[Zk] 13. 6. pisemka

Uživatelský avatar
matoman
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 105
Registrován: 8. 1. 2005 20:12
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Kryl alebo Holan

Příspěvek od matoman »

Neviem ci sa mam bat viac Kryla alebo Holana v ciernom tricku (-:
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Kryl alebo Holan

Příspěvek od Almer »

matoman píše:Neviem ci sa mam bat viac Kryla alebo Holana v ciernom tricku (-:
To je snad jasne...Holan v Cernem....
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
gris
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 43
Registrován: 31. 10. 2004 20:31

jeste jina reprezentace

Příspěvek od gris »

Tak at je obludarium reprezentaci Rubikovy kostky jeste silenejsi, posilam jeste jeden postreh:

Kdyz si vsimneme, ze nezalezi na otoceni kostky jako takove, a ze konfigurace kostky je plne urcena polohou rohovych kosticek a polohou hranovych kosticek, muzeme si konfiguraci pamatovat jako permutaci 8 rohovych kosticek a permutaci 12 hranovych kosticek. Vyhoda je mensi pametova narocnost, pretaceni vrstev se pak implementuje na jeden radek jenom prehazenim prislusnych 4 prvku permutace.
Uživatelský avatar
pcv
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 25
Registrován: 13. 6. 2005 15:24
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pcv »

Kdyz si vsimneme, ze nezalezi na otoceni kostky jako takove, a ze konfigurace kostky je plne urcena polohou rohovych kosticek a polohou hranovych kosticek, muzeme si konfiguraci pamatovat jako permutaci 8 rohovych kosticek a permutaci 12 hranovych kosticek. Vyhoda je mensi pametova narocnost, pretaceni vrstev se pak implementuje na jeden radek jenom prehazenim prislusnych 4 prvku permutace.
Jo, jo, presne to na me vybalil dr. Holan u ustni jako spravnou reprezentaci.
Jinak u zkousky byl velmi prijemny a na to ze prvni cast jsem nemel prakticky vubec, v druhe casti jsem mel vic nesmyslnych kydu nez hodnotnych myslenek to probihalo velmi pohodove. Jo a odesel jsem s velmi hezkou znamkou :)
Lovec
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 37
Registrován: 18. 1. 2005 17:38
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Kolej Otava - Jižní město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lovec »

pcv píše: Jinak u zkousky byl velmi prijemny a na to ze prvni cast jsem nemel prakticky vubec, v druhe casti jsem mel vic nesmyslnych kydu nez hodnotnych myslenek to probihalo velmi pohodove. Jo a odesel jsem s velmi hezkou znamkou :)

Kua, proc ja musim mit tu smulu a dostat kryla??????? Malej priklad v pohode, akorat jsem nemel osetreny jeden NIL. 1-, rubikova kostka? myslel jsem ze to mam docela dobre, on naznal ze tam pisi jen slova a vubec nevim o cem to je :oops: takze velkej za 4, pry mam jeste sanci na 3. Dal mi virtualni metody, tak povidam, povidam a kdyz dojdu k tomu ze VMT vyplnuje konstruktor tak me zarazil ze to neni pravda :shock: , a rekl at mu dam zkusebni zpravu - 4, kuaaaaaaa
You can be the best or you can be the rest.
Ten, kdo se vzdává, nikdy nevítězí - a ten kdo vítězí se nikdy nevzdává.
Neříkej světu, co chces udělat, udělej to
Uživatelský avatar
jaruch
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 376
Registrován: 5. 2. 2005 14:06
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaruch »

a kto ju potom teda vyplnuje??? lebo ja by som povedal to iste...
inak podobne prebiehala moja skuska :evil:
Shit shit, who the fuck is shooting us?
I've got a universe to master...
Uživatelský avatar
MyS
Donátor
Donátor
Příspěvky: 178
Registrován: 22. 9. 2004 00:13
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: The city of Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MyS »

No. Kdyz na to zkusim pohlednout stejne "chapavym a nechci-nikoho-topit" pohledem jako pan zkousejici, tak by se to dalo pochopit, ze: VMT vyplnuje kompiler, ale ukazatel na ni vyplnuje konstruktor... 8)
We don't need no education!
Uživatelský avatar
jaruch
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 376
Registrován: 5. 2. 2005 14:06
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaruch »

to by mi tiez napadlo... ale az potom, ako by som povedal to predtym... :?
Shit shit, who the fuck is shooting us?
I've got a universe to master...
ma3n
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 1
Registrován: 9. 6. 2005 12:34
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Troja / B1201

Příspěvek od ma3n »

Maly priklad som mal "iba" nedestruktivne zjednotenie dvoch mnozin reprezentovanych spojovym zoznamom. To sa mi zdalo celkom vpohode, no na ustnej mi potom k tomu Kryl dost pododaval a skritizoval, ale ohodnotil to celkom fajn 1-.
Rubikovu kocku som robil asi takto.
Reprezentacia: Ako pole 6 stien, kazda stena mala 9 malych kociek, a kazda mala kocka si ukazovala na svoje susedne male kocky.
Tahy: sa robili potom v pohode. Stacilo otocit farby na jednej stene a zmenit potom farby aj kockam na ktore ukazovali kocky tejto steny.
(tahy som mal iba otocenie jednej steny v smere + alebo -)
Vrat tah: Pomocou pomocneho zasobnika do ktoreho som si ukladal cislo steny(1..6) a smer (+ -). Vybral som cislo a znak zo zasobnika a previedol som otocenie steny cislo (cislo) a otocil v opacnom smere ako je smer (znak).
Vstup vystup : pre clovek proste zobrazit siet kocky.
Na citanie zo suboru lepsi by bol zoznam farieb malych kociek jednotlivych stien.
Cesta z K1 do K2:Prehladavanim do hlbky s pomocnym zasobnikom napr. velkosti 1000, a pomocnym polom cesty. Tahy usporiadam tak aby som nebral dalsi tah inverzny k predchadzajucemu. Ked najdem daku cestu uchovam si jej dlzku a dalej uz prehladavam len do hlbky najkratsej dosial najdenej cesty.
Na ustu som siel ku Krylovi, ale podla mna bol celkom ferovy. Cez tuto velku pisomku sme presli za asi 3 minuty. Povedal dobre, dal mi za nu jednotku a potom sa ma uz nic nepytal. Takze super. :D
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

ty male ulohy jsou se setridenymi spojaky?

DIK!
Odpovědět

Zpět na „2004“