DU2

qwertie
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 103
Registrován: 4. 6. 2005 15:49
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Vyšehrad

Příspěvek od qwertie »

ta oklika je se sipkou smerem zpet tzn je tam min jedna cislice... tzn 2. je integer tecka
qwertie
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 103
Registrován: 4. 6. 2005 15:49
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Vyšehrad

Příspěvek od qwertie »

jo jeste jedna vec, dnes jsem se ptal bednarka a rikal ze warningy ktere zpusobuji napr inlinove fce flexu se do hodnoceni nepocitaji - tzn bez ostychu muzem pouzivat vsechno co je z flexu dokumentovane...
Uživatelský avatar
Kate
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 146
Registrován: 8. 1. 2005 10:52
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Milada squat
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kate »

Dawe píše:Když se podíváš na obrázek 9, tak zjistíš, že 2.e10 je real. Kolem čísla za tečkou je oklika. 2.abc by potom měl být malformed real, protože 2. je real - opět podle obrázku 9.
na tuto "okliku" jsem se ptala uz na drivejsich cvikach, protoze na tom obrazku neni presne videt "smer" u te okliky. je to ale tak, ze tam nejake cislo byt musi (ta oklika pak ma sipku jen zpatky, jako ze tam cisel muze byt i vic)

2.e10 je INT DOT a IDENTIFIER
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuetschek »

Dawe píše: Když se podíváš na obrázek 9, tak zjistíš, že 2.e10 je real. Kolem čísla za tečkou je oklika. 2.abc by potom měl být malformed real, protože 2. je real - opět podle obrázku 9.
No jo ale ta oklika je (aspon podle me) jednosmerna -- tj. za min. jednou cislici muze byt libovolne dalsich. Aspon teda kdybys chtel jit tou odbockou, musel bys delat prilis prudky zatacky ... bejt to koleje tak to zadnej vlak neprojede :)
Plug 'n' Pray.
Uživatelský avatar
Dawe
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 360
Registrován: 12. 10. 2004 12:32
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Doma a nebo na koleji

Příspěvek od Dawe »

No jo máte recht, jenže na tom obrázku žádná není (šipka) dokud si ji tam člověk nepředstaví ... :-) Takže dík...
Uživatelský avatar
Kate
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 146
Registrován: 8. 1. 2005 10:52
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Milada squat
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kate »

Dawe píše:No jo máte recht, jenže na tom obrázku žádná není (šipka) dokud si ji tam člověk nepředstaví ... :-) Takže dík...
co bys chtel, ty obrazky jsou urcite jeste z doby, kdy my nebyli na svete :lol:
Uživatelský avatar
darkness
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 70
Registrován: 15. 1. 2005 13:24
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: pod mostem (Nuselskym)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od darkness »

ze by byl mlaskal uz tak stary? :-)
Uživatelský avatar
Hugo
Donátor
Donátor
Příspěvky: 233
Registrován: 2. 6. 2005 13:31
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: treti kontejner zleva
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo »

Takze, dneska jsme vyzpovidali Yaghoba na cvikach - malformed real je jakykoli identifikator, nalepeny hned za real nebo nejakou jeho cast vyjma tecky a +/-, ptz to jsou samostatne oddelovace. Takze napr. 1.1e+e je malformed real, plus, identifikator. 1.e+e je UINT DOT ID plus ID
Dokulil (nas cvicici) mi rano psal v mailu, ze na backupy se nebude ohledne bodoveho hodnoceni prihlizet, zato Yaghob rikal, ze se bude prihlizet na vsechny, krome tech osklivych:) - to jsou 1..1 a okolo tecky v malformed realu (snad si to dobre pamatuji)
jipi
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 15
Registrován: 27. 10. 2004 22:41

Příspěvek od jipi »

Chtel bych se zeptat.
Nevite nekdo, jak 1.1E+E muze vracet malformed real, plus, identifikator.
Podle me to do lex-backupu musi pridat dalsi nekoncovy stav, protoze 1.1E+ je korektni zacatek realu a pokud to zkazi az nasledujici E, tak se musim vracet a tudiz ten stav nebude koncovy. A co jsem slysel, tak jediny povoleny nekoncovy stav je pro 1. (UINT,DOT), protoze by zatim mohl nasledovat dalsi DOT a byl by z toho DOTDOT.
Pokud se pletu, budu rad, kdyz me opravite, popripade date nejaky hint.
Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rastik »

