Vícerozměrný integrál

Matza

Vícerozměrný integrál

Příspěvek od Matza »

Nevíte někdo, jak mám v příkladech na vícerozměrný integrál převést rovnosti ze zadání na nerovnosti použitelné do Fubínky (např. v 3. příkladu 2. bonusové písemky, ať už falešné nebo reálné). Existuje na to nějaká metoda nebo musím použít představivost?
Jo, také jsem nikde nenašel definice volného a vázaného extrému, které má Pick v požadovaných definicích. Sice si tak nějak umím představit, o co se jedná, ale na zkoušku by to asi chtělo nějakou formální definici a tu asi nezvládnu :(
Uživatelský avatar
Eubie
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 295
Registrován: 8. 10. 2005 15:35
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eubie »

Jo, těchhle definic sem si taky všim a myslim, že tam je i ODR se separovanými promennými, což je taky jasný, ale třeba to formálně bude taky vyžadovat nějaký detaily.
Co se toho integrálu týče, jinak než podle představivosti to podle mě nepude, nakreslit se to moc přehledně nedá:(
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tutchek »

Eubie píše:Jo, těchhle definic sem si taky všim a myslim, že tam je i ODR se separovanými promennými, což je taky jasný, ale třeba to formálně bude taky vyžadovat nějaký detaily.
Co se toho integrálu týče, jinak než podle představivosti to podle mě nepude, nakreslit se to moc přehledně nedá:(
da se to nakreslit, Pick rikal ze horsi nez R^3 nebudou... no a tam si vzdy zvladnes nakreslit narys, pudorys, bokorys a z nej nejak vykoumat jeslti ma cenu transformovat souradnice (vetsinou kdyz je to rotacni, pac pick nerikal ze budou jine nez sfericke, cylindricke a polarni) a jaky hodnoty pak bude nabyvat ten parametr
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
Leli

Soumernost

Příspěvek od Leli »

No takova obecna rada je, ze je-li to teleso, alespon trochu soumerne, tak se toho MUSI vzdy vyuzit. Soumerna telesa se totiz v 3d bez nejake vhodne substituce nedaji hezky resit. Pak mozna taky, ze vnejsi integral musi mit pevny meze, jinak nevyjde cislo. Nebo kdyz delam integral podle promenne z, tak si vyjadrim z tech rovnic prave to z. Jsou to mozna drobnosti, ale nekomu to treba pomuze.
Odpovědět

Zpět na „2005“