Test 25.1. 16:30

LordWolverin
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 25
Registrován: 30. 1. 2005 12:18
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Test 25.1. 16:30

Příspěvek od LordWolverin »

Tak tentokrát byla jako úkol věc, která mi přišla jak vystřižená z testů ve druhém semestru.

Zadání bylo zhruba takovéto:

Napsat program, který načte ze souboru zadaného na příkazové řádce "bojiště", kteréžto vypadá takto:

.

Kód: Vybrat vše

...1..
***.3.
*2....
Přičemž čísla symbolizují robůtky (max 9), tečky volné prostory a hvězdičky nepřístupná místa.

Robůtci si náhodně volí své natočení a kam půjdou v každém kroku. Když stoupnou na pole, kde už někdo stojí, sežerou ho, když spadnou z kraje mapy, končí. Když zůstane poslední robot, hra končí.

Prográmek měl mít dva mody, pokud byl spuštěn s parametrem -i, měl krokovat, bez něj měl nakreslit výslednou situaci.

Vypisování mělo vypadat takto:

Kód: Vybrat vše

. . 1V. .
. * 2>. .

atd 
Čili mělo být vidět, kterým směrem je robot zrovna natočený.

Já to řešil uložením do vector<string> a pak celkem prasácky hromadou cyklů a ifů pro všechny možná natočení a situace.

Čas byl ofiko tři hodiny, odevzdával jsem asi po deseti minutách nastaveného času a po mě zůstávalo ještě cca 10 lidí...
Greg

zapoctovy test

Příspěvek od Greg »

Moje reseni je k dispozici na http://greg.php5.cz/test.cpp.
Podle mne slo o jednu z lehcich uloh. Nic na premysleni. Za 2 hodiny jsem sel domu.
LordWolverin
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 25
Registrován: 30. 1. 2005 12:18
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LordWolverin »

To máš asi pravdu... Hlavně času bylo tentokrá habaděj (pro mě teda akorát, ale já se první hodinu jen rozmýšlel, koukal do slajdů a sledoval ostatní, jak hned po vyhlášení začali zuřivě datlovat :D )
Odpovědět

Zpět na „2006“