[ Zk 6.6.2006 - Pultr]

Pz
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 20
Registrován: 24. 1. 2006 12:20
Typ studia: Informatika Bc.

[ Zk 6.6.2006 - Pultr]

Příspěvek od Pz »

Tak já tam dostal:

1. Integrální kritérium konvergence - šel kolem, viděl že tam mám dvě nerovnosti, tak řekl že to je ok a dal mi
2. Poloměr konvergence + důkaz - tak jsem se zamotal do té části, kdy má řada konvergovat, tak jsem napsal tu, kdy diverguje, řekl mu, že mám půlku, a to mu stačilo jako důkaz :twisted:
Pak jestli jsem se učil i ty těžší důkazy (to se ptal skoro každého) a dal mi
3. Lemma z fourierů, čemu se rovná sn(x) (předposlední lemma)
akorát jsem se ujistil, že ty ostatní lemmata můžu použít :) a narátal jsem to na půl stránky. Přišel, velmi zběžně to proletěl a oznámil, že to vypadá, že mám jedničku. Celé to trvalo max čtvrt hodinky.

Celkově tam dělal moc příjemnou atmosféru (pořád pobíhal, občas i mimo učebnu :D a k tomu člověk mohl odmítnout otázku a vzít si jinou), navíc, když zvážím, že na přednáškách jsem byl tak z půlky a to nejvýš fyzicky, zápisky jsem nějak moc neměl a celé jsem se to učil dva dny z jeho skript, dá se říct, že to není až tak těžká zkouška :D

Co jsem slyšel z dalších zadání:
- lim inf an*bn
- základní věta analýzy
- lemma o rychlých kmitech (lim g(x)*sin yx = 0)
- aplikace RI - logaritmus
- uzávěr a jeho vlastnosti

a jestli můžu doporučit, tak není až tak důležitá formální správnost důkazu jako myšlenka samotná (nějaký ten index v sumě nehraje moc roli - nakonec i v jeho skriptech jsem našel celkem slušně chyb).
Those who want, try to find the way. Those who do not want, try to find the reason.
Odpovědět

Zpět na „2005“