zapocet 07.06.2006

LnK
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 26
Registrován: 9. 6. 2006 11:19
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Troja

zapocet 07.06.2006

Příspěvek od LnK »

Tak zpetne jeste stredecni zapocet:

Ukolem bylo napsat zjednoduseny ceckovy preprocesor. Na standardnim vstupu je tedy text, ktery obsahuje jednak obycejne radky a jednak definice vypadajici takto:
#define Jmeno_definice Za co nahradit
V dalsich radcich bylo pak nutno vyhledat vsechna slova, ktera uz byla zadefinovana, a do vystupniho textu je nahradit prislusnymi definicemi (radky s definicemi se samozrejme nevypisuji)
Aby to nebylo tak jednoduche, definice mohou byt i s parametrem, tedy napr:
#define Secti(a,b) (a)+(b)
a pri naslednem vyskytu Secti(4,5) je toto textove nahrazeno za (4)+(5).
Krome nazvu definice byla delka vseho (radku, poctu definic, delky textu, kterym se nejaka definice nahrazuje,...) neomezena, vstup nemusi byt korektni (napr. nemusi odpovidat pocty parametru).

Noo, docela sila a asi nejen pro me :? Po dvou a pul hodinach, ktere na to byly stanoveny, byly uspechy temer nulove. Mily dozor nam pote ulohu zjednodusil a casovy limit prodlouzil o hodinu (s konstatovanim, ze obtiznost ulohy asi trochu prestrelili) :) Nyni, kdyz vsechno ostatni fungovalo uplne korekne, postacilo odevdat program, ktery neresil definice s parametry. Diky tomu par desitek minut po prodlouzenem limitu odchazelo lidi se zapoctem o mnoho vice - vcetne me :D
Uživatelský avatar
Myshaak
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 162
Registrován: 18. 1. 2006 22:29
Typ studia: Informatika Mgr.

!&@#$#%"|';

Příspěvek od Myshaak »

No do chuja!!!
Tak to me pekne nastvalo toto. ~:/ Kua!
Byla to celkem dost jakoze sila, snazil jsem se, ale kdyz zbyvalo asi 35 min do konce, tak to nebylo vubec hotove. Nacitani a hledani maker, to uz bylo nak vyresene, ale vubec jsem tam nemel implementovany parametry, jak jejich identifikatory najit v tele makra (nemusely byt oddeleny mezerou, ale treba zavorkou) ap. + jeste vychytat par pripadu... Tak jsem realisticky zvazil, ze za trictvrte hodky to napsat a odladit nestihnu, toz jsem to zabalil a sel dom. Jenze!!!!! ~:((
Kdybych tam zustal a dozvedel se, ze nemusim resit parametry, tak mi to stacilo trochu doladit (coz bych za tu hodiny snad zvladl :) ) a mel bych to. Buuu!
Takze pouceni pro dalsi generace: nevzdavejte to dopredu, kdyz mate aspon neco!! :)
"Go for the eyes Boo, go for the eyes! Yeahh!!"
Adewzen
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 2
Registrován: 12. 6. 2006 23:47

a nebylo povoelo C++

Příspěvek od Adewzen »

My jsme skoro necvičili samotný C a proto byl velký šok, že C++ nebylo dovoleno! Tvrdil. že by úloha byla o hodně lehčí... Jak sleduji úspěchy, byla by s C++ akorát tak těžká.
Vzhledem k tomu, jsme to zabalil po hodině. Pak jsem psal mailík Yaghobovi(náš cvičící) a ten tvrdí, že C++ povoleno být musí. Takže termín v pr... jenom pro komunikační zmatky mezi cvičícími. Ach jo.
Uživatelský avatar
Lukas Mach
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 261
Registrován: 28. 3. 2006 17:08
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha a Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: a nebylo povoelo C++

Příspěvek od Lukas Mach »

Adewzen píše:My jsme skoro necvičili samotný C a proto byl velký šok, že C++ nebylo dovoleno! Tvrdil. že by úloha byla o hodně lehčí... Jak sleduji úspěchy, byla by s C++ akorát tak těžká.
Vzhledem k tomu, jsme to zabalil po hodině. Pak jsem psal mailík Yaghobovi(náš cvičící) a ten tvrdí, že C++ povoleno být musí. Takže termín v pr... jenom pro komunikační zmatky mezi cvičícími. Ach jo.
Co jste se ale mohli ucit z C++, ze by to pomohlo pri zapoctu? OOP u prikladu na par hodin jenom zdrzi. Ten "zakaz C++" byl asi myslen tak, ze tam nemuzete pouzivat STL, coz je celkem logicky, protoze tak by bylo mozny delat dynamicky veci a ani pri tom nepotkat pointer:

Kód: Vybrat vše

std::vector<int> pole; 
pole.push_back(123);
pole.push_back(456);
pole.push_back(9);
Nevim ani, jestli to vubec bylo na prednasce. Ale jestli uz mate procviceny i takovyhle veci, tak to beru zpet...
For every epsilon, there is delta.
Where is my delta?
Odpovědět

Zpět na „2005“