Zkouska z unixu 12.9(utery)

Uživatelský avatar
peva
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 22
Registrován: 25. 1. 2006 20:21
Typ studia: Informatika Bc.

Zkouska z unixu 12.9(utery)

Příspěvek od peva »

Nu, zadanie bolo asi jedno z najdlhsich, co som videla - vysvetloval nam ho aj so stale sa vynarajucimi doplnovacimi otazkami asi hodku.Takze ja sa pokusim v stratke:c.3,general.. :) Pre tych, co nepoznaju, trosku obsirnejsie:) :wink:

Mame jednu obrovsku textovu databazu general.db, ktora obsahuje v kodovani ISO-Latin-2 toto: rodnecislo:meno priezvisko:meno.priezvisko(oddiakritikovane):fakulta:rocnik:obor:datum ukoncenie(aj prepokladaneho):email, oddelovac stlpcov ':'
Mali sme ten subor updatovat - zo studijneho prijdu subory o novych a pokracujucich studakoch,pricom ale studak moze studovat viacero oborov aj na tej istej fakulte.Nazvy tych suborov, ktore pridu, su ulozene v konfiguraku 'fakulty' v tvare: meno_fakulty \t nazov_prich.sub \t akou_cestinou_kodovane \t oddelovac_v_danom_subore
to kodovanie cestiny je iba jeden subor, ktory obsahuje jednu riadku s danym kodom, staci na to obycajne tr :wink:

Takze sme mali vsetkych novych studentov pridat, starych a stale studujucich nanajvys poopravit podla toho, co prislo zo studijneho, doplnit dnesny datum do kolonky, ak dany student neprisiel na kontrolu povinnosti a ukoncuje studium, vyhodit vsetkych studentov, co maju ten datum starsi ako mesiac, v pripade, ze niekto pripisal nejaky obor, , pridat ho a skopirovat mu email, ak ma nejaky zadany, proste papierovanie :lol:
Jo a chcel to robit, tak, ze by dobehlo skor, ako poniektori z nas dostuduju, co sa vacsine nepodarilo napisat :P

Vysledna bilancia:Nepotesili ste mne, ani ja vas nepotesim.(jeho rieseniu sa nikto ani len nepriblizil, mali sme tie nove subory stranslatovat, vsetko to zliat a zasortit a potom pracovat iba s niekolko malo riadkami)
cca 6 malo znamku, 3 si pockali na ustne(za 2 vsetci),6 sa malo nad unixom vazne zamysliet a 2 to vzdali rovno.

Na ustnom je Forst strasne mily, snazi sa najst v tej pisomke nejake stebielko slamy svedciace, ze to nie je az taka uplna blbost.. ;) Takze no fear :D
Odpovědět

Zpět na „2005“