Zapocet 17.12. 10:00

pasky
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 89
Registrován: 4. 1. 2005 22:57
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Zapocet 17.12. 10:00

Příspěvek od pasky »

Za ukol bylo udelat formatovatko odstavcu, ale vicesloupcove. Jako parametry dostanete vstupni soubor, vystupni soubor, vysku stranky, sirku prvniho sloupecku a pak libovolny pocet dvojic (mezera pred dalsim sloupeckem, sirka dalsiho sloupecku). Vstupni soubor mate zaukol naformatovat tak, abyste na kazde strance naplnili prislusne sloupecky, stranky byste meli necim oddelit (treba radkem s pomlckami).

Ve vstupnim souboru ignorujete veskere whistespaces (mezery, tabulatory, nove radky) - tedy

Kód: Vybrat vše

  asdf         jrlkwt   wqer
sfg   sdfg     sfdg


g
h
je ekvivalentni s "asdf jrklwt wqer sfg sdfg sfdg g h". "<pmiddle>" zacina dalsi odstavec zarovnany blokove, "<pleft>" zacina dalsi odstavec zarovnany vlevo. "<" je treba nahradit "<", "&" pak "&". S podobne vypadajicimi neplatnymi sekvencemi (treba "<pasdfa>") muzete dle libosti bud ignorovat nebo vyhodit chybu. Prilis dlouha slova rozsekejte uprostred na vic radku.

Asi to bude zrejmejsi ze vzoroveho vstupu a odpovidajiciho vystupu, je tam i me reseni, ktere zda se funguje.

Plna SW1, ja to dodebugoval asi 15 minut pred limitem (Visual Studio je strasna vec), prede mnou to dodelal jen jeden clovek...
Next lecture on time travel will be held on previous Monday.
LuKu
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 117
Registrován: 15. 1. 2005 18:29
Typ studia: Informatika Mgr.

Příspěvek od LuKu »

Ja dobojovala az pred chvilkou - nastesti evidentne platilo, ze oc horsi bylo zadani, o to lepsi byl zkousejici. Po PETI hodinach usilovne prace jsem mela rozhazene (jen) konce stranek + neuplne osetreny konec souboru + s vysokou pravdepodobnosti dalsi chybky, ktere by se projevily po dukladnejsim testovani. Nicmene ma neochota vzdat to dobrovolne byla odmenena tim, ze se zkousejici slitoval a program mi uznal, takze timto mu jeste jednou dekuji :D
Uživatelský avatar
jaruch
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 376
Registrován: 5. 2. 2005 14:06
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaruch »

ty brdo, to to bolo take drsne? :shock:
ako myslim ze tak malo ludi to dalo...
Shit shit, who the fuck is shooting us?
I've got a universe to master...
Uživatelský avatar
Hugo
Donátor
Donátor
Příspěvky: 233
Registrován: 2. 6. 2005 13:31
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: treti kontejner zleva
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo »

vypada to vesele..budu asi muset pred navstevou poradne kodit..

Luku: To jsi tam s tim bojovala i kdyz uz bezelo dalsi kolo (od 14h)?
Uživatelský avatar
snail
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 144
Registrován: 23. 5. 2005 22:31
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od snail »

No fuj, to se mame na co tesit :?
Kolik lidi to teda celkem udelalo?
LuKu
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 117
Registrován: 15. 1. 2005 18:29
Typ studia: Informatika Mgr.

Příspěvek od LuKu »

Hugo píše:vypada to vesele..budu asi muset pred navstevou poradne kodit..

Luku: To jsi tam s tim bojovala i kdyz uz bezelo dalsi kolo (od 14h)?
Zadne dalsi kolo asi nebylo, odchazejici lide mi sice v zapalu boje trochu unikali, ale stoprocentne tam neprisli zadni novi :)

Co se tyce obtiznosti, rekla bych, ze tech 5 hodin je extrem zpusobeny spis moji neschopnosti nez narocnosti zadani, i kdyz je fakt, ze na fearu je spousta takovych, ktery mi pripadaj nekdy i o dost lehci. Kolik lidi to udelalo ale opravdu netusim, po nejakem case uz jsem ani nevnimala, ze nekdo odchazi, natoz s jakym vysledkem :oops:
Uživatelský avatar
Oscar
Donátor
Donátor
Příspěvky: 26
Registrován: 13. 11. 2004 13:52
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oscar »

Ja tipujem uspesnost tak na 5 (+-1).

Inak najvacsi problem som videl vo vyuziti pamete. Sucastou zadania bolo, ze do pamete sa nam zmesti iba 1 stranka vystupu (a aspon jeden riadok vstupu) - takze pocas nacitania trebalo kontrolovat, ci uz nemame "plnu" pamet.

Na konci inak prezradil, ze to stacilo nacitat >> (sipkami) - ale aj tak myslim, ze nacitanie bola najlahsia cast :-).

Inak aj ja som sa s tym hral 4 hodiny, a to som spravil polovicu zadani z fearu (dokonca aj stlpce) ... odporucam si nezjednodusovat zadania ... a hlavne nie pametove naroky ... s tym su fakt problemy. (aspon podla mna)
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almer »

O tom zlehcovani bych teda tak moc netvrdil, ze nezlehcovat.

Treba dnesni zadani, co sem delal ja, tak bylo takove, ze behem implementace pridaval a pridaval dalsi, a treba mi neslo >>, ale to mu az tak nevadilo, stejne jako to, ze mi neslo deleni...

jinak zadani viz 18.10 14:00
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Odpovědět

Zpět na „2005“