jipi píše:Chtel bych se zeptat.
Nevite nekdo, jak 1.1E+E muze vracet malformed real, plus, identifikator. Podle me to do lex-backupu musi pridat dalsi nekoncovy stav, protoze 1.1E+ je korektni zacatek realu a pokud to zkazi az nasledujici E, tak se musim vracet a tudiz ten stav nebude koncovy.
Vzdy sa snazis namatchovat maximum. A maximum je 1.1, co je spravne realne cislo. K tomu je prilepene E => malformed real. Plus a identifikator su uz normalne.
jipi píše:A co jsem slysel, tak jediny povoleny nekoncovy stav je pro 1. (UINT,DOT), protoze by zatim mohl nasledovat dalsi DOT a byl by z toho DOTDOT.
Pokud se pletu, budu rad, kdyz me opravite, popripade date nejaky hint.
Pokial mas v zdroji 1.., tak nemozes namatchovat iba 1., pretoze sa predsa snazis vzdy o maximum. Okrem toho by to nebolo spravne.
jipi
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 15
Registrován: 27. 10. 2004 22:41

Příspěvek od jipi »

Ne,

pokud mam na vstupu 1.1E+, tak to je korektni zacatek realu a ne malformed real a plus. Ja totiz nevim, co bude dalsi znak na vstupu, protoze kdyz mi prijde napr. 2 tak je to naprosto spravne zapsany real s hodnotou 110. Ale pokud mi, prijde treba to E, tak to na ten real nenamatchuju a proto se musim vracet k malformed realu a to plus brat ze vstupu znova, coz ma za nasledek nekoncovy stav a hlasku v lex-backupu.

Pokud mam na vstupu 1.., tak se pochopitelne snazim namatchovat 1., jenze kdyz to vezme dalsi znak, tak matchovani s realem selze a vrati se to k UINTu a po te to zacne znova od te prvni .
Proto je take v tom lex-backupu ten jeden povoleny nekoncovy stav.

Ja to vidim takhle, mozna to blbe chapu, ale z tohohle jsem nepochopil, ze by to melo byt jinak. (ale dik za odpoved)
Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rastik »

jipi píše:pokud mam na vstupu 1.1E+, tak to je korektni zacatek realu a ne malformed real a plus. Ja totiz nevim, co bude dalsi znak na vstupu, protoze kdyz mi prijde napr. 2 tak je to naprosto spravne zapsany real s hodnotou 110. Ale pokud mi, prijde treba to E, tak to na ten real nenamatchuju a proto se musim vracet k malformed realu a to plus brat ze vstupu znova, coz ma za nasledek nekoncovy stav a hlasku v lex-backupu.
Aby flex nemusel citat cast vstupu znova, musis mu doplnit take pravidla, ktore by mohol v pripade problemov pouzit bez toho, aby sa musel vracat. Staci niekolko dalsich pravidiel a mas to pokryte.
jipi
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 15
Registrován: 27. 10. 2004 22:41

Příspěvek od jipi »

rastik píše:
jipi píše:pokud mam na vstupu 1.1E+, tak to je korektni zacatek realu a ne malformed real a plus. Ja totiz nevim, co bude dalsi znak na vstupu, protoze kdyz mi prijde napr. 2 tak je to naprosto spravne zapsany real s hodnotou 110. Ale pokud mi, prijde treba to E, tak to na ten real nenamatchuju a proto se musim vracet k malformed realu a to plus brat ze vstupu znova, coz ma za nasledek nekoncovy stav a hlasku v lex-backupu.
Aby flex nemusel citat cast vstupu znova, musis mu doplnit take pravidla, ktore by mohol v pripade problemov pouzit bez toho, aby sa musel vracat. Staci niekolko dalsich pravidiel a mas to pokryte.
No, me prave prijde, ze tady se vracet musi vzdycky.
Kdyz matchuje 1.1e+, tak si flex zatim mysli, ze to bude normalni real. Ale kdyz mu ted prijde <<EOF>>, tak se proste musi o jedno vratit zahlasit MALFORMED REAL a znova precist + a zahlasit PLUS.
Nevim jaka pravidla by se tam flexu mela dat. Tam prece nemuzes najednou vratit 2 tokeny.
Ty mas v v tom backupu mene jak tri nekoncove stavy ?
Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rastik »

jipi píše:Ty mas v v tom backupu mene jak tri nekoncove stavy ?
Moj lex.backup obsahuje iba
No backing up.
Zatial nie su vysledky, tak neviem ci je to spravne.
jipi
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 15
Registrován: 27. 10. 2004 22:41

Příspěvek od jipi »

A co ti to vrati na vstup
1.
1..
1.1e+
?
Odpovědět

Zpět na „2006“