zkouska 26.6

Jakobicek
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 53
Registrován: 26. 1. 2006 12:42
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha... VSE/MATFYZ

zkouska 26.6

Příspěvek od Jakobicek »

mel jsem stesti pri malem prikladu -- dostal jsem BVS delete :wink:
zadani velkeho prikladu:
behem prazdnin mate v planu navstivit takove koncerty abyste si poslechly co nejvice muziky... kazdy den stihnete maximalne 1 koncert
koncerty se nachazi v ruznych mestech mezi mesty se vzdy da prejet behem jednoho dne
na koncertu se vzdy hraje nekolik skladeb daneho zpevaka
ohodnoceni koncertu je suma delky vsech pisnicek
za prazdniny muzete najet maximalne 2000 km... :evil:
mezi kazdymi dvema mesty existuje cesta celociselne delky ne vsak nutne prima trat
pocet pisnicek max 10000
pocet dnu 92
pocet zpevaku max 100
pocet mest max 100
na jednom koncertu max 100 pisnicek
pamet 5MB (relativne volne omezeni, kdyz nestaci je mozno v nouzi pouzit vice)
nastin reseni...: ano uloha MA polynomialni algoritmus...
timto beru vsem vcetne me :wink: kteri se snazili najit nejakou heuristiku iluze
holanovo reseni vyuziva trirozmernou tabulku indexovanou dny mesty a kilometry... :idea:
ustni zkouska:
holan si nebyl jist korektnosti meho reseni maleho prikladu ale nakonec se nechal presvedcit ze program funguje :)
u velkeho byl zklaman ze jsem neprisel na lepsi algoritmus nicmene moji heuristiku uznal jako celkem rozumny napad.. je vazne v pohode.. kazdou myslenku s vami rozebere a vetsinou pripocita fiktivni kladne body
pak se me zeptal na dynamicke programovani :lol:
a nasledne prohlasil ze je to mezi 1 a 2 a zeptal se na vytvoreni haldy v case o(n)... na to jsem si vzpominal jen ztuha ale nakonec jsem to dal dohromady
nejdulezitejsi je jak uz tu bylo nekolikrat napsano neprustrelne reseni maleho prikladu... obtiznost malych prikladu je velmi rozmanita.. je to o stesti...
k velkemu je pak dulezite alespon neco rozumneho napsat... nemusi to byt zrovna to optimalni i s tim se da na zkousce uspet
na ustni se hlavne nestresovat...
Minsk will lead with blade and sword Boo will sort out the details
Uživatelský avatar
lingvik
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 21
Registrován: 23. 1. 2006 17:44
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Co je nejdůležitější

Příspěvek od lingvik »

Jen drobet mých loňských zkušeností: malý příklad je sice fajn, ale nebojte, jde to i bez něho. Já ho měl úplně špatně, ale protože se dr. Holanovi můj velký příklad nebývale líbil, tak jsem přesto odcházel s jedničkou.
Jakobicek
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 53
Registrován: 26. 1. 2006 12:42
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha... VSE/MATFYZ

Příspěvek od Jakobicek »

jiste jde to i naopak 8) jenom si myslim ze je z psycholgickeho hlediska velmi prijemne mit za sebou pred velkym solidne vyreseny maly priklad.. zvlast pokud velky nebyl snadny... co jsem mluvil se spolubojovniky tak nikoho polynomialni reseni nenapadlo...
Minsk will lead with blade and sword Boo will sort out the details
Odpovědět

Zpět na „2005“