14.6. [zk] - Rataj

Uživatelský avatar
Myshaak
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 162
Registrován: 18. 1. 2006 22:29
Typ studia: Informatika Mgr.

14.6. [zk] - Rataj

Příspěvek od Myshaak »

(1) Spoctete Integral(od 0 do 1) ( sqrt(x+1) / (x-3) ) dx

(2) Sectete radu x<sup>2</sup> + 4x<sup>3</sup> + 9x<sup>4</sup> + 16x<sup>5</sup> + ...
pro vsechna x, pro nez konverguje

(3) Vysetrete konvergenci integrelu I(od 0 do 1) (ln(1-x)) / x<sup>4/3</sup> dx

(4) Rozhodnete (a zduvodnete), zda pro podmnoziny A,B metrickeho prostoru plati:
a, uzaver (A u B) = uzaver (A) u uzaver (B)
b, -"- s prunikama

No, noc moc... :(
"Go for the eyes Boo, go for the eyes! Yeahh!!"
melda
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 13
Registrován: 29. 5. 2006 17:56

Příspěvek od melda »

poradili byste mi co mam delat v ty treti uloze? ocividne mu nestacilo spocitat integral :(
Uživatelský avatar
Myshaak
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 162
Registrován: 18. 1. 2006 22:29
Typ studia: Informatika Mgr.

Příspěvek od Myshaak »

melda píše:poradili byste mi co mam delat v ty treti uloze? ocividne mu nestacilo spocitat integral :(
Wow! To jako ze jsi spocital kolik ten integral je? Srry, ale nemuzu pomoct, ja to zkusil, ze ten vyraz je >= ln(1-x) pro kazde x z (0,1) (protoze to delim necim mensim nez jedna), ale to zrejme taky neni spravna cesta...

EDIT: kamaradi ten Integral hazeli do Mathematicy a vyplivla jim ze nekonverguje... To jen tak pro info.
"Go for the eyes Boo, go for the eyes! Yeahh!!"
melda
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 13
Registrován: 29. 5. 2006 17:56

Příspěvek od melda »

mne taky vyslo ze je -oo, ale rataj mi za to dal jenom 2 body. Prej se musi najit nejaka jednodussi funkce g, pro kterou plati lim f/g = 1 pro x-> k bodu o kterym si nejsme jisti, ze v nem integral konverguje. A pak pocitam integral z g.

funkce se podle me hleda z derivace(tecny v bode, ktery zkoumame) funkce f. ale to si nejsem jisty.
Uživatelský avatar
Necroman
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 459
Registrován: 20. 1. 2005 19:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Louny / kolej Jednota, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Necroman »

Mel bych dotaz, jak probiha ustni zkouska u Rataje? take zadava nekolik vet + dukazy, nebo se probira pisemka? Popr. jak se hodnoti v zavislosti na vysledku pisemky?
Kdyz tak vidim tuto tabulku, jimaji me nepekne pocity :-/
WANTED:
Dead or Alive
^-^
( ^ )
Schroedinger's Cat
Uživatelský avatar
Myshaak
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 162
Registrován: 18. 1. 2006 22:29
Typ studia: Informatika Mgr.

Re:

Příspěvek od Myshaak »

Necroman píše:Mel bych dotaz, jak probiha ustni zkouska u Rataje? take zadava nekolik vet + dukazy, nebo se probira pisemka? Popr. jak se hodnoti v zavislosti na vysledku pisemky?
Kdyz tak vidim tuto tabulku, jimaji me nepekne pocity :-/
Che, vypada to dost drsne, coz? :)) Ustni vypada tak, ze si vylosujes papirek, kde jsou 2 ukoly: 1 veta + dukaz a potom naka definice/souvislost/vzorecek. Treba ja mel Diniho vetu + dukaz a pak vzorec pro objem rotacniho telesa. Pisemka se prakticky neprobira, jen se mrkne, kolik mas bodu.
Celkova znamka na pisemce sice zalezi, ale daleko mene nez na ustni casti!! Pisemka je jen jako takovy filtr. Dokonce mne Rataj rekl, ze kdyz ma clovek i jen 20 bodu, tak porad muze dostat dvojku. ;)
A vubec je moc hodnej, takze kdyz clovek prekona tu pisemnou cast, tak to na 90% da. (Mne kuprikladu odpustil, ze jsem nevedel dukaz te vety :) )
Hodne zdaru!
"Go for the eyes Boo, go for the eyes! Yeahh!!"
Uživatelský avatar
Lukas Mach
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 261
Registrován: 28. 3. 2006 17:08
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha a Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Lukas Mach »

Myshaak píše:Celkova znamka na pisemce sice zalezi, ale daleko mene nez na ustni casti!! Pisemka je jen jako takovy filtr. Dokonce mne Rataj rekl, ze kdyz ma clovek i jen 20 bodu, tak porad muze dostat dvojku. ;)
Muzu potvrdit, z pisemky sem mel 20 bodu (a navic to znamkovali docela mirne) a i presto mi dal dvojku (a rikal, ze na jednicku to neni kvuli pisemce). Ale napsal sem mu dukazy k oboum tematum, ktera jsem dostal.

Jestli to dobre chapu, tak Rataj dava 2 "otazky" a dukaz ma byt jen u te prvni? Ja sem na zkousce v zimnim i letnim cpal dukazy vsude (to druhe byva sice jen pojem, ale vetsinou k nemu jeden vyznamny dukaz patri) a ocividne to dost pomaha, minule sem mel jednicku jen za 27 bodu :-)
For every epsilon, there is delta.
Where is my delta?
Odpovědět

Zpět na „2005“