testovaci data pro du3

Uživatelský avatar
Kate
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 146
Registrován: 8. 1. 2005 10:52
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Milada squat
Kontaktovat uživatele:

testovaci data pro du3

Příspěvek od Kate »

nemel by nekdo nejake vlastni rozmanite mlaskalí zdrojacky, aby si ostatni mohli otestovat, zda jim to jejich parser prijima? ja jsem na psani vlastnich nejaka unavena po tom prodlouzenem vikendu :)

na ulite byli na testovaci data tentokrat jeste skoupejsi, sice se daji pouzit zdrojaky pro minuly ukol, ale ty mi neprijdou syntakticky az tak moc zaludne :)

diky vsem, kdo vyslysi tuto pokornou prosbicku 8)
Uživatelský avatar
Kate
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 146
Registrován: 8. 1. 2005 10:52
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Milada squat
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kate »

tak mi to nedalo a vyhrabala jsem starou disketu s pascalovskymi priklady ke knizce o programovani od topfera (jiste si vsichni vzpominate, ano, byla to ta jedina nase knizka na programovani :))

vsechny priklady, ktere jsou zahrnute do archivu, muj parser prijima (coz netvrdim, ze je nutne spravne).

jen pro uplnost - udelala jsem v nich drobne "mlaskalovske" upravy a to predevsim:

1) vyhazeni "_" z nazvu identifikatoru
2) vynechani formatovaci casti u writeln (takove to ":[int]")

mozna se dopoustim neceho mirne nezakoneho, kdyz to sem davam, tak si to rychle stahnete, nez to budu muset smazat :wink:
Přílohy
mlask_test.rar
testovaci zdrojove kody
(19.02 KiB) Staženo 294 x
Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rastik »

Kate píše:vsechny priklady, ktere jsou zahrnute do archivu, muj parser prijima (coz netvrdim, ze je nutne spravne).
Sikovne, diky. Zabudnuty VNEJSI.PAS~ sa da pouzit ako test, ze to v urcitych pripadoch ma vratit chybu :)
Uživatelský avatar
Kate
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 146
Registrován: 8. 1. 2005 10:52
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Milada squat
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kate »

rastik píše:Zabudnuty VNEJSI.PAS~ sa da pouzit ako test, ze to v urcitych pripadoch ma vratit chybu :)
omlouvam se za nej, za zmetka :oops: ... holt jsem zapomnela, ze VI (i windowsí) edituje vzdycky kopii a tudiz mu smazani originalu "za behu" nijak nevadi :)
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuetschek »

Super, diky :D.

Pridavam par testu kdybyste chteli svymu prekladaci predhodit neco z ceho se mu udela spatne :) ... rozbalte to do stejneho adresare jako mlc.exe a spustte test.sh (bacha ten shellscript pravdepodobne funguje jenom pod GnuWin32 bashem, pro opravdovy Unix ale asi nebude tezke ho upravit :) ) -- vypise to na co prekladac umrel do output.txt (nekontroluje jeho existenci a prepisuje!) a na konzoli vyplivne diff oproti mymu output0.txt (ten ovsem NEMUSI byt spravne :roll: ).
Přílohy
err.zip
( kdyz ten diff bude neprazdny, dejte vedet :) )
(5.78 KiB) Staženo 242 x
Plug 'n' Pray.
Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rastik »

Tuetschek píše:Pridavam par testu kdybyste chteli svymu prekladaci predhodit neco z ceho se mu udela spatne :)
Tak mne to vratilo rozdiel v celom subore.
Prikladam prve tri:

Kód: Vybrat vše

! err1.mls:
! Error (line 3): Encountered syntax error, unexpected DUTOK_UINT
! There were some errors 1 and warnings 0
!
! err2.mls:
! Error (line 5): Encountered syntax error, unexpected DUTOK_IDENTIFIER, expecting DUTOK_COLON
! There were some errors 1 and warnings 0
!
! err3.mls:
! Error (line 7): Encountered syntax error, unexpected $end, expecting DUTOK_BEGIN or DUTOK_PROCEDURE or DUTOK_FUNCTION
! There were some errors 1 and warnings 0
--- 1,84 ----
! err1.mls:
! Error (line 3): Encountered syntax error, unexpected DUTOK_UINT, expecting DUTOK_BEGIN or DUTOK_PROCEDURE or DUTOK_FUNCTION
! There were some errors 1 and warnings 0
!
! err2.mls:
! Error (line 5): Encountered syntax error, unexpected DUTOK_IDENTIFIER, expecting DUTOK_COMMA or DUTOK_COLON
! There were some errors 1 and warnings 0
!
! err3.mls:
! Error (line 9): Encountered syntax error, unexpected $end, expecting DUTOK_BEGIN or DUTOK_PROCEDURE or DUTOK_FUNCTION
! There were some errors 1 and warnings 0
Přílohy
output.txt
Prikladam este cely svoj vysledok, porovnajte ostatni.
(3.21 KiB) Staženo 217 x
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuetschek »

Jsem se na to zbezne koukal a prijde mi ze nam vetsinou selze na stejny veci, ale rekne "expecting" neco jinyho ... nemuze to byt zpusobeny ruznymi verzemi projektu pro VS nebo Bisonu? Pze mne to vsechny "spravny" priklady sezere v pohode a presto tam mam v seznamu toho co ocekaval vetsinou min veci?
Podstatnejc se lisime jenom v testech 3, 12 a 21 ... aspon jestli jsem si ten diff precetl spravne ... ale co je spravne se neodvazuju tvrdit :?
Plug 'n' Pray.
Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rastik »

