Predtermin 27. 5.

Uživatelský avatar
sandius
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 60
Registrován: 7. 1. 2005 00:52
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Tabor / Troja
Kontaktovat uživatele:

Predtermin 27. 5.

Příspěvek od sandius »

Nechteli byste nam ostatnim sdelit, jak to vypadalo na predterminu 27. 5. ? Me osobne by teda hlavne zajimalo, do jaky hloubky chtel Ruzicka linearnim programovani -- jestli stacily principy nebo byly pozadovany i nejaky tvrzeni & dukazy... Tumovy skripta nima totiz nejak zvlast neoplyvaj... :|
Uživatelský avatar
JJ
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 99
Registrován: 28. 1. 2005 14:03
Typ studia: Informatika Mgr.

Příspěvek od JJ »

No nevim jak moc to muzu posoudit (sel sem vicemene prvni) ale co nam Ruzicka rikal tak snad moc programovani a optimalizaci zkouset nebude, ale za nic nerucim jak rikam sel sem prvni. Ale me treba zkousel ze zobrazeni :( takze se uvidime znovu :evil:
Uživatelský avatar
nohis
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 128
Registrován: 7. 11. 2004 13:39
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha - Prosek / Krakovany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nohis »

JJ píše:No nevim jak moc to muzu posoudit (sel sem vicemene prvni) ale co nam Ruzicka rikal tak snad moc programovani a optimalizaci zkouset nebude, ale za nic nerucim jak rikam sel sem prvni. Ale me treba zkousel ze zobrazeni :( takze se uvidime znovu :evil:
Mám tomu rozumět tak že tě zkoušel z lineárního zobrazení ze zimního semestru...? Hmm...to je teda sqělý!

A jinak sem se chtěl zeptat jestli jste někdo nebyl zkoušenej z věty o spektrálním rozkladu matice? Tůma nám říkal že důkaz musí umět ti co mají ambice na jedničku (a to není zrovna můj případ :wink: ), tak by mě zajímalo jestli tohle sdělil Tůma i Růžičkovi :D
Uživatelský avatar
JJ
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 99
Registrován: 28. 1. 2005 14:03
Typ studia: Informatika Mgr.

Spektralni

Příspěvek od JJ »

Taky sem byl lehce prekvapenej.
Jinak ze spaktralni vety byl zkousenej kamarad co sel po me. Vcetne dukazu ale neudelal ho komplet (nektery body dokazal jen na jednu stranu). Asi je docela dulezity dokazat ten polynom. Jinak on dostal za jedna.
LuKu
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 117
Registrován: 15. 1. 2005 18:29
Typ studia: Informatika Mgr.

Příspěvek od LuKu »

Já teda taky sdělím svoje páteční zážitky. Šla jsem jako poslední, protože jsem nechtěla přijít o analýzu (nepřenesla bych to přes srdce :wink: ). Mám pocit, že ti přede mnou měli něco ze skalárního součinu a vlastních čísel, ale moc jsem to neposlouchala, měla jsem dost práce se svými otázkami - samoopravné kódy a kvadratické formy. Na můj vkus trochu obecné téma, v zimě u Tůmy jsou rozhodně měla víc specifikované úseky. Růžička se v tom docela šťoural, takže vzhledem k tomu, že jsem to moc neuměla, jsem byla mučena víc jak dvě hodiny. Ale nakonec mám trojku, takže jsem spokojená 8)
fingolfin
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 3
Registrován: 21. 1. 2005 09:58
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Senica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fingolfin »

nemohli by ste tie otazky trochu viac konkretizovat? napr. ake vety chcel pocut, co dokazat... mna caka skuska 2....
LuKu
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 117
Registrován: 15. 1. 2005 18:29
Typ studia: Informatika Mgr.

Příspěvek od LuKu »

nemohli by ste tie otazky trochu viac konkretizovat?
To je těžký, já měla zadání prostě 1) samoopravné kódy, 2) kvadratické formy. Vzpomínám si, že v průběhu zkoušení se mě konkrétně ptal, jak zjistím z kontrolní matice kódu jeho vzdálenost a taky po mě chtěl dokázat tohle tvrzení: Když B je normální matice a x je takový vlastní vektor, že Bx=delta krát x, pak B*x=delta s pruhem krát x. Na další konkrétní otázky si už nevzpomínám, i když se mě asi ještě na pár věcí zeptal.
Uživatelský avatar
sandius
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 60
Registrován: 7. 1. 2005 00:52
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Tabor / Troja
Kontaktovat uživatele:

samoopravny kody ??

Příspěvek od sandius »

Coze, ony se zkouseji i samoopravne kody ?? Ja mel vzdycky dojem, ze to na prednaskach uvadel spis jako zajimavost, aspon ten zpusob, jak to vykladal, tomu dost nasvedcoval.. :(

To aby se clovek sel naucit jeste jednu kapitolu navic, hergot..
Uživatelský avatar
Trupik
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 251
Registrován: 3. 1. 2005 14:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

No fun

Příspěvek od Trupik »

Cau, byl jsem taky 27.5., rikal jsem si, ze jsem docela nabusenej - to, ze budu 2 hodiny bojovat o trojku me docela prekvapilo...

Otazky jsem mel
Diagonalizovatelnost kvadratickych forem, ta lepsi diagonalizovatelnost (kdy jsou na diagonale jen 0, 1, -1) a dukaz setrvacnosti kvadratickych forem

a normální matice a jejich diagonalizovatelnost - teda věta matice je unitarne diagonalizovatelna <=> je normalni (AA* = A*A) - a v tom se ryl fakt na husto, takze jsem ze sebe musel vysoukat to, co ma tuma na strankach 192, 193, 194 a fakt nestacilo veci jen tak nejak naznacit....

panbu zaplat, ze uz to mam za sebou - loni Tuma po me chtel predevsim definice a zneni vet, Ruzicka se rejpe v dukazech jedna basen - preju vam vsem stesti.
Domovská stránka: http://www.jakubmaly.cz/, blog: http://blog.jakubmaly.cz/
Petice proti olympiádě http://olympiada.nazory.cz

Come on you target for faraway laughter,
Come on you stranger, you legend, you martyr, and shine!
gris
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 43
Registrován: 31. 10. 2004 20:31

jeste dojmy ze zkousky

Příspěvek od gris »

Ja prisla na radu po 4 hodinach cekani a dostala jsem

1. vsechno o vlastnich cislech
2. veta o setrvacnosti kvadratickych forem

Vetu o setrvacnosti kv.forem nechtel moc podrobne, ale ta vlastni cisla zkoumal do hloubky, povykladala jsem vsechny definice a vsechny vety z kapitoly 10 Tumovych skript, ale on porad vahal, jestli mi ma dat jednicku, nakonec mi dal jeste jakousi vetu a kdyz jsem ji dokazala, tak mi tu jednicku (s tezkym srdcem) dal.

Musela jsem umet opravdu vsechno a dost podrobne a hodne me zastavoval a ptal se, i kdyz si myslim, ze jsem povidala docela podrobne a plynule.

Ta zkouska byla snad horsi nez analyza :D
Odpovědět

Zpět na „2004“