[Zk] 17.1.2006

Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

[Zk] 17.1.2006

Příspěvek od tutchek »

Vážení přátelé, ano, dvousemestrální empirické měření prokázalo významný trend, že první písemka v semestru je vždy nejlehčí... jak vidno na Pickově webu, z asi 70 lidí písemku nenapsalo 11, a asi stejný počet byl v šedé zóně... kdo nepřišel prohloupil...

Jinak jen pro info, limit aby se nemuselo v pripade vyhazovu psat znova pisemka je 40bodu....
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
Uživatelský avatar
Trupik
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 251
Registrován: 3. 1. 2005 14:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trupik »

Ví někdo výsledky? Až to budu zkoušet počítač
Domovská stránka: http://www.jakubmaly.cz/, blog: http://blog.jakubmaly.cz/
Petice proti olympiádě http://olympiada.nazory.cz

Come on you target for faraway laughter,
Come on you stranger, you legend, you martyr, and shine!
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almer »

Opravte mne, ale pocital jsem ten integral a prevadel na valcove souradnice


fi od 0 do 2*pi
z od -10 do 6
r od 0 do z/2
a vysledek vysel neco jako (304*pi/3). Tak mne nekdo opravte, pokdu to vyslo jinak.
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Keleen
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 90
Registrován: 19. 1. 2005 22:20

Druhy priklad

Příspěvek od Keleen »

Pro vetsinu mozna jednoducha vec,ale nemohl by mi nekdo pls alespon naznacit jak se slo na druhy priklad

Kód: Vybrat vše

zda ma fce f(x,y,z)=sinxsinysinz globalni extremy pro x>0,y>0,z>0,x+y+z=Pi/2
Ja proste nejak nevidim kudy do toho.
Diky
Návštěvník

Re: [Zk] 17.1.2006

Příspěvek od Návštěvník »

tutchek píše:Vážení přátelé, ano, dvousemestrální empirické měření prokázalo významný trend, že první písemka v semestru je vždy nejlehčí... jak vidno na Pickově webu, z asi 70 lidí písemku nenapsalo 11, a asi stejný počet byl v šedé zóně... kdo nepřišel prohloupil...
Nechci se hadat, ale myslim, ze na prvni pisemku chodi hlavne lidi, co to fakt umi (a maji treba jeste 20 bonusovejch bodu) a chteji to mit uz z krku ... proto ta uspesnost :wink:
Uživatelský avatar
JJ
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 99
Registrován: 28. 1. 2005 14:03
Typ studia: Informatika Mgr.

Příspěvek od JJ »

Almer píše:vysledek vysel neco jako (304*pi/3). Tak mne nekdo opravte, pokdu to vyslo jinak.
To asi nebude vysledek k testu ze 17.1.2006, kde se vyskytuji a a b :D .

Kdyby si nekdo vzpomel jak to vyslo tak bych byl vdecnej protoze si myslim ze tenhle celkem spocitam ale jeste sem nemel sanci zjistit jestli dobre
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almer »

JJ píše:
Almer píše:vysledek vysel neco jako (304*pi/3). Tak mne nekdo opravte, pokdu to vyslo jinak.
To asi nebude vysledek k testu ze 17.1.2006, kde se vyskytuji a a b :D .

Kdyby si nekdo vzpomel jak to vyslo tak bych byl vdecnej protoze si myslim ze tenhle celkem spocitam ale jeste sem nemel sanci zjistit jestli dobre
Promin, melo to byt do te druhe, co byla o tyden pozdejji...tohle mi vyslo

4/3*pi*(b^2-a^2)^(3/2), coz je asi dobre, protoze, kdyz ma valec polomer a = 0, tak je to objem te koule.
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Keleen
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 90
Registrován: 19. 1. 2005 22:20

Příspěvek od Keleen »

Almer píše:
JJ píše:
Almer píše:vysledek vysel neco jako (304*pi/3). Tak mne nekdo opravte, pokdu to vyslo jinak.
To asi nebude vysledek k testu ze 17.1.2006, kde se vyskytuji a a b :D .

Kdyby si nekdo vzpomel jak to vyslo tak bych byl vdecnej protoze si myslim ze tenhle celkem spocitam ale jeste sem nemel sanci zjistit jestli dobre
Promin, melo to byt do te druhe, co byla o tyden pozdejji...tohle mi vyslo

4/3*pi*(b^2-a^2)^(3/2), coz je asi dobre, protoze, kdyz ma valec polomer a = 0, tak je to objem te koule.
Nemoh bys pls napsat nejakej naznak postupu jak jsi k tomu dosel?Ja s tim nejak ne a ne hnout.Diky
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almer »

Hm, tak postup,aneb jak to zmastil Almer:)

Prvne si vezmec, co znamenaji obe krivky, jedna je koule o polomeru b a druhy je valec, kterym je to vyvrtane o polomeru a.

takze se na to kouknu a vidim, prevod na valcove souradnice.

