Důkazy u Kučery

Uživatelský avatar
Eubie
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 295
Registrován: 8. 10. 2005 15:35
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Důkazy u Kučery

Příspěvek od Eubie »

Ahoj,
někdo z těch, co na Kučeru doopravdy chodili, moh bych vás poprosit, jestli byste sem nenapsali seznam důkazů, který dělal (zejména ohledně toků v sítích)? Díky

P.S. Změnil někomu život na MFF pohled na informatiku tak, že s informatikou nechce mít v pracovním životě nic společnýho, nebo sem sám?:)
Uživatelský avatar
Lada
Donátor
Donátor
Příspěvky: 165
Registrován: 9. 1. 2005 10:17
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Slaný / zácpa na Evropské

Re: Důkazy u Kučery

Příspěvek od Lada »

Eubie píše: P.S. Změnil někomu život na MFF pohled na informatiku tak, že s informatikou nechce mít v pracovním životě nic společnýho, nebo sem sám?:)
No me pohled nezmenil, ale docela me utvrzuje v tom ze php je tak asi posledni hezky programovaci jazyk ktery jsem se (trochu) naucil :wink:
Hail to you, champion:o)
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuetschek »

No...
z tech prednasek se neda uplne jednoznacne rict co je uplny dukaz a co jen naznak, takze trochu odhadem (za uplnost nerucim!):

bin. scitani - slozitost
FFT - slozitost
Knuth-Morris-Pratt - nevim tam jsem nebyl, ale neni tezky
Aho-Corrasic - spis hlavne jak to funguje, slozitost z toho vyplyne
Rabin-Kapp - tak zrychlene
Tridici sit - slozitost
Konvexni obal - slozitost
Voronoi - jen jak to funguje, slozitost bez dukazu
Toky v sitich:
  • Ford-Fulkerson: min.rez = max.tok
    Dinic - kompletni dukaz slozitosti
    Goldberg: dukaz, ze tok je opravdu max., dukaz ze zadny vrchol nezvednu vys nez 2n-1 & celkovy dukaz slozitosti pomoci nasycenych a nenasycenych prevedeni
NP
  • prevod 3-SAT, barevnost, nez. mnozina
    prevod cehokoliv na splnitelnost
    aproximacni algoritmy - zrychlene, spis naznaky nebo bez dukazu
DES - spis co to je
RSA - jak funguje, dukaz ze funguje (priblizny)

Tohle delal na prednasce, ty toky je asi dobry vedet do detailu, co vsechno zkousi z NP uplnosti a zda zkousi i RSA, nemam Ahnung. :roll:
Kdyby si nekdo jeste na neco vzpomnel, necht me doplni :) .
Plug 'n' Pray.
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Důkazy u Kučery

Příspěvek od hippies »

Eubie píše: P.S. Změnil někomu život na MFF pohled na informatiku tak, že s informatikou nechce mít v pracovním životě nic společnýho, nebo sem sám?:)
Spolubydla říká, že sám nejsi. Jinak já jsem spokojen, přesně to, co jsem čekal :)
Uživatelský avatar
jaruch
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 376
Registrován: 5. 2. 2005 14:06
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaruch »

Treba si pozhanat nejake materialy, co ma bud na webe, alebo aj z minulych rokov, tam su dokazy, ktore chce (a ktore sa diametralne odlisuju od toho, co povedal na prednaske)... Ja som mal vyhladavanie v texte a chcel nejaky dokaz toho, ze aho a knuth si linearne, a nemyslim, ze by stacilo povedat "plynie z algoritmu"... ale zas vobec nechcel dokazy stavby automatu...
Shit shit, who the fuck is shooting us?
I've got a universe to master...
Uživatelský avatar
Isidor
Adoptoval Tutcheka
Adoptoval Tutcheka
Příspěvky: 247
Registrován: 8. 12. 2004 23:22
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Důkazy u Kučery

Příspěvek od Isidor »

Eubie píše:P.S. Změnil někomu život na MFF pohled na informatiku tak, že s informatikou nechce mít v pracovním životě nic společnýho, nebo sem sám?:)
Az uplne tak drasticky by som to nevidel, ale je fakt, ze by sa asi nasla vhodnejsia skola nez tato... ale menit neplanujem :)
Inteligentních lidí je menšina. Demokracie je vláda většiny.
Uživatelský avatar
twoflower
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 445
Registrován: 22. 9. 2004 21:07
Typ studia: Informatika Ph.D.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od twoflower »

Lidi, kdo jste dostali binarni scitani, co jste mu tam vykladali? Mam tady Kuceruv studijni text z 2003, to je na 3 stranky, docela v pohode, neklade se tam moc duraz na spojitost dukazu s tim logickym obvodem.

Pak tady mam ten novejsi, co ma ted na strankach a tam je ten dukaz o dost rozvleklejsi a pracuje tam o dost vic se stavbou toho obvodu.

