Zkouška 4.6. 12:00 Barto

Maro

Zkouška 4.6. 12:00 Barto

Příspěvek od Maro »

Tak dneska od 12 zkoušel Barto.
každému dal 2 otázky. Já jsem dostal adjungovanou matici a všechno kolem toho. Pak jsem s dopomocí dokázal ještě vztah pro výpočet inverzní matice pomocí adjungované.
Druhou otázku jsem měl setrvačnost kvadratických forem, tam jsem celkem plaval, tak se mě ještě zeptal na definici kvadratické formy a pak mi dal trojku a já rychle zmizel.
Ještě jsem zaslechl, že se ptal na GS ortonormalizaci, něco o skalárním součinu, Cramerovo pravidlo, vlastni čísla a vektory a pak ještě něco co si nevzpomenu a tyhle otázky točil pořád dokola(vím to, seděl jsem tam dost dlouho)....
Přeju hodně štěstí, všem, kteří mají algebru před sebou...
Hardwire123

Příspěvek od Hardwire123 »

Já sem měl:
1) Cramerovo pravidlo (případně důkazík)
2) co víš o vlastních číslech a vektorech + něco o lineární nezávislosti vlastních vektorů
Wolda
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 27
Registrován: 25. 10. 2006 22:27
Typ studia: Informatika Ph.D.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolda »

Ja dostal:
1) determinant a elementarni upravy (tj. jak se meni det matice po elementarnich upravach)

2) Diagonalizovatelnost matice
Tu spravnou nutnou a zaroven postacujici podminku jsem zforumuloval hned, ale u dukazu jsem se dost trapil. Kazdopadne Libor cloveku pomohl kdyz tapal.

Kamarad dostal:
1) def. determinantu s tim, ze se ma zamerit i na permutaci, znamenko permutace atd. (presne si nepamatuju, event. muze doplnit :-) ).

2) setrvacnost kvadratickych forem

PS: mnoha lidi (vc. me) se obcas zeptal na nejakou naprosto zakladni vec (zvlaste kdyz clovek tapal), ku prikladu definici vlastniho cisla. Napr. za ni par lidi vyhodil.
Ale jinak cloveku necha cas a snazi se mu poradit, vyhazuje opravdu az tehdy, kdyz nevite nejakou zasadni vec.
--
Wolda
Odpovědět

Zpět na „2006“