Kód: Vybrat vše

    x = r*cos(fí)
    y = r*sin(fí)
    z = z
Kouknu na to, je to rotacni, v pudorysu je to soustredne kruznice, polomer toho, co chci pocitat mi jde od a k b, tedy

Kód: Vybrat vše

    0 < fí < 2pi
    a < r < b
No a aby si vedel odkud kam jde z? tak si do rovnice koule dosadis valcove souradnice a vyjde jedna rovnice. Ze ktere snadno vypocitas, ze z je

Kód: Vybrat vše

    -sqrt(b^2 - r^2) < z < sqrt(b^2 - r^2)
No a pak jen dle Fubiniho vety trojny integral v poradi fi,r,z. Chces i to?[/quote]
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Keleen
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 90
Registrován: 19. 1. 2005 22:20

Příspěvek od Keleen »

Almer píše:Hm, tak postup,aneb jak to zmastil Almer:)

Prvne si vezmec, co znamenaji obe krivky, jedna je koule o polomeru b a druhy je valec, kterym je to vyvrtane o polomeru a.

takze se na to kouknu a vidim, prevod na valcove souradnice.

Kód: Vybrat vše

    x = r*cos(fí)
    y = r*sin(fí)
    z = z
Kouknu na to, je to rotacni, v pudorysu je to soustredne kruznice, polomer toho, co chci pocitat mi jde od a k b, tedy

Kód: Vybrat vše

    0 < fí < 2pi
    a < r < b
No a aby si vedel odkud kam jde z? tak si do rovnice koule dosadis valcove souradnice a vyjde jedna rovnice. Ze ktere snadno vypocitas, ze z je

Kód: Vybrat vše

    -sqrt(b^2 - r^2) < z < sqrt(b^2 - r^2)
No a pak jen dle Fubiniho vety trojny integral v poradi fi,r,z. Chces i to?
[/quote]

Nn,to uz je vpohode...dik moc.Jsem tam poplet ty jedny meze a porad jsem se divil ze to ne a ne vyjit:).
Keleen
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 90
Registrován: 19. 1. 2005 22:20

Tak dneska snad uz posledni dotaz

Příspěvek od Keleen »

Jak na tyhle prapodivny extremy?

Kód: Vybrat vše

zda ma fce f(x,y,z)=sinxsinysinz globalni extremy pro x>0,y>0,z>0,x+y+z=Pi/2 
Kdyz tam mam v podmince pro mnozinu rovnost tak to vetsinou delam pres Lagrangian, jenze tady se mi to nejak vubec nepovedlo vyjadrit a kdyz to zkusim pres parcialni derivace tak nikde nenajdu vhodnej stacionarni bod bo ty omezeni mi v tom brani...vim ze jsem neco prehlid nebo neumim, tak se prosim nekdo smilujte nad mou nevedomosti...dneska snad uz vazne naposled...diiiky:).
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak dneska snad uz posledni dotaz

Příspěvek od hippies »

Keleen píše:Jak na tyhle prapodivny extremy?

Kód: Vybrat vše

zda ma fce f(x,y,z)=sinxsinysinz globalni extremy pro x>0,y>0,z>0,x+y+z=Pi/2 
Kdyz tam mam v podmince pro mnozinu rovnost tak to vetsinou delam pres Lagrangian, jenze tady se mi to nejak vubec nepovedlo vyjadrit a kdyz to zkusim pres parcialni derivace tak nikde nenajdu vhodnej stacionarni bod bo ty omezeni mi v tom brani...vim ze jsem neco prehlid nebo neumim, tak se prosim nekdo smilujte nad mou nevedomosti...dneska snad uz vazne naposled...diiiky:).
No tak globálně jsou ty extrémy jasný ne? Jsou všude, kde x,y,z=pi/2+k.pi, přičemž max. pro sudý k a minima pro lichý k, ... to jen tak předběžnej odhad. Ta vazba je v podstatě rovina ořízlá souřadnejma rovinama, a protože to je evidentně omezený, tak to nutně musí být trojúhelník.

Jedná se tedy o kombinovaný extrém, hranici parametrizuju (3 úsečky) a uvnitř hledám stacionární body.

...
Odpovědět

Zpět na „2005“