Predterminy

Uživatelský avatar
Dawe
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 360
Registrován: 12. 10. 2004 12:32
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Doma a nebo na koleji

Predterminy

Příspěvek od Dawe »

Ahoj lidi, kdo byl na predterminu, nechcete se podelit o sve zazitky a o zadani?
Diky moc!
Uživatelský avatar
Trupik
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 251
Registrován: 3. 1. 2005 14:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

klídek

Příspěvek od Trupik »

Takže, byl jsem teďka ve čtvrtek, bylo nás tam asi šest. Pan Kučera přišel, zeptal se kdo umí důkaz průměrné hloubky průměrného stromu - dva se přihlásili, tak jim to dal. Dalšímu řekl ať si vybere jeden z algoritmů na kritické cesty (a jestli si vybere Floyd Warshallův, tak ať čeká ještě nějakou otázku). Jeden člověk měl důkaz počtu porovnání a my dva poslední AVL a RB stromy. U stromů chtěl slyšet všechny případy všech operací, jak se každá operace projeví na hloubce stromu/podstromu, kolik je čeho třeba dělat - zkrátka všecko, co se o tom snad dá říct.

Na zkoušku doporučuju se naučit ty texty co má na webu a prohlídnout si Algovision (na webu je taky "manuál k apletu pro stromy", kde jsou dobře popsány všechny případy jednotlivých operací).

V hodnocení je hodně mírný - a o předtermínu nám řekl v pondělí, ve čtvrtek ráno jsem na něj šel (a celý semestr jsem na algoritmy samo ani nemrknul) a mám za jedna. Takže se není čeho bát.
Domovská stránka: http://www.jakubmaly.cz/, blog: http://blog.jakubmaly.cz/
Petice proti olympiádě http://olympiada.nazory.cz

Come on you target for faraway laughter,
Come on you stranger, you legend, you martyr, and shine!
qk
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 181
Registrován: 24. 2. 2005 10:03
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od qk »

mohli byste sem nekdo hodit dukaz (nebo link) linearity hledani N-teho prvku? nejak sem to prospal a docela bych rad vedel jak se to dela.
Don't worry, be dead
Uživatelský avatar
twoflower
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 445
Registrován: 22. 9. 2004 21:07
Typ studia: Informatika Ph.D.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od twoflower »

qk píše:mohli byste sem nekdo hodit dukaz (nebo link) linearity hledani N-teho prvku? nejak sem to prospal a docela bych rad vedel jak se to dela.
Treba tady:
http://www.ee.technion.ac.il/courses/04 ... Median.pdf
Uživatelský avatar
snail
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 144
Registrován: 23. 5. 2005 22:31
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Predtermin

Příspěvek od snail »

Jo byl jsem na predterminu hned ve stredu, co to vyhlasil a byl jsem tam jedinej.
Prisel, zeptal se me jestli umim prumernou hloubku prumernyho stromu a pak mi to dal.
Pak se me jeste zeptal na pocet rotaci pri vkladani a vynechavani v AVL strome a nechal me jit s 1 :D

Jak uz bylo zmineno v hodnoceni je supr, takze se neni ceho bat.
Naposledy upravil(a) snail dne 25. 5. 2005 21:50, celkem upraveno 1 x.
Návštěvník

Zeptal?

Příspěvek od Návštěvník »

Jako zeptal jestli to umis a ani neoveroval?
Uživatelský avatar
snail
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 144
Registrován: 23. 5. 2005 22:31
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Zeptal

Příspěvek od snail »

Jasne, ze po me pak chtel, abych mu ten dukaz napsal. Ale byla to pohodicka. :D
Uživatelský avatar
Dawe
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 360
Registrován: 12. 10. 2004 12:32
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Doma a nebo na koleji

UPS

Příspěvek od Dawe »

