DU4

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kate
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 146
Registrován: 8. 1. 2005 10:52
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Milada squat
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kate »

to Dawe:

ve zdrojaku je

Kód: Vybrat vše

pole = array[1..3, str] of integer;
kde str je stringova konstanta, coz se pak v tom tvem i hlasi (Error (line 27): 'STR' is not a type)
na druhou stranu je ale ve vystupu potom typ pole zaznamenan a to

Kód: Vybrat vše

<SKIND_TYPE name="POLE" type="T7" /> 
pricemz:

Kód: Vybrat vše

  <RANGE type="T4" lower_bound="1" upper_bound="3" /> 
  <RANGE type="T5" lower_bound="1" upper_bound="2" /> 
  <ARRAY type="T6" index_type="T5" element_type="T0" /> 
  <ARRAY type="T7" index_type="T4" element_type="T6" /> 
takze je tam vlastne informace, jako kdyby pole bylo [1..3,1..2] of integer

jenom jsem se chtela zeptat, jestli konverze STR -> [1..2] je tvoje fíčura, jak ošetřit špatné range nebo to nebyl záměr
Člověk si nemusí nic myslet, aby něco udělal.
Uživatelský avatar
Kate
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 146
Registrován: 8. 1. 2005 10:52
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Milada squat
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kate »

Dawe píše:
Trupik píše:Nová verze du4zip na ulitě (11.12.)... ach jo...
Myslím, že to je jen změna v tom, aby to bylo Linux kompatibilní, nepostřeh sem nějakou změnu, která by potřebovala řešit...
a i kdyby, tak nas to aspon udrzuje ve strehu :)
Člověk si nemusí nic myslet, aby něco udělal.
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuetschek »

Dawe píše:Tak a jeden test, je to s parametrem D, tedy nějak jako mlc.exe -Daaa.xml >aaa.out
Když budete mít rozdílný výsledky (samozřejmě drobný odchylky jsou asi normální), tak dejte určitě vědět, nevěřím tomu, že tam už nemám chyby :-)
Jo jináč je to soubor, co už tu někde byl, tak jsem ho jen maličko rozšířil ... doufám, že sem neporušil autorský práva :-) Jo a až si to stáhnete, pošlete 20 halířů svazu autorů (OSA), sice to chráněny není, ale ta možnost tu je :lol:
Nojo na OSA bacha ta si vas najde vsude :D. Ja to mam z hlediska chybovych hlasek dost podobny, akorat hlasim o 4x invalid range vic, ale to na mistech kde uz jedna chybova hlaska je. Dumpy asi fakt nema cenu zkoumat :(.
Přílohy
aaa-tuetschek.zip
muj dump a vystup
(1.28 KiB) Staženo 146 x
Plug 'n' Pray.
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuetschek »

darkness píše:ad zmena: a mohu potvrdit, ze uz to zkompilovat jde :-)

jinak take pridavam nejaky testovaci soubor, nejsou tam zadne chytaky (tech uz tu bylo myslim dost), ale par chyb se tam najde, protoze je to pascal a ne mlaskal (nezna typy char a text)
Jo a jeste nejsem uplne v koncovem stavu, takze se nenechte znepokojit, kdyz se vas vystup bude lisit, dost mozne, ze chyba bude u me.
No tak errory mame stejne :D, dumpy jsou uplne jiny ... ja nevim ja mam mnooohem min nadefinovanych typu (a v dusledku toho spoustu parametru funkci a promennych typu T?) nez ty i nez Dawe v tom predchozim testiku -- ja kdykoliv najdu chybu tak ten typ proste neopravuju a do tabulek nevlozim ... to ale neni chyba, doufam?
Přílohy
sifra.dump.txt
muj dump ... errory mam stejne tak to nema cenu posilat
(4.94 KiB) Staženo 147 x
Plug 'n' Pray.
Uživatelský avatar
Dawe
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 360
Registrován: 12. 10. 2004 12:32
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Doma a nebo na koleji

Příspěvek od Dawe »

