Zkousky u Hrice

Uživatelský avatar
Andreas
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 26
Registrován: 18. 1. 2006 16:47
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Zkousky u Hrice

Příspěvek od Andreas »

Ahoj lidi, kdo jste byli na zkousce, podelte se prosim o zadani, at vim co tam muzu cekat. Diky
New systems generate new problems:)
Jakobicek
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 53
Registrován: 26. 1. 2006 12:42
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha... VSE/MATFYZ

Příspěvek od Jakobicek »

rekl bych ze ucast asi nebyla hojna a ti co tam byli se moc do psani nehrnou hric je velmi dobry teoretik a svemu predmetu rozumi bohuzel neni tak dobrym prednasejicim pro zkousku to neni dobra kombinace... no na fearu jsou zadani z pred dvou let... nedavaji mi prilis mnoho optimismu... hledani vrcholoveho pokryti stromu je tam skoro nejsnazsi uloha...
Minsk will lead with blade and sword Boo will sort out the details
Uživatelský avatar
Munch
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 27
Registrován: 17. 1. 2006 16:19

Příspěvek od Munch »

Na zkousce sem byl vcera, zadani bylo:

1) a) Udelat LU rozklad dane matice (4x4)
b) Dokazat ze LU rozklad se da vypocitat v case O(n) pro tridiagonalni matice (tj. ty ktery maj nenulovy prvky jenom na diagonale, nad a pod ni)

2) a) Napsat algoritmus metodou rozdel a panuj, ktery spocita maximalni objem obdelniku, ktery se da napasovat pod dane body (i,x_i) pro i od 0 do n+1.
b) Odvodit slozitost

3) a) Urcit topologicky usporadani daneho grafu.
b) Urcit nejdelsi cesty z daneho vrcholu.

Pisemka se mi vubec nepovedla, v LU rozkladu sem mel chybu a ten algoritmus sem nemel metodou rozdel a panuj a nejspis ne upne dobre.

Nastesti sem na ustni dostal asi nejlehci otazku: Dolni odhad slozitosti tridicich algoritmu zalozenych na porovnavani prvku, coz byla skoro jednia vec, kterou sem umel poradne. Nakonec mi dal kvuli pisemce dvojku, za coz sem moc rad :D .

Jinak otazky co meli ostatni byly vetsinou grafovy algoritmy + dukaz spravnosti popr. slozitosti, pak tam bylo taky hashovani ...
Sacrificing minions: Is there any problem it can't solve?
http://www.giantitp.com
Odpovědět

Zpět na „2005“