Zkouska 12. 1.

Uživatelský avatar
snail
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 144
Registrován: 23. 5. 2005 22:31
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Zkouska 12. 1.

Příspěvek od snail »

Tak uz to mam zdarne za sebou :D
Dostal jsem Goldberguv algoritmus a ten jsem perfektne umel.
Jako podotazku jsem si mel vybrat jeste nejaky NPC problem, o kterym prednasel, ale po tom, co zkouknul dukaz Goldberga si na to ani nevzpomnel.
Dukaz jsem napsal celej jako je na tom papiru co vyvesil na strankach (teda bez toho posledniho lemmatu).
Jen se me zeptal jak ovlivni vypocet, kdyz zmenim vysku zdroje.

Dostal jsem za 1. Byl jsem jeden z prvnich zkousenejch, v papiru tam mel jeste dve 1 a jednu 2, a taky vim, ze jednoho vyhodil...na FFT.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

nebol tam nahodou Voronoi diagram? lebo tento algoritmus mi je celkom zahadou a ak ho zajtra dostanem tak amen... :?
LuKu
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 117
Registrován: 15. 1. 2005 18:29
Typ studia: Informatika Mgr.

Příspěvek od LuKu »

Prave sedim v labu po relativne uspesne zkousce. Dostala jsem binarni scitani, tak jsem mu (asi trochu zmatene) odvypravela princip Carry Look-Ahead a tu pohadku s temi bloky, nacez se me zeptal, jestli mi staci dvojka. Vzhledem k tomu, ze ty formalni hruzy, co ma ve studijnim textu, jsem ani necetla, radsi jsem souhlasila a vypadla :) Co se tyce toho, co zkousel, vim o bitonickem trideni, Fourierovce, Voronoi diagramu, Aho-Corasick, Goldbergovi a Dinicovi.
Uživatelský avatar
jaruch
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 376
Registrován: 5. 2. 2005 14:06
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaruch »

Toho fouriera aj daco prakticky pocitat, ci stacia tie sialene sumacie? a pri Aho-Corasickovi aj stavbu automatu, prip. dokaz ci ako?
No, vidim to zajtra na vesely den... :?
Shit shit, who the fuck is shooting us?
I've got a universe to master...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Cawes! Ja idem na skusku zajtra, ale dnes boli traja kamosi. Prvy dostal Goldberga, napisal to po siestu lemmu aj s dokazmi a dostal 1, druhy dostal diskretnu furierovu transformaciu a NP-uplne problemy, takze to nedal a treti Dinica a dal to za 3.
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almer »

Sedim na koleji po teto zkousce...co rici?

Pravidlo ze jsou jen 4 otazky, ktere toci, je minulosti, stejne jako to, ze neni prisny. Dostal jsem Goldberga, a nedal jsem mu dve lemmata...prisel...podival...rekl, tohle je zakladni, mate za 3:(

Je to hnus, ale kombinace otazek FFT a prevod z P na NP, me docela zaskocila....ale i takove zverstva se tam obcas vyskytly...mno...to nam to pekne zacina:(((((
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Uživatelský avatar
Eubie
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 295
Registrován: 8. 10. 2005 15:35
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eubie »

Tak to vypadá blbě. Eště že sme tam většina z nás moc nechodili, protože "kučera je v pohodě":)
Uživatelský avatar
Trupik
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 251
Registrován: 3. 1. 2005 14:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trupik »

Já měl Voronoi diagram a mam za jedna. Nic jinýho nechtěl, ani jsme vlastně nedošli do konce.
Stačil mu popis algoritmu, událostí a tak, žádnej důkaz nebo formalizace. (To je ale specifické jen pro tuto otázku, u ostatních algoritmů asi bez důkazu s lepší známkou jak trojkou nepočítejte. Možná u konvexního obalu - tam by se dokazovalo taky dost těžko)
Jinak počítejte s tím, že zkoušení 4 lidí za hodinu je dost vágní odhad - já měl podle něj přijít na řadu někdy ve tři, ale dostal se ke mně v pět a to ještě nějaký lidi přede mnou vůbec nepřišli.
Hodně štěstí...
Domovská stránka: http://www.jakubmaly.cz/, blog: http://blog.jakubmaly.cz/
Petice proti olympiádě http://olympiada.nazory.cz

Come on you target for faraway laughter,
Come on you stranger, you legend, you martyr, and shine!
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almer »

Co se tyce casu , jen potvrzuji...sem byl podle rozpisu presne 19. coz je nekdy po 5 hodinach....tedy nekdy kolem 2 odpoledne...dostal sem se dovnitr asi v 5 a vysel v 18.15 a to sem nebyl posledni....
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Odpovědět

Zpět na „2005“