Výsledkový vzoreček

Návštěvník

Výsledkový vzoreček

Příspěvek od Návštěvník »

Tak jsem nějak nepochopil Klazarův vzorec na známku:

p_1+p_2+p_3+p_4+min(b/5,2)
----------------------------.
4+min(b/5,2)

min(b/5,2) znamená minimum z B/5 a 2? Takze kdyz mám 5 bodů z písemky, tak je to 1 a když bych jich měl 30, tak je to 2? Nějak nevidím, kde je tam ta výhoda mít víc bodů z bon. písemky.

A taky když mám 5 bodů, tak to tedy je při nesplnění ničeho z písemky (4+4+4+4+1)/5 = 3,4 tzn. po zaokrouhlení 3?

Nebo je to výhodné jen do 10 bodů z bon. písemky?

Jsem nějak zmaten. Jestli je to uplně jednoduchý tak se omlouvám
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Jen aby bylo jasno, zkratka se mi nechce verit, ze by 5 bodu z bon. pisemky bylo dost na jistou trojku... ale jestli jo, tak je to supr.
gASK
Admin(ka) level I
Příspěvky: 635
Registrován: 9. 6. 2005 12:33
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Konečně Vinohrady:)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledkový vzoreček

Příspěvek od gASK »

Anonymous píše:Tak jsem nějak nepochopil Klazarův vzorec na známku:

p_1+p_2+p_3+p_4+min(b/5,2)
----------------------------.
4+min(b/5,2)

min(b/5,2) znamená minimum z B/5 a 2? Takze kdyz mám 5 bodů z písemky, tak je to 1 a když bych jich měl 30, tak je to 2? Nějak nevidím, kde je tam ta výhoda mít víc bodů z bon. písemky.

A taky když mám 5 bodů, tak to tedy je při nesplnění ničeho z písemky (4+4+4+4+1)/5 = 3,4 tzn. po zaokrouhlení 3?

Nebo je to výhodné jen do 10 bodů z bon. písemky?

Jsem nějak zmaten. Jestli je to uplně jednoduchý tak se omlouvám
Ta výhoda je v tom dělění.
Tedy pokud máš z písemky 4 čtyřky, pak pokud máš z bonifikační písemky třeba dva body, je výsledek
(4 + 4 + 4 + 4 + 2/5) / (4 + 2/5) = 3,7 tedy za 4.
pokud máš bodů alespoň pět, dostáváš se na
(4 + 4 + 4 + 4 + 5/5) / (4 + 5/5) = 3,4, tedy za 3.

To omezeni min(b/5,2) je tam, aby když máš více jak deset bodů z bonifikace jsi neměl až moc velký zvýhodnění
(Páč např. (4 + 4 + 4 + 4 + 30/5) / (4 + 30/5) = 2,2, zatímco při omezení dvěma se dostaneš nejvejš na rovnou trojku.)

Snad je to pochopitelné vysvětlení pro pana anonyma....
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ano, díky moc. Ptal jsem se i Klazara přímo a ten mi vysvětlil, že to zaokrouhlování je "tvůrčí" a že 4*4 a 5 bodů z bon. písemky na 3 nestačí. Ale že když k tomu přidám dost skromný výsledek z písemky, tak to bude na 3 dost...
Odpovědět

Zpět na „2005“