Nahrada za pole

Návštěvník

Nahrada za pole

Příspěvek od Návštěvník »

Pri pisani zapoctaku som natrafil na problem... Potreboval by som nahradu za pole v prologu, tj. nejaku strukturu s konstantnou dobou pristupu pre lubovolny prvok. Mate nejaky napad, lebo ja v tom dost topim.. :D
Uživatelský avatar
darkness
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 70
Registrován: 15. 1. 2005 13:24
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: pod mostem (Nuselskym)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od darkness »

A seznam Ti nestaci??
Napada me akorat zneuzivani databaze pomoci assert a retract, ale nevim, nezkousela jsem to.
gASK
Admin(ka) level I
Příspěvky: 635
Registrován: 9. 6. 2005 12:33
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Konečně Vinohrady:)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahrada za pole

Příspěvek od gASK »

Anonymous píše:Pri pisani zapoctaku som natrafil na problem... Potreboval by som nahradu za pole v prologu, tj. nejaku strukturu s konstantnou dobou pristupu pre lubovolny prvok. Mate nejaky napad, lebo ja v tom dost topim.. :D
Pole s konstantní dovou přístupu pro libovolný prvek? Hm, opravte mne jestli se mýslím, ale tohle je v Prologu podle mne saka složitý. ne-li rovnou nemožný vzhledem k povaze Prologu. Však ani pole (který pro poslední prvek musíš prolízt celý), ani Assert (který pro poslední - nebo první, nevím v jakým pořadí se vkládaj - stejně musí "zkusit" všechny předchozí predikáty - ergo opět lineární složitost) nejsou to co hledáš.

Doporučuji hledat dál, nejlépe za pomoci cvičících nebo Hrice. Jestli ti někdo může existenci takové věci potvrdit (či popřít) věrohodně, tak jedině oni :twisted:
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahrada za pole

Příspěvek od Almer »

Anonymous píše:Pri pisani zapoctaku som natrafil na problem... Potreboval by som nahradu za pole v prologu, tj. nejaku strukturu s konstantnou dobou pristupu pre lubovolny prvok. Mate nejaky napad, lebo ja v tom dost topim.. :D
No, ono tak nemozne to asi nebude...teda skoro nemozne. Pokud totiz pouzijes rozdilove seznamy, tak za urcitych podminek se da pristupovat na primou pozici, podminka je ovsem v tom, ze budes muset znat neco jako okoli prvku, ktery hledas (nevim, podle povahy jestli staci ten prvek nasledujici , a nebo musis znat cely "ocas" seznamu). Ovsem tohle je asi neni presne to, co sis predstavoval.
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
krystof
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 186
Registrován: 18. 1. 2005 15:15
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Brno / 17. Listopad
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahrada za pole

Příspěvek od krystof »

Anonymous píše:Pri pisani zapoctaku som natrafil na problem... Potreboval by som nahradu za pole v prologu, tj. nejaku strukturu s konstantnou dobou pristupu pre lubovolny prvok. Mate nejaky napad, lebo ja v tom dost topim.. :D
Hmmm a binarni strom s logaritmickym casem nestaci? Kdyz by to slo jen amortizovane logaritmicky, tak by se dal rozumne napsat i nejaky vyvazeny :twisted:
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahrada za pole

Příspěvek od hippies »

Anonymous píše:Pri pisani zapoctaku som natrafil na problem... Potreboval by som nahradu za pole v prologu, tj. nejaku strukturu s konstantnou dobou pristupu pre lubovolny prvok. Mate nejaky napad, lebo ja v tom dost topim.. :D
Nechci ti do toho kecat, ale myslim si, že bys měl zauvažovat nad tím, jestli je zvolený algoritmus, který něco takového vyžaduje, optimální. Nějak si nedovedu představit úlohu, kde by něco takového bylo potřeba. Prolog není o tom jak obcházet jeho neproceduralnost, ale jak z ní těžit, není problém napsat term for(OD,DO,KROK,TELO). ale nemá to žádný význam, ... můj názor
Odpovědět

Zpět na „2005“