Zapocet 1.2.

Uživatelský avatar
pcv
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 25
Registrován: 13. 6. 2005 15:24
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Zapocet 1.2.

Příspěvek od pcv »

Prave jsem se vratil z Hradu.

Meli jsme setridit textovy soubor. Na command line bylo : input output JakTridit Oddelovace

Ukolem bylo rozparsovat soubor na "slova" podle oddelovacu (mohlo jich byt vic) a setridit podle abecedy, delky slov, nebo podle souctu ascii hodnot.

Celkem tezka pohoda, ale kvuli tomu, ze neumim nacitat soubor nicim jinym nez getlinem :o , mi to docela trvalo (lehce pres dve hodky). Prede mnou vyhrali asi dva lide.
Přílohy
zpct.cpp
(2.75 KiB) Staženo 204 x
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapocet 1.2.

Příspěvek od hippies »

pcv píše:Celkem tezka pohoda, ale kvuli tomu, ze neumim nacitat soubor nicim jinym nez getlinem :o , mi to docela trvalo (lehce pres dve hodky).
Já vyhrál jako první, a kdyby's snad měl potřebu zjistit jako to načítat bez něj, tak přikládám svoji verzi (řádně do okomentovanou). Bylo to fakt lehký, napsal jsem to za půl hodiny, a pak už jen čekal až se vrátí dozor, který odešel, abych to mohl odevzdat (aspoň sem to pořádně otestoval:))
Přílohy
Sort.cpp
(3.51 KiB) Staženo 248 x
Uživatelský avatar
pcv
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 25
Registrován: 13. 6. 2005 15:24
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pcv »

Ta Tvoje verze mi taky neprijde nijak zvlast hi-tech :) . Kdyz uz to nacitat po znacich, tak by asi bylo lepsi to ladovat nekam do stringstreamu, ten append stringu asi nebude prave rychly.
Napadlo me spis, jestli se ty oddelovace nedaj nejak nastavit rovnou tomu streamu...
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hippies »

pcv píše:Ta Tvoje verze mi taky neprijde nijak zvlast hi-tech :) . Kdyz uz to nacitat po znacich, tak by asi bylo lepsi to ladovat nekam do stringstreamu, ten append stringu asi nebude prave rychly.
Napadlo me spis, jestli se ty oddelovace nedaj nejak nastavit rovnou tomu streamu...
No na cviku nám o tom Hnětynka nic neřikal a myslim si, že o něčem takovym by se znínil, takže nastavi se to asi nedá.
Uznávám že Hi-Tech neni, ale je to napsaný za půl hodiny :lol: a s tou složitostí to nebude zas tak zlý, on si přece předalokuje a kvůli 1 znaku to bude přealokovávat jen výjmečně, navíc jestli je chytrej tak se při vymazání nezmenší, takže si myslim, že ve finále je to v podstatě totožný s stringstreamem (možná dokonce rychlejší o nějaká ta volání)
Uživatelský avatar
darkness
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 70
Registrován: 15. 1. 2005 13:24
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: pod mostem (Nuselskym)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od darkness »

ale tak ucelem bylo napsat to hlavne tak aby to fungovalo, ne? ;-)
Ale trosku me dostal s tim, ze to chce videt v tom studiu..
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hippies »

darkness píše:ale tak ucelem bylo napsat to hlavne tak aby to fungovalo, ne? ;-)
Ale trosku me dostal s tim, ze to chce videt v tom studiu..
No je to trochu divnej požadavek, .. ale mám pocit, že lepší nástroj nějak neexistuje, ta nápověda a dokončování, při ladění různý pohledy do proměnných,.. umí tohle ještě něco jinýho takhle hezky přehledně?
Uživatelský avatar
darkness
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 70
Registrován: 15. 1. 2005 13:24
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: pod mostem (Nuselskym)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od darkness »

hippies: kdyz to napises dobre a bez chyb, tak netreba ladit ;-)
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hippies »

darkness píše:hippies: kdyz to napises dobre a bez chyb, tak netreba ladit ;-)
Nevyjádřil jsem se přesně, nejsou to totiž jen nástroje pro ledění, ale taky pro testování, že to vyhodí správný výsledek neznamená, že to proběhlo jak mělo, takže (speciálně takhle krátký) programy prostě trasuju.
amarth
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 2
Registrován: 10. 2. 2006 18:06

Příspěvek od amarth »

hippies píše:No je to trochu divnej požadavek, .. ale mám pocit, že lepší nástroj nějak neexistuje, ta nápověda a dokončování, při ladění různý pohledy do proměnných,.. umí tohle ještě něco jinýho takhle hezky přehledně?
Druhé nejlepší ide je IMHO XCode 2.2 pro Mac OS X. Je trochu jiné, ale většinu věcí umí vážně hodně dobře, MS dost vítězí na poli dokumentace. U toho Xcode se sice dobře vyhledává, ale vůbec tam není úplně všechno.

Ale oproti tomu studiu má jednu podstatnou výhodu (uznávám, jak pro koho), je pro Mac OS zdarma, přítomný na instalačním dvd se systémem nebo ke stažení.

No a pak asi KDevelop nebo Dev-CPP, ale ty už nejsou tak sexy.
Uživatelský avatar
Dawe
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 360
Registrován: 12. 10. 2004 12:32
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Doma a nebo na koleji

Příspěvek od Dawe »

Jen podotknu, že Visual Studio je taky zadarmo. Teda pro studenty Matfyzu, kteří mají zapsaný nějaký předmět, kde se VS používá...
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hippies »

Dawe píše:Jen podotknu, že Visual Studio je taky zadarmo. Teda pro studenty Matfyzu, kteří mají zapsaný nějaký předmět, kde se VS používá...
Dík za info, to jsem fakt netušil, otázka je, jestli tuhle výhodu někdo využije, páč,... však všichni víme :D


No a jinak že pro Mac je to zadarmo fakt neocenim,... z, dle mého názoru, naprosto jasných důvodů.
Uživatelský avatar
Dawe
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 360
Registrován: 12. 10. 2004 12:32
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Doma a nebo na koleji

Příspěvek od Dawe »

No já myslím, že znám dost lidí co to využije. Sice teda to zabírá šílenýho místa na disku, ale zase ta nápověda s dokončováním a tak... to je pro mně super.
amarth
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 2
Registrován: 10. 2. 2006 18:06

Příspěvek od amarth »

Dawe píše:Jen podotknu, že Visual Studio je taky zadarmo. Teda pro studenty Matfyzu, kteří mají zapsaný nějaký předmět, kde se VS používá...
Jen podotknu, že bylo ověřeno, že ten programování pro windows není třeba zapisovat, stačí být studentem MFF.
Odpovědět

Zpět na „2005“