Tuetschek píše:Jsem se na to zbezne koukal a prijde mi ze nam vetsinou selze na stejny veci, ale rekne "expecting" neco jinyho ... nemuze to byt zpusobeny ruznymi verzemi projektu pro VS nebo Bisonu? Pze mne to vsechny "spravny" priklady sezere v pohode a presto tam mam v seznamu toho co ocekaval vetsinou min veci?
Skusal som MSVC + bison 2.1 (winxp) a g++ + bison 2.2 (linux), oba davaju rovnaky vysledok.
Tuetschek píše:Podstatnejc se lisime jenom v testech 3, 12 a 21 ... aspon jestli jsem si ten diff precetl spravne ... ale co je spravne se neodvazuju tvrdit :?
test 3: posledny riadok je c. 9, takze by to IMHO malo byt line 9.
test 12: obdobne
test 21: pozeram na syntakticke diagramy a tam mam chybu ja, diky za upozornenie
Uživatelský avatar
JJ
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 99
Registrován: 28. 1. 2005 14:03
Typ studia: Informatika Mgr.

Příspěvek od JJ »

No tak abych vam udelal taky radost tak tady jsou moje vysledky
Vetsina se schoduje s rastikem. Problem u testu 1,3,4,12,19 a 21

12 a 19 jsou problemy s vice hranaticema nikde jsem nenasel ze by slo psat
a[1][1] tak pokud to je jekde receno tak prosim naznacte:)

1,3 a 4 je zas problem s tim ze u me neocekava function a procedure, ale nevim co je spravne plus problem s radkama u 3

a nakonec 21 coz myslim ze mam dobre :)
Přílohy
jj_output.txt
Muj output na Tuetschek testy
(3.07 KiB) Staženo 232 x
Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rastik »

JJ píše:12 a 19 jsou problemy s vice hranaticema nikde jsem nenasel ze by slo psat
a[1][1] tak pokud to je jekde receno tak prosim naznacte:)
Obrazok c. 6.
JJ píše:1,3 a 4 je zas problem s tim ze u me neocekava function a procedure, ale nevim co je spravne
Podla diagramov tam function i procedure moze byt. Pokial Ti ale presiel du3-test1.mls, tak to program akceptuje, aj ked nevypisuje ze by to ocakaval. IMHO je to jedno.
JJ píše:a nakonec 21 coz myslim ze mam dobre
Suhlas, po oprave mi to dava to iste.
Uživatelský avatar
lavor
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 121
Registrován: 1. 2. 2005 20:39
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: kolej 17.11., A1105
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lavor »

rastik píše:
JJ píše:12 a 19 jsou problemy s vice hranaticema nikde jsem nenasel ze by slo psat
a[1][1] tak pokud to je jekde receno tak prosim naznacte:)
Obrazok c. 6.
sory ale jak pozeram tak pozeram tak z obrazka c.6 plynie ze tam sice moze byt a[1,2]
ale a[1][2]
myslim ze byt nemoze, mozno sa mylim, potom to ale potrebujem vysvetlit
Milujeme tých, čo nás odmietajú, odmietame tých, čo nás milujú.
Uživatelský avatar
JJ
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 99
Registrován: 28. 1. 2005 14:03
Typ studia: Informatika Mgr.

Příspěvek od JJ »

rastik píše:Podla diagramov tam function i procedure moze byt. Pokial Ti ale presiel du3-test1.mls, tak to program akceptuje, aj ked nevypisuje ze by to ocakaval. IMHO je to jedno.
du3-test prosel v pohode, me prave zarazilo, ze pokud uz ti vypisuje ze tam muze byt function a procedure tak by ti mel asi taky napsat ze tam muze byt var, type a const

bohuzel nevim jak to presne funguje, ale cekal bych, ze napise, ze ocekava neco cim se dostane do koncoveho stavu

jinak ohledne obr.6 souhlasim s lavorem
Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rastik »

lavor píše:sory ale jak pozeram tak pozeram tak z obrazka c.6 plynie ze tam sice moze byt a[1,2]
ale a[1][2]
myslim ze byt nemoze, mozno sa mylim, potom to ale potrebujem vysvetlit
a - premenna typu pole, teda mozem pisat a[1], a[1,2], ...
a[1] - premenna typu pole, teda mozem pisat a[1][2], a[1][2,3], ...
Keby tam bolo identifikator_premennej[...], tak je mozne pisat iba a[1,2]. Sucasny diagram IMHO tvrdi, ze sa to moze vnorit.
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuetschek »

No me taky du3-test prosel v poho ... i ty testy od Kate. Ale proste mi to ocekava mnohem min veci :(.

Diagram 6 taky souhlasim ... i v pascalu se vzdycky psalo a[1,2].

A ten err3 -- podle mne je tam fakt 7 radku ... nebo mozna 8, kdyz pocitas posledni prazdny radek? Je teda fakt ze tohle je asi chyba lex. analyzy?
Plug 'n' Pray.
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuetschek »

rastik píše:a - premenna typu pole, teda mozem pisat a[1], a[1,2], ...
a[1] - premenna typu pole, teda mozem pisat a[1][2], a[1][2,3], ...
Keby tam bolo identifikator_premennej[...], tak je mozne pisat iba a[1,2]. Sucasny diagram IMHO tvrdi, ze sa to moze vnorit.
Aha tos stih napsat driv nez ja to predchozi ... ja nevim, v Pascalu to podle me neslo ... jde o to co je "promenna typu pole", jestli to je "promenna", nebo "identifikator".
Plug 'n' Pray.
Odpovědět

Zpět na „2006“