DU2

Uživatelský avatar
xstyler
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 66
Registrován: 29. 1. 2005 12:27
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: EU

Příspěvek od xstyler »

Almer píše:
xstyler píše:Pocujte, uz sa o tom pisalo, ale nikto nedal jasnu odpoved. Je to v poriadku, ak mi moj atoi oreze "velky int" na ine cislo, ako je orezany vo vzorovom vystupe?

vzorovy vystup
Jak tu nekdo uz vzpominal, je to o tom, ze cokoliv je odchylka od jejich vysledku je problem. BTW Bednarek rikal, ze neni dobre pouzivat fce jako AtoI proto ty nevrati vzdy vyjimku , kdyz nastane, neco v tom duchu mluvil, ze uplne nejistejsi (pro dalsi postup - v budoucnu to muze delat problem) je napsat si to sam.

GL :lol:
Ok. Ale akym sposobom mam dostat prave '437836405' ? Nech robim co robim, toto dostat neviem.
Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rastik »

xstyler píše:Ok. Ale akym sposobom mam dostat prave '437836405' ? Nech robim co robim, toto dostat neviem.
2940387297643256437 dekadicky = 10100011001110010110101010101100011010000110001101101001110101 binarne. Po oreze na poslednych 31 bitov dostaneme 0011010000110001101101001110101 binarne = 437836405 dekadicky. Pri implementacii to ale prosim nerob prevodom cez dvojkovu sustavu, slo iba o to ukazat ako sa da k vysledku dostat. :D
Uživatelský avatar
jaruch
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 376
Registrován: 5. 2. 2005 14:06
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaruch »

Skusali ste to niekto prelozit vo VS2005 v release mode?
Lebo mne ked to tak spustim mi to na vystupe namiesto nimi definovanych warningov hadze nejake unknown errory, napr. na konci druheho testovaceiho suboru mi to da vystup

Kód: Vybrat vše

Error (line 19): Unknown error 5003
20: identifier [C]
20: :=
Error (line 20): Unknown error 5003
21: identifier [C]
21: :=
Error (line 21): Unknown error 5003
22: end
22: .
Error (line 24): Unknown error 5002
Unknown error 0
Pokračujte stisknutím libovolné klávesy...
A nejak si myslim, ze nie mojim pricinenim...
Shit shit, who the fuck is shooting us?
I've got a universe to master...
Uživatelský avatar
Kate
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 146
Registrován: 8. 1. 2005 10:52
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Milada squat
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kate »

mne to dela totez :(
qwertie
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 103
Registrován: 4. 6. 2005 15:49
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Vyšehrad

Příspěvek od qwertie »

rekl bych ze to jsou nase warningy a errory u kterych je v debug modu videt obsah (tzn napriklad malformovany int apod)
qwertie
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 103
Registrován: 4. 6. 2005 15:49
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Vyšehrad

Příspěvek od qwertie »

zda se ze to je v pulnocni verzi projektu opravene.. ulita still watching you :)
Uživatelský avatar
Hugo
Donátor
Donátor
Příspěvky: 233
Registrován: 2. 6. 2005 13:31
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: treti kontejner zleva
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo »

maly a asi hloupy dotaz - vsiml jsem si, ze jsou vystupy identifikatoru velkymi pismeny - to je nejake nove pravidlo?
Uživatelský avatar
Hugo
Donátor
Donátor
Příspěvky: 233
Registrován: 2. 6. 2005 13:31
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: treti kontejner zleva
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo »

jeste jedna drobnost - nikde jsem si nevsiml, ze by se mi vytvoril nejaky backup - nemusi se provest neco explicitniho k jeho vytvoreni anebo se treba vubec nevytvari, kdyz v nem nic neni?
LuKu
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 117
Registrován: 15. 1. 2005 18:29
Typ studia: Informatika Mgr.