JJ píše:Tak jsem stahnul a overil a vsechny chybove hlasky se schoduji.
Pak jsem jen nakoukl na xml soubor (po chvili jsem zjistil ze tam porovnavani nema moc smysl pokud tim nechci ztravit celou noc), ale nahodou jsem prvni u sebe zahledl range 12 .. 29 (vyskytuje se ve fci f3 jako typ rozsah), ktery v tvem xml neni (teda to co by mel byt je tam jako 0 .. 0 ) a pritom jsem na nem nenasel zadnou vadu

Mozna to mam spatne ja, mozna to neni podstatne, ale lepsi na to upozornit :)
Díky moc za upozornění, samozřejmě je to tvoje dobře, já jen zapoměl závorku a hned to dělá takovej brajgl...
Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rastik »

Povazuje sa po novom za zaslanie upload suborov do Grupicku? Alebo sa nadalej musia posielat mailom?
Uživatelský avatar
Dawe
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 360
Registrován: 12. 10. 2004 12:32
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Doma a nebo na koleji

Příspěvek od Dawe »

Kate píše:jenom jsem se chtela zeptat, jestli konverze STR -> [1..2] je tvoje fíčura, jak ošetřit špatné range nebo to nebyl záměr
No docela si mě zaskočila, ale nakonec jsem zjistil, že je toskutečně fíčura, na kterou jsem bohužel dočista zapoměl, přepsal sem to na 0..0 to už vypadá trochu rozumnějš...
Díky moc za odhalení další "chybičky" :)
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuetschek »

rastik píše:Povazuje sa po novom za zaslanie upload suborov do Grupicku? Alebo sa nadalej musia posielat mailom?
No ja myslim ze podle toho co Dr. Yaghob rikal na prednasce i cvikach tak to mame uploadnout do Grupicka, ta formulace na strankach je zrejme copy&pastenuta z predchozich ukolu.
Plug 'n' Pray.
Uživatelský avatar
Trupik
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 251
Registrován: 3. 1. 2005 14:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trupik »

Tak už na to kašlem a jdeme spát ne?:-)
Aspoň teda já, zítra nashle...

A pokud si chcete transformovat svoje xml výstupy do hezčí, čitelnější (skoro pascalovské podoby):
http://forum.matfyz.info/viewtopic.php?t=2242
Domovská stránka: http://www.jakubmaly.cz/, blog: http://blog.jakubmaly.cz/
Petice proti olympiádě http://olympiada.nazory.cz

Come on you target for faraway laughter,
Come on you stranger, you legend, you martyr, and shine!
t2
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 49
Registrován: 22. 1. 2006 15:19

Příspěvek od t2 »

V prilohe nejake moje testy + testy z 3. ulohy co robili na ulite + topfer + dawe

Co sa tyka zotavovania, tak to robim tak, ze ak niekto deklaruje konstantu c = x , a x nie je konstanta, tak ohlasim chybu a c vobec nepridam do tabuliek. Pri range, ak je chybna konstanta, tak ju opravim na ctx->tab->one() -- pisem kvoli tomu, ak by ste marne hlbali nad rozdielmy

btw, pochopili ste niekto makro v du4g.y

Kód: Vybrat vše

	#define YYLLOC_DEFAULT(cur, rhs, n)	do { if(n) (cur)=(rhs)[1]; else (cur)=(rhs)[0]; } while(0)
najma ten cyklus co je dookola mi pride taky, zaujimavy

Skusal som prehnat prekladac cez valgrind (kto nepozna, skvela vec, viac na http://valgrind.org/) a pri praci s param_list to hlasi memory leak, evidentne nikto nezmaze tu naalokovanu pamat (nie je to hanba, ulita :) ) , dokonca aj pri zabudovanych funkciach to leakuje.

A este pochopil niekto preco sa ukazatel na konstantu vola const_reference, aj ked je z tej istej sablony ako vsetko ostatne co sa vola xxx_pointer (dokonca aj v poznamkach z cvika mam const_pointer). Asi len preklep, ale ak niekto objavil nejaku pointu, nech sa podeli.

Aku chybu hlasite pri konstrukcii? Ja hodim Not an ordinal type, ale nie som si tym velmi isty.

