Skuska 7.2.

Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Skuska 7.2.

Příspěvek od rastik »

1) Je dana hierarchie oken v okennim systemu ve forme n-arniho stromu. Kazde okno je dano hornim levym a dolnim pravym rohem. Upravte strom tak, ze zachovate strukturu a listy a do vsech vnitrich vrcholu stromu date nejmensi okno, ktere obsahuje vsechny podokna.

2) Heuristickym hladovym algoritmem najdete nejake male vrcholove pokryti grafu, tj. takovou mnozinu P vrcholu, ze aspon jeden vrchol kazde hrany lezi v P. Graf je zadan ke kazdemu vrcholu seznamem sousedu.

3) Je dan seznam cisel xs. Najdete vsechny seznamy, ktere vzniknou z daneho seznamu xs tak, ze vybereme nejaky spojity usek seznamu a vlozime ho na stejne misto v obracenem poradi. Pritom cislum ve vybranem seznamu zmenime znamenko.

4) Je dan binarni strom. V nem nektere vrcholy porusuji podminku spravneho zatrideni vuci svym predkum v binarnim vyhledavacim strome. Vydejte vsechny takobe vrcholy a u kazdeho z nich udejte pocet predchudcu vuci kterym je nespravne umisten.

5) Je dan (v datove strukture) acyklicky graf s jednoznacnym oznacenim vrcholu. Dva vrcholy jsou ekvivalentni, pokud jejich vystupni hrany lze vzajemne jednoznacne priradit tak, ze hrany vedou do stejnych nebo ekvivalentnich vrcholu. Najdete vsechny mnoziny ekvivalentnich vrcholu a vyrobte novy graf, ve kterem sloucite navzajem ekvivalentni vrcholy do jednoho. Pozn. Koncove vrcholy grafu jsou ruzne.
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almer »

Prave tu cekam na tu popravu.-..ma nekdo neco jako reseni?
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hippies »

Almer píše:-..
Ten neznám, já znám jen =.. :lol:

No jinak to bylo celkem v pohodě, nevim o nikom, kdo by měl pocit, že to má, ale všem který znám dal výborně.

Já tu velkou řešil se složitostí kolem O(n.m!) a jen řek, že je to strašně neefektivní, tak sem řek, že tady a tady by se to dalo vylepšit, ale to jsem na ten papír a v tom časovém presu nemohl uskutečnit a akorát řek no dobre. Takže pohoda 8)
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almer »

hippies píše:
Almer píše:-..
Ten neznám, já znám jen =.. :lol:
:lol: :lol: :lol:
hippies píše: No jinak to bylo celkem v pohodě, nevim o nikom, kdo by měl pocit, že to má, ale všem který znám dal výborně.
No tak ja vim asi o 4 lidech, kterym rekl rovnou ze nemaji chodit na ustni a co vim, tak minimalne jeden clovek nema 1 (ja), ale i za 2 jsem velmi stastny.
hippies píše: Já tu velkou řešil se složitostí kolem O(n.m!) a jen řek, že je to strašně neefektivní, tak sem řek, že tady a tady by se to dalo vylepšit, ale to jsem na ten papír a v tom časovém presu nemohl uskutečnit a akorát řek no dobre. Takže pohoda 8)
:lol:

Mel jsem velky optimalni , podle toho jak chtel, vsechno sem mu rekl, jen ejdnou se zeptal, co kdyby naslednici byli permutace, tak sem mu doplni, jak bych zjistil ze se jedna o permutaci dvou seznamu...

Co se tyce malych...sem mel 1 a 4 (tu sem nepredpokladal) a 3 mi neuznal, ale po tom, sem mu tam udelal zbyle dva, a rikal, ze nebyt toho, ze to puvodne bylo tak spatne, tak by mi dal i 1. Aspon v tom je dobry...

A huraaaaaaaaaaaaa...mam NPP za sebou

Ale uprimne...byl sem takhle |-----| malej, kdyz sem sel na to ustni za nim....
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hippies »

Almer píše: No tak ja vim asi o 4 lidech, kterym rekl rovnou ze nemaji chodit na ustni a co vim, tak minimalne jeden clovek nema 1 (ja), ale i za 2 jsem velmi stastny.
Promiň beru zpět, ale zas uznej, že mít 2 za polovinu... si to představ v analýze :lol:
Almer píše: Ale uprimne...byl sem takhle |-----| malej, kdyz sem sel na to ustni za nim....

No to je přesně ono, já si jen představil, jak by na mě asi spustil Kryl, kdybych mu to odevzdal jak jsem to odevzdal... By se asi po*al. ... Hric sice nenaučí, ale aspoň je x hodnej
where x=strašně:x
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almer »

hippies píše:
Almer píše: No tak ja vim asi o 4 lidech, kterym rekl rovnou ze nemaji chodit na ustni a co vim, tak minimalne jeden clovek nema 1 (ja), ale i za 2 jsem velmi stastny.
Promiň beru zpět, ale zas uznej, že mít 2 za polovinu... si to představ v analýze :lol:
Almer píše: Ale uprimne...byl sem takhle |-----| malej, kdyz sem sel na to ustni za nim....

No to je přesně ono, já si jen představil, jak by na mě asi spustil Kryl, kdybych mu to odevzdal jak jsem to odevzdal... By se asi po*al. ... Hric sice nenaučí, ale aspoň je x hodnej
where x=strašně:x
Pravda....pristi rok je bude mit Kryl..i ty co letos nedaji..tak nevim....ale je pravda, ze nebyt cviciho, co to do nas hustil...umel bych daleko mene...nahrada za prednasky...
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tutchek »

jo... ja neproc noob, a za jednaaaa ;)

jak mi rikal v hospode hyp - hric asi nezkousi primo to co tam predvedes, ale celkovy dojem jak to vypada ze jsi se s tim szil...
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hippies »

tutchek píše:jo... ja neproc noob, a za jednaaaa ;)

jak mi rikal v hospode hyp - hric asi nezkousi primo to co tam predvedes, ale celkovy dojem jak to vypada ze jsi se s tim szil...
hezky's mě pojmenoval :lol: , takhle jsem to ještě napsaný neviděl
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hippies »

Almer píše: Pravda....pristi rok je bude mit Kryl..i ty co letos nedaji..tak nevim....ale je pravda, ze nebyt cviciho, co to do nas hustil...umel bych daleko mene...nahrada za prednasky...
Moje řeč, přednáška byla na 3,96 věci, stačilo chodit na cvika.
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almer »

hippies píše:
Almer píše: Pravda....pristi rok je bude mit Kryl..i ty co letos nedaji..tak nevim....ale je pravda, ze nebyt cviciho, co to do nas hustil...umel bych daleko mene...nahrada za prednasky...
Moje řeč, přednáška byla na 3,96 věci, stačilo chodit na cvika.
no ja chodil i na prednasky..."chodil"



http://forum.matfyz.info/viewtopic.php?t=1127
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Odpovědět

Zpět na „2005“