, vypadá to uplně normálně (T0 = Boolean).
Dělá vám to taky a nebo sem někde něco po...?
Uživatelský avatar
lavor
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 121
Registrován: 1. 2. 2005 20:39
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: kolej 17.11., A1105
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lavor »

Dawe píše: Dělá vám to taky a nebo sem někde něco po...?
ja si myslim ze problem je v tom. ako neska yaghob povedal po cviku, ze kanonicky dump nie je kanonicky, teda v najblizsej dobe mozes cakat na novy projekt...
Milujeme tých, čo nás odmietajú, odmietame tých, čo nás milujú.
Uživatelský avatar
andree
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 106
Registrován: 9. 12. 2006 17:00
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: du4g.y : warning C4100: 'ctx' : unreferenced formal par

Příspěvek od andree »

miso02 píše:du4g.y : warning C4100: 'ctx' : unreferenced formal parameter...
to by som neriesil... mozes tam vynechat pomenovanie tej premennej ->

Kód: Vybrat vše

static void yyerror(unsigned *line, MlaskalCtx *, const char *m) 
v kazdom pripade mi toto pride ako trochu nepodstatny warning, keby tam aj bol :-/
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: du4g.y : warning C4100: 'ctx' : unreferenced formal par

Příspěvek od Almer »

miso02 píše:du4g.y : warning C4100: 'ctx' : unreferenced formal parameter...
Napr tim, ze das do toho yyerror jen prikaz ctx; aby jsi pouzil ten ctx a prekladas prestal p****
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Uživatelský avatar
Tacoud
Donátor
Donátor
Příspěvky: 53
Registrován: 16. 9. 2005 08:38
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tacoud »

Anonymous píše:
Tacoud píše:Mně ten tvůj prográmek prošel bez errorů. Zkošel jsem ho přeložit i pod TP 7.0 a také to prošlo.
v TP by mě to nepřekvapovalo, ale ono ti to proslo bez erroru i v tvem ukolu?

muzu se zeptat, co s tim specialniho delas? :) mne to tu chybu haze proste s tim, ze pouziju ctx->tab->add_label_entry a uz tam ten samy label (byt globalne) jednou je
Omlouvám se, měl jsem starší verzi projektu. Tam to fungovalo, v novém projektu už to nefunguje.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

jak resite nasledujici problem?

Kód: Vybrat vše

function f: integer;
const c = 2;
begin end;

function f: integer; { hlasi se duplicita f }
const c = 3;
begin end;
je spravne, ze se i v druhem pripade udela enter od f a tim padem to pak zarve duplicitu c? asi ne, ze. jenze na neco se enter udelat musi, aby c nebylo povazovano za globalni symbol. otazka teda je, jestli se ma vytvorit neco fiktivniho ( a jak by to melo vypadat, aby to nepusobilo dalsi problemy) jen na "pozrani" kodu od druhe f, nebo jestli to muze zustat takto.

diky za nazory :)
Uživatelský avatar
andree
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 106
Registrován: 9. 12. 2006 17:00
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andree »

Anonymous píše:jak resite nasledujici problem?

Kód: Vybrat vše

function f: integer;
const c = 2;
begin end;

function f: integer; { hlasi se duplicita f }
const c = 3;
begin end;
je spravne, ze se i v druhem pripade udela enter od f a tim padem to pak zarve duplicitu c? asi ne, ze. jenze na neco se enter udelat musi, aby c nebylo povazovano za globalni symbol. otazka teda je, jestli se ma vytvorit neco fiktivniho ( a jak by to melo vypadat, aby to nepusobilo dalsi problemy) jen na "pozrani" kodu od druhe f, nebo jestli to muze zustat takto.

diky za nazory :)
moj nazor je, ze to bude ako to tu uz odznelo - dolezite je zareagovat na prvy error (vypisat chybu o duplicite) - zvysne chovanie je viac-menej nezaujimave, kedze ten kod sa aj tak nebude dat prelozit
Uživatelský avatar
zapo
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 64
Registrován: 13. 12. 2004 19:46
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: VŠK 17. Listopadu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zapo »

Tu by ti jednoznacne malo zahlasit, ze je tam duplicitne f.
Co sa bude diat potom je uplne na tebe. Mozes vojst do f alebo nemusis nikam vchadzat alebo si tam mozes vytvorit inu funkciu.