Tak teď to teda asi zase taková pohodička nebyla (25.5.) Nejoblíbenější téma bylo Bellman-Ford, včetně podrobnýho důkazu a vrtání se v RB stromech. Podle toho kdo co říkal, tak to chtěl docela podrobně, takže tentokrát to moc sranda nebyla. Mimo to že z asi 23 nás minimálně 2 vyhodil :roll: převládali trojky, jedniček bylo o něco míň a dvojek pomálu (2-3).
Za to že jsem letěl já jsem si taknějak moh sám, blbě jsem pochopil Bitonické třídění no a když sem ho dostal jako stěžejní otázku, tak už to šlo samo...
Jak už jsem psal, na RB stromy se ptal dost, taky AVL stromy. Chce třeba kolik se provede rotací mazáním, přidáváním atd.
Z důkazů asi nejoblíbenější Bellman-Ford, pak občas spodní odhad pro třídící algoritmus, někdo měl i důkaz proalg minimální kostry.
Důkaz hashování a prům hloubka prům stromu snad vůbec nebyly.
Bitonický třídění jsem měl snad jen já :? a docela radím se na něj kouknout, protže co jsem se ptal po sousedech tak k tomu nikdo nic nevěděl...
Zkouška vypadá asi tak že si na začátku nabere cca 4 lidi, něco jim zadá a pak nic... no a pak si jednoho vezme, probírá s ním všechno, ptá se i na věci co mu nezadal (jak kdy). No a tak po 15 - 30 minutách si vezme někoho dalšího zvenku. Je to docela mazec tam čekat... poslední šli někde kolem 15:30
Přeju víc štěstí než sem měl já!
Uživatelský avatar
Lada
Donátor
Donátor
Příspěvky: 165
Registrován: 9. 1. 2005 10:17
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Slaný / zácpa na Evropské

predterminy

Příspěvek od Lada »

hmm, je to fakt, tyhle asi byly tezsi, ale ja mel zrovna stesti ze sem si mohl vybrat bud belman forda nebo dijkstra... hadejte co jsem si vybral :wink:
Ale zas je na to dost casu, ja tam sedel asi hodinu a psal a psal...
hlavne si dejte bacha na minimalni kostry - kamos na tom vyletel a prej dost stoura v dukazech...

Tak to by bylo asi vsechno, hodne stesti
Uživatelský avatar
nohis
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 128
Registrován: 7. 11. 2004 13:39
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha - Prosek / Krakovany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nohis »

Ahoj, já sem ten kamarád kterýho zrovna vyrazil :oops: Dostal sem min. kostry, tak sem tam nějak sesmolil jarníka a kruskala. U jarníka sem se s důkazem vůbec nechytal a u kruskala sem tam něco napsal ale nebylo to úplně přesně, něco mi tam asi chybělo...a docela dost v tom štourá... Tak sem jako záchranu dostal otázku kolik musí být minimálně vrstev komparátorů tak aby byla posl. setříděná, a to mi teda fakt moc pomohlo takže sem letěl :lol: Vím že z přednášky sem měl zapsáno něco s dvojkovým logartimem tak sem to řekl a navíc ten dvojkovej logartimus je skoro všude 8) tak proč by i tady nebyl... No nebyl...
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almer »

Ahoj..No ja byl jeden z tech stastnejsich. Dostal jsem RB stromy. Mno..rikam si lehka otazka ze? pak se me zeptal v jakem intervalu je hloubka...tak chvili premyslim a reknu mu to a on...hm...dobre...ale jak ste na to prisel.

Chtel tam po me, abych vymyslel rekurentni posloupnost, ze ktere by to vyslo...sila..o cerveno cernem odebirani to ani nemluve. Proste vse..uplne...do podrobna...a pokud byla nejaka kostalace stromu, tak mu rict, proc musi byt prave tato,a ne jina, a jak je to mozne, a proc tuhle barvu a tuhle...sila...

Skoncil jsme v 17:35, jako predposledni...po me tam sel je jeden druhak, jako posledni ten den. Ale s pocitem prvni jednicky.
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tutchek »

Almer píše:Skoncil jsme v 17:35, jako predposledni...po me tam sel je jeden druhak, jako posledni ten den. Ale s pocitem prvni jednicky.
To byl spolubydlici ;)
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
Návštěvník

Re: klídek

Příspěvek od Návštěvník »

Trupik píše:Takže, byl jsem teďka ve čtvrtek, bylo nás tam asi šest. Pan Kučera přišel, zeptal se kdo umí důkaz průměrné hloubky průměrného stromu - dva se přihlásili, tak jim to dal. Dalšímu řekl ať si vybere jeden z algoritmů na kritické cesty (a jestli si vybere Floyd Warshallův, tak ať čeká ještě nějakou otázku). Jeden člověk měl důkaz počtu porovnání a my dva poslední AVL a RB stromy. U stromů chtěl slyšet všechny případy všech operací, jak se každá operace projeví na hloubce stromu/podstromu, kolik je čeho třeba dělat - zkrátka všecko, co se o tom snad dá říct.

Na zkoušku doporučuju se naučit ty texty co má na webu a prohlídnout si Algovision (na webu je taky "manuál k apletu pro stromy", kde jsou dobře popsány všechny případy jednotlivých operací).

V hodnocení je hodně mírný - a o předtermínu nám řekl v pondělí, ve čtvrtek ráno jsem na něj šel (a celý semestr jsem na algoritmy samo ani nemrknul) a mám za jedna. Takže se není čeho bát.
Odpovědět

Zpět na „2004“