Co mu staci ke stesti? Myslel jsem ze bych mu jen ukazal, jak asi ten obvod vypada, pricemz bych to ale nedokazoval tim zpusobem jakym to ma v tom novejsim textu...
Uživatelský avatar
jaruch
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 376
Registrován: 5. 2. 2005 14:06
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaruch »

kdesi som tu cital, ze to dakto dostal a stacilo postavit scitacku a vysvetlit principy, bloky etc... a to na dva... tak ja neviem... pozri sa do inych tem...
Shit shit, who the fuck is shooting us?
I've got a universe to master...
Debugger
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 7
Registrován: 22. 1. 2006 14:17
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Důkazy u Kučery

Příspěvek od Debugger »

Eubie píše: P.S. Změnil někomu život na MFF pohled na informatiku tak, že s informatikou nechce mít v pracovním životě nic společnýho, nebo sem sám?:)
Jo změnil. Nejsi v tom sám. MFF změnila můj pohled nejen na informatiku, ale taky na život celkově... asi se pro tyhle věci nehodím.. ;) :roll:
No bugs in my meal, please.
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Důkazy u Kučery

Příspěvek od Almer »

Eubie píše: P.S. Změnil někomu život na MFF pohled na informatiku tak, že s informatikou nechce mít v pracovním životě nic společnýho, nebo sem sám?:)
Myslim, ze i muj pohled se trosku zmenil. Ale ono to vychazi z toho, ze na strednich skolach, byla vetsina nas povazovana za programatorske GURU, protoze sme v mnoha pripadech vedeli vice, nez ucitele co nas meli na pocitacove predmety ucit. Zlom nastal s prichodem sem, tady clovek zjisti, ze najednou toho umi tak malo, a tak malo vi, a ze to, ze byl na svoji skole dobre, neznamena, ze musi byt dobrej i tady.

Druha vec je, ze nechceme mit s informatikou nic spolecneho? A kde je duvod? Je to proto, protoze najednou "nas" se snazi predelat, ze nam vnucuji "jejich" zpusob a ten se nam nelibi? A nebo je to tim, ze momentalne se ucime jazyky ktere nas "nezajimaji". Ale no tak? kolikrat se budeme jeste ucit veci, ktere podle nas budou "na nic". Nejen na tehle skole...

A tedka co se tyce toho kouzla, ze "jeeee programovani". Podle mne je to tak se vsim. Ja velmi rad varim, ci pecu, bavi mne to, zpusob jakym relaxujem. Ale vim, ze kdybych sel na kuchare, misto na informatiku, tak by se mi to zhnusilo a degradovalo na pouhou povinnost v praci. Mozna, ze s informatikou je to tak nejak podobne.

Nevim, jestli po MFF budu delat programatora, a nebo ne, jestli mne mi spolubydlici nezdeptaji natolik, ze se budu citit stale, ze nic neumim, ale to necham az osudu. Bylo by dobre, kdybych delal neco v oboru, protoze, proto sme primarne delali tuhle skolu, a pokud sme nevypadli po prvnim roce, tak sme si asi vsichni rekli, ze to stoji za to delat tohle, a ma to budoucnost.

Uff...tak to asi k tematu:)
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
LuKu
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 117
Registrován: 15. 1. 2005 18:29
Typ studia: Informatika Mgr.

Příspěvek od LuKu »

twoflower píše:Lidi, kdo jste dostali binarni scitani, co jste mu tam vykladali? Mam tady Kuceruv studijni text z 2003, to je na 3 stranky, docela v pohode, neklade se tam moc duraz na spojitost dukazu s tim logickym obvodem.

Pak tady mam ten novejsi, co ma ted na strankach a tam je ten dukaz o dost rozvleklejsi a pracuje tam o dost vic se stavbou toho obvodu.

Co mu staci ke stesti? Myslel jsem ze bych mu jen ukazal, jak asi ten obvod vypada, pricemz bych to ale nedokazoval tim zpusobem jakym to ma v tom novejsim textu...
Ja jsem mela binarni scitani na prvnim predterminu, ucila jsem se na to z tech jeho novych materialu a sily k jejich cteni mi dosly v okamziku, kdy to zacal formalne popisovat, tzn. docetla jsem jen Prochazku appletem, Laborator uz ne. Kdyz jsem mu to pak u zkousky nejak odvypravela, nabidl mi dvojku, coz mi stacilo, takze jsem radsi vypadla. Predpokladam, ze na jednicku by ty formalni veci chtel...
Uživatelský avatar
twoflower
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 445
Registrován: 22. 9. 2004 21:07
Typ studia: Informatika Ph.D.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od twoflower »

Me vlastne stve jedina vec, a za tu si muzu sam. Jsem dost velka lemra a nedokazu vyuzit vsechny ty znalosti, ktere tady mam na dosah ruky, misto toho se radsi flakam. Treba se nekdy donutim :)
Debugger
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 7
Registrován: 22. 1. 2006 14:17
Typ studia: Informatika Bc.

Příspěvek od Debugger »

twoflower píše:Me vlastne stve jedina vec, a za tu si muzu sam. Jsem dost velka lemra a nedokazu vyuzit vsechny ty znalosti, ktere tady mam na dosah ruky, misto toho se radsi flakam. Treba se nekdy donutim :)
I have the same problem. :cry:
No bugs in my meal, please.
Uživatelský avatar
Eubie
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 295
Registrován: 8. 10. 2005 15:35
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eubie »

Taky bych nejraděj měl nějakou práci v oboru, ale až na MFF mi došlo, že pracovat v oboru nejčastěj znamená prosedět 8h/denně za kompem, drtit nějakej kód a to se mi ani za mák nelíbí (ani to, že po pár letech takovýho života se mlže člověk stát manažerem) - třeba taky proto,že sem už za počem naseděl tolik, že mam uschlý voči a vodrovnaný záda:) Navíc pár lidí "z oboru" sem poznal a až na výjimky mi přijde, že pořádně nežijou nebo maj uplně zvrácený hodnoty.

Ad Kučera: ke Golbergovi se mam učit to hafo lemmat co je na pět stránek?
Uživatelský avatar
twoflower
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 445
Registrován: 22. 9. 2004 21:07
Typ studia: Informatika Ph.D.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od twoflower »

Eubie píše:Ad Kučera: ke Golbergovi se mam učit to hafo lemmat co je na pět stránek?
Je toho hodne, ale fakt jednoduchy, jednou dvakrat si to prectes a das to v pohode.
Odpovědět

Zpět na „2005“