13.6.

Uživatelský avatar
Dawe
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 360
Registrován: 12. 10. 2004 12:32
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Doma a nebo na koleji

13.6.

Příspěvek od Dawe »

Tak jsem absolvoval tuto zkoušku, tentokráte již úspěšně. Co se mi na zkoušce nelíbilo, bylo to, že jsem tam přišel jako druhý abych se dostal co nejdřív na řadu a pak pan Kučera přinesl abecední seznam, podle kterého si nabíral studenty. I tak jsem se dostal na řadu v první várce, ale myslím, že je to nefér, zvláště pro studenty na konci abecedy. Co má jméno společného s tím kdy pujdu na zkoušku? Buď ať to nechá na studentech a nebo ať vymyslí lepší system. Říkal, že za hodinu stihne odbavit cca 4 studenty, ale ještě dodával, že mu má přijít někdo na pomoc, takže to bude rychlejší. Jak to tam vypadalo potom už nevím, to ať napíše někdo jiný.
Témata myslím stejná jako na předtermínu a průběh taktéž. Jelikož už jsem repetoval, tak jsem to uměl :lol: a tak si ani nepřečet všechno co jsem napsal. Když asi po přečtení pulky viděl, že to asi bude dobře, nechal toho.
Myslím, že je lepší se to naučit a napsat toho tam co nejvíc a on se pak neptá na žádný záludnosti.
Tak přeju hodně zdaru těm co se ještě nedostaly na řadu.
Caparzzo
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 12
Registrován: 18. 1. 2005 14:11
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Turzovka(SVK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Caparzzo »

Myslím, že môžem hovoriť dnes o šťastí...Dostal som asi to najľahšie, čo som mohol dostať, a to dolný odhad počtu porovnávaní pre porovnávací triedaci algoritmus...Navyše som mal šťastie v tom, že po väčšinu času, čo sme mali na prípravu bol niekde mimo, takže sa dalo aj čo to poopisovať...Potom síce trošku rýpal a šprtal sa v tom, takže keď mi povedal, že mi dáva za 2, bol som z toho vcelku mimo príjemne prekvapený...
A čo sa týka toho skúšania podľa abecedy, je fakt, že som prišiel posledný a šiel som v prvej várke...Nuž, je dobré byť na začiatku abecedy... :lol:
Ostatným veľa zdaru...
Uživatelský avatar
twoflower
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 445
Registrován: 22. 9. 2004 21:07
Typ studia: Informatika Ph.D.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od twoflower »

2 Dawe: A co jsi mel teda za otazku?
Uživatelský avatar
Dawe
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 360
Registrován: 12. 10. 2004 12:32
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Doma a nebo na koleji

RB

Příspěvek od Dawe »

Měl jsem RB stromy a operace na nich. Myslím ale, že otázky byly stejný jako na předtermínech. Aspoň ten základ.
Uživatelský avatar
twoflower
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 445
Registrován: 22. 9. 2004 21:07
Typ studia: Informatika Ph.D.
Kontaktovat uživatele:

Re: RB

Příspěvek od twoflower »

Dawe píše:Měl jsem RB stromy a operace na nich. Myslím ale, že otázky byly stejný jako na předtermínech. Aspoň ten základ.
Jo, to by me docela zajimalo. Je nutny umet vsechny pripady treba pri odebirani prvku z RB stromu?
LuKu
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 117
Registrován: 15. 1. 2005 18:29
Typ studia: Informatika Mgr.

Příspěvek od LuKu »

Pred chvili jsem odesla ze zkousky (nastesti s viteznym pocitem) a Kucera zrovna rikal, ze si teprve ted vsiml, ze mu SIS seradil prihlasene podle abecedy, coz mu znicilo system zkouseni - chtel zkouset podle casu prihlaseni. Takze to abecedni silenstvi nebyl zamer...
Kuba
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 92
Registrován: 2. 6. 2005 22:55
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha - Dejvice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kuba »

Ted jsem se vratil ze zkousky. Byl jsem 17/43, na zkousku jsem sel neco po jedne hodine k panu Maresovi. Odesel jsem neco pred CTVRTOU s dvojkou.
1)Mel jsem R&B stromy (mohl jsem si rict co chci) a pak se ptal ruzne.
2)Porovnani AVL, R&B, A-B stromu vyhody, nevyhody.
3)Vymyslet datovou strukturu, do ktery bych daval cisla do 2^16, aby se dalo rychle pridavat, rychle vypoustet, rychle najit nejblizsi vyssi cislo.
4)Jakou hloubku ma bitonicka tridicka

Nekdo se ptal, co se musi umet na R&B - VSECHNO co je v manualu k appletu + neco navic pokud jdete k panu Maresovi.

