Zkouska 8. 6. - Kucera

Uživatelský avatar
Lukas Mach
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 261
Registrován: 28. 3. 2006 17:08
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha a Kladno
Kontaktovat uživatele:

Zkouska 8. 6. - Kucera

Příspěvek od Lukas Mach »

Tak sem byl na zkousce - rozdal nam papiry, pak jsme psali, kdo chtel mohl odevzdat a pak zkousel v tom poradi, jak to kdo odevzdal (mohli jste psat pisemku i behem ustniho zkouseni, tj. vlastne na to mate mozna i 2 hodiny nebo tak nejak).

Ja jsem dostal AVL-stromy. Popsal sem definici, odvodil horni a dolni odhad vysky, souvislost s Fibonacciho cisly, odvodil ze Fibonacciho cisla rostou exponencielne, popsal insert (zminil, ze se provede jen jedna AVL-rotace) a delete a nakreslis 2 nebo 3 rotace. Doporucuju si u tech AVL-stromu ty rotace zkusit pri uceni nakreslit (pokud na to teda je cas) bez toho, abyste to pred sebou videli (v animaci, ve slidech od Topfra nebo kdekoliv). Pri ustni casti si to Kucera prohlid, pak mi dal otazku, abych nejak ukazal, proc se pri insertu provede jen jedna rotace. To je asi lepsi promyslet predem (tj. doma), protoze kdyz uz tam s nim sedite, tak se blbe mysli. Ja jsem po nejake dobe snad rekl neco, co to ukazuje, ale moc si na to nevzpominam. Dokonce mi ale dal jednicku, i kdyz sem se dost bal, ze to bude za 2 (a po takovemhle uceni bych z toho byl otraveny).

Jini dostavali cerveno,cerne-stromy, dukazy o trideni (omezeni pro nejlepsi a prumerny porovnavaci alg., dukaz prumeru quicksortu).
For every epsilon, there is delta.
Where is my delta?
Odpovědět

Zpět na „2005“