Zkouška 21.6.

Uživatelský avatar
luk
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 74
Registrován: 6. 6. 2005 18:32
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha

Zkouška 21.6.

Příspěvek od luk »

Uff, tak nakonec jsem to léto přeci jen začal dobře - 1 :D
Zkoušel mne takový mladý a hlavně hrozně hodný člověk, kterého ovšem neznám, dle podpisu v indexu David St...ký, snad někdo budete vědět o koho jde...
Otázky byly:
Znaménko permutace - definice a tvrzení, která ji ospravedlňují (každou permutaci lze vyjádřit jako složení transpozic vždy sudým nebo lichým počtem)
Kramerovo pravidlo
No a protože jsem v důkazu Kramera zaváhal (ale dodělal jsem ho, aby jste si nemysleli, akorát že s nápovědou), tak ještě důkaz, že determinant matice = 0 <=> je matice singulární.
Času na přípravu jsem měl habaděj a i přes dvě zakolísání v důkazech jsem tu jedničku dostal, zas si myslím, že během těch mých poklesků jsem se docela chytal, když mi napovídal a to asi pomohlo :D
Co jsem slyšel otázky kolem, tak to znaménko permutace tam zašumělo ještě několikrát, pak popis diagonalizovatelnosti matice, jak najít diagonální matici kvadratické formy apod...o moc těžší otázky tam myslím nebyly, zkoušel Žemlička a ten zmíněný tajemný David, tak přeji všem mnoho štěstí a naviděnou v příštím akademickém roce :D
Luk
lukumo
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 13
Registrován: 10. 6. 2005 00:38
Typ studia: Informatika Mgr.

Příspěvek od lukumo »

Ten tajemny je asi David Stanovsky. Meli jsme ho na cviceni a byl fakt v pohode.
Uživatelský avatar
luk
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 74
Registrován: 6. 6. 2005 18:32
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha

Příspěvek od luk »

Super, dík za info, jsem rád, že vím, komu vděčím za jedničku... :D
Všem, kdo se ještě chystají na zkoušku ho doporučuji, je fakt v poho :wink:
Luk
johnny

Příspěvek od johnny »

Já měl simplexovou metodu (bacha, i to se zkouší, nečekal jsem to), ortogonální doplněk a věta o součinu determinantů. Ta simplexová metoda mi to zavařila a ostatní taky nebylo zrovna oslnivé, tak nakonec za tři, ale jsem rád, že to mám. Zkoušel mně pan Žemlička ale prý jen zaskakoval za pana Růžičku.
Odpovědět

Zpět na „2004“