Kód: Vybrat vše

var a: array[real] of integer; 
Přílohy
test-t2.zip
(69.93 KiB) Staženo 119 x
Uživatelský avatar
andree
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 106
Registrován: 9. 12. 2006 17:00
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andree »

t2 píše:btw, pochopili ste niekto makro v du4g.y

Kód: Vybrat vše

	#define YYLLOC_DEFAULT(cur, rhs, n)	do { if(n) (cur)=(rhs)[1]; else (cur)=(rhs)[0]; } while(0)
najma ten cyklus co je dookola mi pride taky, zaujimavy
tak vnutro toho cyklu sa vykona prave raz, takze az taky zaujimavy nie je :-)

a dik za testovacie filey, uz som to svoje chcel "poslat" na ulitu, ale ocividne este pockam toho pol dna, kym to poskusam vsetko :)
Uživatelský avatar
Kate
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 146
Registrován: 8. 1. 2005 10:52
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Milada squat
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kate »

darkness píše: Dale jsem se ptala, jestli mame resit tohle

Kód: Vybrat vše

procedure proc ( x: integer; x: real );
a odpoved byla, ze pry ne, ze to ma resit jejich kod.
Jenze vystup je takovy podivny, tak se na to pry jeste podivaji.
podivny = bez naseho zasahu se to klidne vlozi dvakrat, a to i v pripade, ze by x uz byla treba globalni konstanta, takze se evidentne zadna kontrola duplicit nikde neprovadi.

Kód: Vybrat vše

SKIND_FUNCTION(T1,[
		PMODE_BY_VALUE("X",T2),
		PMODE_BY_VALUE("X",T1)
	])
ty ji tam zatim teda nedelas? protoze me je divny odevzdavat neco, co se chova takhle, ale nez se pustim zase do dalsich zmen, tak bych i pockala jestli nevyleze nejaky update, ktery to omanaguje sam :) protoze je takovy nekonzistentni, ze vsude jinde se ta automaticka kontrola duplicit dela a tady ne. jak jsou na tom v teto veci ostatni?

EDIT: ja vzala vystup od fce, lenka to ma jako proceduru, ale je to jedno, chova se to vsude stejne
Člověk si nemusí nic myslet, aby něco udělal.
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuetschek »

Kate píše: ty ji tam zatim teda nedelas? protoze me je divny odevzdavat neco, co se chova takhle, ale nez se pustim zase do dalsich zmen, tak bych i pockala jestli nevyleze nejaky update, ktery to omanaguje sam :) protoze je takovy nekonzistentni, ze vsude jinde se ta automaticka kontrola duplicit dela a tady ne. jak jsou na tom v teto veci ostatni?
No ja treba delam kontrolu duplicitnich parametru funkci/procedur a niceho jinyho :D ... akorat to ma slozitost n^2 protoze jsem to uplacal tak ze se to kontroluje pri kazdym appendu parameter_listu ... tak nevim, snad to na skodu neni kdyz by updatovali projekt ("odevzdejte do 13.12 12:20 -- posledni update projektu 13.12. 12:19" :D) a kontrolovalo se to najednou 2x.
Plug 'n' Pray.
Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rastik »

t2 píše:Skusal som prehnat prekladac cez valgrind (kto nepozna, skvela vec, viac na http://valgrind.org/) a pri praci s param_list to hlasi memory leak, evidentne nikto nezmaze tu naalokovanu pamat (nie je to hanba, ulita :) ) , dokonca aj pri zabudovanych funkciach to leakuje.
Ja som Valgrind vzdal uz pri predchadzajucich DU pretoze toho bolo vo vysledku moc a aj tak to nemozem zmenit.
Uživatelský avatar
Kate
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 146
Registrován: 8. 1. 2005 10:52
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Milada squat
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kate »

jeste mam takovy jeden asi hodne blby dotaz. jen bych se chtela ujistit, ze to chapu spravne.

kdyz mam globalni promennou, treba x

a hlavicku proc/fce (x: neco), tak predpokladam, ze se v tele te proc/fce ta promenna proste prekryje a bude tam platit ta lokalni (takze to je korektni),

kdyz mam ale globalni konstantu x (nebo typ x)

a hlavicku (x:neco), tak by to asi melo zahlasit nejakou chybu (nejspis duplicated symbol),nebo ne?
Člověk si nemusí nic myslet, aby něco udělal.
Odpovědět

Zpět na „2006“