Příspěvek od LuKu »

Hugo píše:maly a asi hloupy dotaz - vsiml jsem si, ze jsou vystupy identifikatoru velkymi pismeny - to je nejake nove pravidlo?
Ulita píše:Čtvrtým úkolem je ukládání celých a reálných čísel, řetězců a identifikátorů do tabulek překladače. V souboru du2.h jsou definovány 4 proměnné se jménem ls_*, které korespondují s typem tabulek. Do tabulky se přidává funkcí add. Tato funkce vrací const_iterator na šablonu tabulek. Identifikátory se ukládají převedené na velká písmena.
Takže pravidlo to je, Ulita k němu má určitě nějaký dobrý důvod :wink:
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuetschek »

Backup se vytvari i kdyz v nem nic neni. Vytvori se soubor s obsahem "No backing up."

Myslim ze se backup zapina optionem flexu "-b".

Jinak ty upper-caseovane identifikatory jsou zrejme proto ze Mlaskal je podle vzoru Pascalu case-insenzitivni tak aby IdentIFIKAtor a iDenTiFiKATor byly to samy v ty tabulce :).

Mimochodem, zvladl jste to nekdo bez backupu? Ja mam zatim problem rozpoznat 1..2 jako UINT DOTDOT UINT :(.
Plug 'n' Pray.
Uživatelský avatar
jaruch
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 376
Registrován: 5. 2. 2005 14:06
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaruch »

to ste zas kde vyhrabali to s tymi backupmi? o tom nam na cvikach nikto nic nevravel a nejaky mudrlant tu zacne daco potit a ja ma z toho potom stresy...
Shit shit, who the fuck is shooting us?
I've got a universe to master...
Uživatelský avatar
BB
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 10
Registrován: 9. 2. 2006 00:21
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Jizni.mesto/Otava/617.B
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BB »

Což o to, poznat 2..3 jako UINT DOTDOT UINT neni až takovej problém (i když je tam potřeba trochu trikovat).
Ale povězte mi, jako co mám vracet 2.e10 ? Je to UINT DOT IDENTIFIER nebo malformed REAL nebo co? Když to bude 2.abc, tak je to asi určitě první možnost, ne?
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuetschek »

BB píše:Což o to, poznat 2..3 jako UINT DOTDOT UINT neni až takovej problém (i když je tam potřeba trochu trikovat).
Ale povězte mi, jako co mám vracet 2.e10 ? Je to UINT DOT IDENTIFIER nebo malformed REAL nebo co? Když to bude 2.abc, tak je to asi určitě první možnost, ne?
Hm ... jdu se snazit :?

2.e10 by mel byt asi UINT DOT IDENTIFIER, aspon podle podobneho s inty http://forum.matfyz.info/viewtopic.php?p=9475#9475 ...
Plug 'n' Pray.
Uživatelský avatar
Dawe
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 360
Registrován: 12. 10. 2004 12:32
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Doma a nebo na koleji

Příspěvek od Dawe »

BB píše:Což o to, poznat 2..3 jako UINT DOTDOT UINT neni až takovej problém (i když je tam potřeba trochu trikovat).
Ale povězte mi, jako co mám vracet 2.e10 ? Je to UINT DOT IDENTIFIER nebo malformed REAL nebo co? Když to bude 2.abc, tak je to asi určitě první možnost, ne?
Když se podíváš na obrázek 9, tak zjistíš, že 2.e10 je real. Kolem čísla za tečkou je oklika. 2.abc by potom měl být malformed real, protože 2. je real - opět podle obrázku 9.
Uživatelský avatar
twoflower
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 445
Registrován: 22. 9. 2004 21:07
Typ studia: Informatika Ph.D.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od twoflower »

Dawe píše:
BB píše:Což o to, poznat 2..3 jako UINT DOTDOT UINT neni až takovej problém (i když je tam potřeba trochu trikovat).
Ale povězte mi, jako co mám vracet 2.e10 ? Je to UINT DOT IDENTIFIER nebo malformed REAL nebo co? Když to bude 2.abc, tak je to asi určitě první možnost, ne?
Když se podíváš na obrázek 9, tak zjistíš, že 2.e10 je real. Kolem čísla za tečkou je oklika. 2.abc by potom měl být malformed real, protože 2. je real - opět podle obrázku 9.
Ja jsem si naopak myslel, ze ten obrazek rika, ze tam aspon nejaka cislice byt musi...
Odpovědět

Zpět na „2006“