Na R&B jsem mel asi pul hodiny, cetl jsem to asi ctvrt hodiny a pak jsem mel na kazdou otazku kolem pul hodiny, takze celkove cca 2:40 na zkousce.

Hodnoceni ale bylo celkem mirne... R&B jsem mel nauceny, porovnani jsem zvladnul a ostatni jsem nevedel a dostal jsem za 2.

Ostatnim preju hodne stesti, jsem zvedavej, jestli dnes skonci driv nez v 10 vecer :) ale kdyz jsem odchazel, tak slo myslim cislo 30.
Uživatelský avatar
twoflower
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 445
Registrován: 22. 9. 2004 21:07
Typ studia: Informatika Ph.D.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od twoflower »

Kuba píše:Nekdo se ptal, co se musi umet na R&B - VSECHNO co je v manualu k appletu + neco navic pokud jdete k panu Maresovi.
No tak to je pakarna :?
Uživatelský avatar
nohis
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 128
Registrován: 7. 11. 2004 13:39
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha - Prosek / Krakovany
Kontaktovat uživatele:

Bitonická třídička

Příspěvek od nohis »

Kuba píše:Ted jsem se vratil ze zkousky. Byl jsem 17/43, na zkousku jsem sel neco po jedne hodine k panu Maresovi. Odesel jsem neco pred CTVRTOU s dvojkou.
1)Mel jsem R&B stromy (mohl jsem si rict co chci) a pak se ptal ruzne.
2)Porovnani AVL, R&B, A-B stromu vyhody, nevyhody.
3)Vymyslet datovou strukturu, do ktery bych daval cisla do 2^16, aby se dalo rychle pridavat, rychle vypoustet, rychle najit nejblizsi vyssi cislo.
4)Jakou hloubku ma bitonicka tridicka

Nekdo se ptal, co se musi umet na R&B - VSECHNO co je v manualu k appletu + neco navic pokud jdete k panu Maresovi.

Na R&B jsem mel asi pul hodiny, cetl jsem to asi ctvrt hodiny a pak jsem mel na kazdou otazku kolem pul hodiny, takze celkove cca 2:40 na zkousce.

Hodnoceni ale bylo celkem mirne... R&B jsem mel nauceny, porovnani jsem zvladnul a ostatni jsem nevedel a dostal jsem za 2.

Ostatnim preju hodne stesti, jsem zvedavej, jestli dnes skonci driv nez v 10 vecer :) ale kdyz jsem odchazel, tak slo myslim cislo 30.

Jeee a nechceš se se mnou podělit jakou hlobku má bit. třídička? Mě se na to jednou u zk (neúspěšný) ptal - byla to záchraná otázka :) a zjistil sem že to mám z přednášky špatně zapsaný,...nic překvapivýho :)
Kuba
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 92
Registrován: 2. 6. 2005 22:55
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha - Dejvice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bitonická třídička

Příspěvek od Kuba »

nohis píše:Jeee a nechceš se se mnou podělit jakou hlobku má bit. třídička? Mě se na to jednou u zk (neúspěšný) ptal - byla to záchraná otázka :) a zjistil sem že to mám z přednášky špatně zapsaný,...nic překvapivýho :)
No, já na to nepřišel, ale (dvojkovy logaritmus n) to cely na druhou.