Podla toho co som sa dnes od Bednarka dozvedel, tak je hlavne aby to zahlasilo tu prvu chybu spravne. Nemali by davat testovat nejake nejednoznacne chyby (kde by nebolo jasne, co sa ma zahlasit ako prve, napr [string..string]).
@#$%!
Uživatelský avatar
Kate
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 146
Registrován: 8. 1. 2005 10:52
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Milada squat
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kate »

zapo píše:Tu by ti jednoznacne malo zahlasit, ze je tam duplicitne f.
Co sa bude diat potom je uplne na tebe. Mozes vojst do f alebo nemusis nikam vchadzat alebo si tam mozes vytvorit inu funkciu.

Podla toho co som sa dnes od Bednarka dozvedel, tak je hlavne aby to zahlasilo tu prvu chybu spravne. Nemali by davat testovat nejake nejednoznacne chyby (kde by nebolo jasne, co sa ma zahlasit ako prve, napr [string..string]).
ja si myslim, ze to dost dobre nejde nikam vchazet, protoze kdyz nedas enter, tak se budou vsechny ty lokalni deklarace za hlavickou brat jako globalni (coz je urcite vic spatne). a na to, aby mohl byt enter, musi byt nejaky ls_id_index (id fce nebo neceho co se tak tvari), ke kteremu se to bude vztahovat.

nebo pokud mi neco uniklo, rada si necham poradit, ale netusim, jak by se bez ujmy dal ten lokalni kod obejit (idelani by bylo, kdyby se to jejich nested dalo nastavovat dle potreby :))

na kriteria hodnoceni u tohoto ukolu jsem ale vazne zvedava, mam pocit, ze co clovek, to prekladac :)
Člověk si nemusí nic myslet, aby něco udělal.
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuetschek »

Kate píše:ja si myslim, ze to dost dobre nejde nikam vchazet, protoze kdyz nedas enter, tak se budou vsechny ty lokalni deklarace za hlavickou brat jako globalni (coz je urcite vic spatne). a na to, aby mohl byt enter, musi byt nejaky ls_id_index (id fce nebo neceho co se tak tvari), ke kteremu se to bude vztahovat.

nebo pokud mi neco uniklo, rada si necham poradit, ale netusim, jak by se bez ujmy dal ten lokalni kod obejit (idelani by bylo, kdyby se to jejich nested dalo nastavovat dle potreby :))

na kriteria hodnoceni u tohoto ukolu jsem ale vazne zvedava, mam pocit, ze co clovek, to prekladac :)
No mne prijde ze je asi lepsi nekam vlizt, pze ty lokalni symboly zustanou lokalni ... ale kdyz nikam nevlezes, taky se asi nic nestane. No leda by se dalo si udelat vlastni promennou ktera by ti udavala jestli mas aktualne kod zpracovavat nebo ne ... ale to by bylo tak trochu jako ten "odstrasujici priklad" stary GCC :D.
Plug 'n' Pray.
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuetschek »

Dawe píše: Na to je jednoduchá odpověď, v ulitě udělali chybku a vkládaj do parametru erroru idf fce/proc místo idf parametru. Je tam totiž 2krát x.
Takze jestli to chapu dobre, posledni verze projektu testuje duplicitu parametru funkce, akorat hazi divny error hlasky?

EDIT: Jo uz je to jasny, je to tak. Tak jsem tam dal takovy maly workaround ze uz mi to hlasi spravne ;)
Naposledy upravil(a) Tuetschek dne 12. 12. 2006 23:26, celkem upraveno 1 x.
Plug 'n' Pray.
Odpovědět

Zpět na „2006“