[zk] 17.6.

Uživatelský avatar
jaruch
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 376
Registrován: 5. 2. 2005 14:06
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

[zk] 17.6.

Příspěvek od jaruch »

Forst prisiel necakane vcas, takze sme si hned zrana mohli vybrat zadanie...
cislo uz ani neviem, ale demokraticky bol zvoleny
NAVBUILD
Program, ktory sleduje a vypisuje hierarchiu html stranok na nejakom serveri.
Na "vstup" dostane nejaku korenovu stranku, z ktorej potom vycuca vsetky odkazy, ktore su v tvare
<A HREF = "adresa">
samozrejme v odkaze moze byt lubovolne mnozstvo bielych znakov na lubovolnej pozicii ( medzi "<" a "A", "HREF"...) vratane newline a odkazov moze byt na riadku viac
a uvodzovky za rovnatkom boli vyberovem, mohli sme si vybrat, ci s nimi alebo bez nich.
Adresy mozu byt:
subor v adreasari, v ktorom sa nachadzam
subor#odkaz na poziciu
cesta k suboru
cesta k suboru/adresar
http://...
//server

Bolo potrebne vypisat hierarchicku strukturu odkazov, cize:

RootPage
odkaz1page
page1
page2
page3
odkaz2page
page4
page5
dalsiastranak
...
...
...

Pricom ked je v odkaze subor, tak potom musim prehladat aj tuto stranku, co znamena subor#odkaz na poziciu som nepochopil, tak som to bral ako obycajnysubor.
Ak je tam cesta k fajlu, tak musim davat pozor na relativne a absolutne cesty, lebo nezacinam z korenoveho adresara, ale z adresara, ktory mam v premennej $wwwroot a treba osetrit stavy, ked je v ceste ../../ a pod., aby som nepreliezol ten wwwroot a podobne (toto som tiez celkom nepochopil), plus este ked som na nejakej stranke, tak to moze byt cesta z nej dalej a musim k tomu pripojit aj cestu k tejto stranke.
Ak je odkazom adresar, tak v nom hladam vyskyt niektoreho zo suborov, ktore mam v $indices (ta je zadana, o nu sa nestaram)
Ak je v odkaze http:// alebo //server, tak sa o ne nezaujimam, iba ich vypisem do hierarchie.
Ak je odkaz chybny (napr. prelieza wwwroot alebo podobne), treba k nemu pripisat chybovu hlasku.
Za subory na prehladavanie beriem iba tie s priponou .HTM/.htm/.HTML/.html
Ak je na stranke odkaz na predoslu stranku, ktora je vyssie v hirarchii, tak to treba osetrit, aby sa script nezacyklil.
Uff. Tak to je asi vsetko. Este nam k rieseniu dodal, ze mame strom odkazov prechadzat do sirky.
Skratka prejdem stranku, najdem na nej odkazy, vypisem ich a hladam dalej v suboroch, na ktore stranka odkazuje.

Nejake riesenie:
na vysekanie odkazov sed moc nepomoze, lebo ten pracuej len s 1 riadkom, a v odkaze maju byt newline, tak som to prehnal awk-ckom s RS="<" a potom este nejako splitol ten odkaz (na toto je dobre dat to do uvodzoviek). A potom som si to daval do pomocneho suboru, odkial som potom vyberal odkazy na spracovanie etc.
Forstovo riesenie spocivalo v tom, ze si vzdy cital a prepisoval ten vystupny subor s hierarchiou, co je asi lepsie riesenie, hlavne kvoli jednoduchemu vypisu hierarchie, na co som ja zabudol...
:oops:
That`s all, vysledok bol asi taky, ze Forst velmi poteseny nebol, ale dal tri jednotky z fleku, jedneho hned vyrazil, a potom s reptanim isiel skusat asi 10 ludi, z ktorych prvi dvaja jedna, potom vyrazil, potom ja tri, vyrazil, este potom dva a potom som sa uz odporucal na jedno-dve...

Uff, slusny prispevok... :shock: :D :D
Shit shit, who the fuck is shooting us?
I've got a universe to master...
Uživatelský avatar
jaruch
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 376
Registrován: 5. 2. 2005 14:06
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaruch »

pozeram, ze mi to zmrsilo ten moj efektny prikladik vypisu hierarchie, tak si tam doplnte nejake madzery a predstavte si nejaky strom hierarchickej struktury ako to byva v vlavo prieskumnikovi (pouziva ten program vobec niekto???) :D
Shit shit, who the fuck is shooting us?
I've got a universe to master...
Uživatelský avatar
pcv
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 25
Registrován: 13. 6. 2005 15:24
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pcv »

Tvuj popis ulohy se mi jevi dost zmateny, nicmene se obavam, ze bych to lip asi nevylicil. :? Ten vystup mel vypadat nejak takto:

Kód: Vybrat vše

index.html
  odkazzindexu.html
  obrazek.jpg
  druhyodkazzindexu.html
     odkazzdruhehookazuzindexu.html
     http://...

atd..
Jinak Forst byl vzdor patecnimu pozdnimu odpoledni silne v pohode, nechal me pridat nekolik uvozovek, opravit nekolik syntaktickych chyb. Potom mi vycetl pouziti asi osminasobneho sedu misto cutu pri zpracovani odkazu. V nasledujicim povidani odhalil ze vlastne nevim co dela read :oops: ... a prekvapive me vypustil s dvojkou.
Jak dopadli lidi po mne nevim.
Uživatelský avatar
jaruch
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 376
Registrován: 5. 2. 2005 14:06
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaruch »

ja viem, ze je to dost zmatene, ale lepsejsie to tazko napisat... to musite zazit... :D
Shit shit, who the fuck is shooting us?
I've got a universe to master...
Odpovědět

Zpět na „2004“