Ja mam v sesite neco takovyho a jeste deleno dvema, ale nejak mi to nevychazelo... no, hodne stesti.
Uživatelský avatar
Dawe
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 360
Registrován: 12. 10. 2004 12:32
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Doma a nebo na koleji

ups

Příspěvek od Dawe »

No myslím, že není zase taková pakárna umět RB,ač jsem si to taky nejdřív myslel. Není toho zase tak moc, když si to člověk vypíše na papír, je to asi na stránku, stačí znát případy co nastanou, nač znát ty ostatní, když nenastanou - to jsou všechny ty co neznám :)
Co jsem tu pochytil, tak je možná lepší jit ke Kučerovi. Myslím, že Mareš moc posila nebyl :-)
Napište někdo stav, jak to tam vypadá...
Caparzzo
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 12
Registrován: 18. 1. 2005 14:11
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Turzovka(SVK)
Kontaktovat uživatele:

Re: ups

Příspěvek od Caparzzo »

Dawe píše: Napište někdo stav, jak to tam vypadá...
Tiež by ma zaujímalo, či je tam ešte nejaký "chudáčik", čo musí čakať...
Uživatelský avatar
Necroman
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 459
Registrován: 20. 1. 2005 19:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Louny / kolej Jednota, Praha
Kontaktovat uživatele:

Mam to za sebou

Příspěvek od Necroman »

Dnes jsem tam byl take, nejdrive v 9 na zahajeni, kdyz se reklo, ze to je podle abecedy (byl jsem 40/43 :-( ) a ze s kolegou Maresem se bude stihat az 7 lidi/hod sel jsem pryc a vratil jsem se ve 2 hodiny... jak naivni jsem byl. Na zkousku jsem se dostal asi v pul sedme (!), k prof. Kucerovi. Zadal mi prumernou hloubku prum. stromu, pro mnohe pohodove tema, pro mne to jedine, ktere jsem skoro vubec neumel. Napsal jsem polovinu dukazu, neco teorie a spravny vysledek. Ptal se mne na to, jak se to pocita a take ktery vypocet je dost podobny - prumerny pocet porovnani v Quicksortu. Popsal jsem,cim se to lisi a tak a to bylo vse. porad jsem si rikal, ze to dnes asi nevyjde, tema mi opravdu nesedlo... jake prekvapeni me potom potkalo, kdyz Kucera rekl: "...tak tedy jo..." rikal jsem si "trojka taky dobra..." ale kdyz dodal, ze to mam za jedna, neveril jsem svym usim... toz dnes byl opravdu mirny, preji vsem podobne stesti ;-)
WANTED:
Dead or Alive
^-^
( ^ )
Schroedinger's Cat
Uživatelský avatar
twoflower
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 445
Registrován: 22. 9. 2004 21:07
Typ studia: Informatika Ph.D.
Kontaktovat uživatele:

Re: Mam to za sebou

Příspěvek od twoflower »

Necroman píše:Dnes jsem tam byl take, nejdrive v 9 na zahajeni, kdyz se reklo, ze to je podle abecedy (byl jsem 40/43 :-( ) a ze s kolegou Maresem se bude stihat az 7 lidi/hod sel jsem pryc a vratil jsem se ve 2 hodiny... jak naivni jsem byl. Na zkousku jsem se dostal asi v pul sedme (!), k prof. Kucerovi. Zadal mi prumernou hloubku prum. stromu, pro mnohe pohodove tema, pro mne to jedine, ktere jsem skoro vubec neumel. Napsal jsem polovinu dukazu, neco teorie a spravny vysledek. Ptal se mne na to, jak se to pocita a take ktery vypocet je dost podobny - prumerny pocet porovnani v Quicksortu. Popsal jsem,cim se to lisi a tak a to bylo vse. porad jsem si rikal, ze to dnes asi nevyjde, tema mi opravdu nesedlo... jake prekvapeni me potom potkalo, kdyz Kucera rekl: "...tak tedy jo..." rikal jsem si "trojka taky dobra..." ale kdyz dodal, ze to mam za jedna, neveril jsem svym usim... toz dnes byl opravdu mirny, preji vsem podobne stesti ;-)
Nevzpomel by sis prosimte jeste, v cem se lisi ten vypocet hloubky BST a poctu porovnani v Quicksortu? Dik!
Odpovědět

Zpět na „2004“